Rentowność producentów telefonów, kłopoty LeECo?

Kłopoty LeECo i rentowność producentów telefonów. Zaskakujące wyniki.

Chińskie media obiegła informacja o złej kondycji finansowej LeEco. Sugeruje się że firma ma zadłużenie u dostawców chipów Mediatek i Qualcomm. Z kolei Huawei może poszczycić się największą rentownością wśród producentów telefonów z androidem.

Obrazek
LeEco w ostatnim czasie zainwestowało miliardy dolarów w przygotowanie produkcji autonomicznych samochodów elektrycznych.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 726 x 974)Obrazek
Firma dopłacała też do produkcji smartfonów. Główne dochody LeEco czerpie ze sprzedaży treści multimedialnych na rynku chińskim. Produkcja samochodów jeszcze się nie rozpoczęła, ale bardzo dobrze rozwija się sprzedaż telefonów. Wzrost sprzedaży rok do roku przekroczył znacznie 400% . Przez pierwsze 10 miesięcy sprzedano ponad 17 milionów telefonów, do końca roku zostanie przekroczona granica 20 mln sprzedanych telefonów. Są to wzrosty nie notowane wcześniej przez żadną inną firmę produkującą telefony. Firma twierdzi że nie ma zaległości w płatnościach na rzecz Mediateka i Qualcomma.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 713 x 155)Obrazek
Inne chińskie firmy maja również powody do świętowania.
Strategy Analytics opublikowała raport za zysków osiągniętych w branży smartfonów 3 kwartale. Apple tradycyjnie deklasuję konkurencję, zarobiwszy 8,5 mld dolarów w 3 miesiące. Jednak zaskakujące jest że pozostałe dobre miejsca zajęły chińskie marki. Najlepiej z nich poradziło sobie Huaweiz rentownością 2,4% co przyniosło firmie 200 milionów dolarów zysku. Bardzo dobrze wypadły też nowe chińskie gwiazdy , Vivo i OPPO, które uzyskały rentowność na poziomie 2.2% co pozwoliło obydwu firmom zarobić na czysto po około 200 mln dolarów. Z czołówki wypadł Samsung , z powodu „bombowego” telefonu Note 7.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x