MIDEA M7 PRO, Ruchomy mop i ogromna siła ssania. Najlepszy robot sprzątający do 1500 złotych

Midea M7 Pro, jest robotem który mnie pozytywnie zaskoczył, a po przetestowaniu kilkunastu odkurzaczy już myślałem że trudno będzie mnie czymkolwiek zaskoczyć. Jednak Midea M7 Pro mnie zaskoczyła systemem nawigacji, wydajnym systemem mopowania i ogromną siłą ssania, zaawansowana nawigacją laserową i świetną aplikacją.
W dalszej części poznamy zalety i wady oraz porównamy go do flagowego odkurzacza Xiaomi

 

Midea M7 Pro
Cena 319.9 9EURO: https://www.thetopmark.com/collections/new-delivery/products/midea-m7-pro-robot-vacuum-laser-navigation-4000pa-suction-sweeping-washing-mopping-robot-aspirator

Odkurzacze

Recenzja Wideo

 

 

Specyfikacja Midea M7 Pro

Waga: 4.4 kg
Pojemność zbiornika: 450 ml
Siła ssania: 4000 Pa
Moc silnika: 55 W
Funkcje: ssanie, zamiatanie, mopowanie
Poziom hałasu: 70 dBA
Czas działania: do 180 minut
Dołączone akcesoria: Zbiornik na kurz, zbiornik na wodę, szczotka główna, szczotka boczna ściereczka do mopa, filtr HEPA, stacja ładująca

 

Wygląd, budowa i jakość wykonania

Midea M7 PROMidea M7 PRO Midea M7 PRO Midea M7 PRO

 

Po wyjęciu robota z pudełka od razu zauważymy że jest wykonany z bardzo dobrych materiałów. Ale poza wysoka jakością wykonania na plus zasługuje także design. Czarna pokrywa oraz złoty pierścień na wystającym czujniku laserowym dodaje mu elegancji.
Odkurzacz ma 35 centymetrów średnicy i 9,7cm wysokości. na górze są tylko dwa przyciski, strat i powrotu do ładowarki oraz kopuła z czujnikiem laserowym który ma zasie 8m. Widać to wyraźnie po dokładności map jakie robi, są one dużo dokładniejsze niż w robotach Xiaomi. W przedniej części jest zderzak chroniony pasem gumy oraz czujniki antykolizyjne który dobrze wywiązują się ze swojego zadania. Do większości przeszkód nie dobija, ale nogi krzeseł mogą nie zostać zauważone przez czujniki.. Natomiast z tyłu montujemy pojemnik na wodę do mopowania. W zestawia znajdują się dwa mopy !
Po uchylną pokrywą znajduje się pojemnik na kurz, do którego przymocowano szczotkę z nożem do konserwacji odkurzacza. Nożyk przyda się do odcięcia zaplatanych nitek i włosów.

Midea M7 PRO

Tak jak w odkurzaczu Xiaomi tak i tu pod pokrywą jest też dioda sygnalizująca łączność Wi-Fi oraz znalazł się tez przycisk do zresetowania urządzenia.
Pojemność pojemnika na odpadki wynosi 450ml, co jest optymalna wielkością. Pojemnik wyposażono w 3 filtry : Siatka nylonowa + gąbka + filtr HEPA. Opróżniania pojemnika jest łatwe.

MIDEA M7 PRO

Spód urządzenia skrywa czujniki antyupadkowe, dwie zamiatarki, po środku jest wałek ze szczotka i pasami gumy w kształcie litery V co znacznie podnosi skuteczność zbierania kurzu i włosów. W przedniej części odkurzacz opiera się na kuli obracającej się o 360 stopni. Jednak to co go wyróżnia to dwa amortyzowane duże koła pozwalające wspinać się na przeszkody o wysokości aż 2 cm. Większość odkurzaczy wspina się na przeszkody o 1 do 1,5 cm.

 

 

W zestawie z odkurzaczem jest kilka przydatnych akcesoriów

Midea M7 Pro ma świetnie sprawującą się nakładkę mopującą z mikrofibrą, która nie tylko nawadnia , ale ma też część ruchomą, która pozwala zmywać także zaschnięte plamy. Jest też drugi zbiornik na wodę z mikrofibrą, który działa jak mopy w innych robotach. Mikrofibra jest na rzepach, okresowo można ją wyprać.
Oczywiście tak jak w innych robotach jest tez stacja ładująco/dokująca. Robot po wyczerpaniu baterii lub skończeniu odkurzania automatycznie jedzie do ładowarki.

Aplikacja i funkcjonalność.
Aby korzystać ze wszystkich dobrodziejstw odkurzacza koniecznie trzeba zainstalować aplikację MSmartLife. W kolejnym kroku łączymy robota z siecią WiFI, a następnie możemy przejść do pierwszego mapowania. Aplikacja daje nam możliwość utworzenia kilku map, co jest przydatne przy sprzątaniu kilku kondygnacji. Aplikacja ma kilka języków w tym polski, jednak jest on pomieszany z niemieckim i lepiej korzystać z angielskiego. Być może to kiedyś zostanie poprawione.
W aplikacji możemy ustawić harmonogram sprzątania z uwzględnieniem godziny rozpoczęcia odkurzania, dni roboczych, weekendów, a także można ustawić siłę ssania oraz ilość dozowanej wody. Kolejną zaletą jest monitorowanie zużycia w procentach filtra HEPA, zamiatarek i wałka. Gdy elementy będą wymagały wymiany aplikacja nas zaalarmuje.

 

 

Aplikacja daje nam kilka trybów sprzątania do wyboru.

Najczęściej używanym trybem jest automatyczne czyszczenie. Robot zaczyna sprzątanie całego dostępnego obszaru.
Jeżeli włączymy zapisywanie map, to możemy później na tej mapie wybrać konkretny obszar – punkt do sprzątania, Możemy też rysując w aplikacji “postokąt” zaznaczyć obszar do sprzątania. Tak samo można też zaznaczyć obszar nazwany czerwona strefą, którego robot ma nie odkurzać lub nie mopować. Można też wysłać robota do odkurzania konkretnego pokoju. Kolejną funkcją jest wirtualna ściana, która jest naprawdę wirtualna, bez dodatkowego urządzenia stawianego gdzieś w pokoju jak ma to miejsce w wielu innych odkurzaczach. Wystarczy tylko na mapie w wybranym pokoju ustawić czerwona kreskę i już np odkurzacz nie wjedzie w kąt z rozsypanymi klockami lego. W porównaniu do aplikacji Xiaomi tu mamy więcej możliwości, które nie są tylko bajerami, ale są naprawdę użyteczne.

 

 

ODKURZANIE I MOPOWANIE

Świetna aplikacja będzie tylko gadżetem jeżeli odkurzacz słabo wywiąże się z odkurzania czy mopowania.
Więc postanowiłem sprawdzić jak Midea M7 Pro radzi sobie z rozsypanymi płatkami, cukrem czy sola. Urządzenie wywiązało się z testu znakomicie, odkurzacz ma bardzo duża siłę ssania, rzadko spotykaną u konkurencji.
Midea M7 Pro ma ssanie 4000Pa
Xiaomi Roborock 2500Pa
Xiaomi Viomi SE 2200Pa
ILIFE V60 Pro 950Pa

 

Płytki, panele nie są dla niego żadną trudnością, a co z dywanami?
Na zwykłych płaskich dywanach też nie ma żadnych problemów, a co ciekawe nieźle radzi sobie na dywanach z długim włosem typu shaggy.

Następna bardzo duża zaletą jest czujnik wykrywający dywany. Ma to zastosowanie np. kiedy odkurzacz wjedzie z płytek na dywan i automatycznie zwiększy moc ssania.

Dzięki czujnikom antyupadkowym nie musimy się martwić, że odkurzacz spadnie ze schodów lub antresoli.

Odkurzacz ma czujniki antykolizyjne , ale nie działa on na nogi krzeseł i inne małe przeszkody. Od tego jest zderzak na przedzie, który po zderzeniu z przeszkodą zawraca odkurzacz. Jednak zauważyłem że jest on sztywniejszy niż u konkurencji i lekkie przeszkody po prostu przesuwa.

Odkurzacz doskonale spisze się w dużych mieszkaniach, jest w stanie w jednym ciągu posprzątać wiele pokoi o łącznej powierzchni nawet 150m2. Producent deklaruje nawet 250m2. Jedynie czego nie potrafi, to przejść samodzielnie na inną kondygnację.

 

 

Mopowanie

Większość odkurzaczy mopujących tylko nawadnia podłogę, a ten jest pierwszym który ma wibrującego mopa. Mop przesuwa się na boki z dosyć dużą intensywnością.

Jest to pierwszy mop Automatyczny który radził sobie z zaschniętymi plamami.  Gdy plama jest klejąca, (soki itp)  to warto w tym miejscu włączyć mopowanie dwa razy, lub więcej, aż do skutku.

Jeżeli chodzi o hałas to do cichych on nie należy. Ale nie jest też najgłośniejszym odkurzaczem automatycznym. Duża moc przekłada się na hałas, a czym większa siłę ssania ustawimy, tym głośniej odkurzacz pracuje.

PODSUMOWANIE

Midea M7 Pro jest odkurzaczem zostawiającym wielu renomowanych i popularnych rywali daleko w tyle. Odkurzacz ma duża moc ssania, doskonale zbiera piasek i inne zabrudzenia i to nawet z dywanów. Bardzo skuteczne jest też mopowanie za sprawą ruchomych ścierek. Co ważniejsze, w trakcie mycia podłóg robot nie wjedzie na dywan! Urządzenia ma znakomitą aplikacje z wieloma użytecznymi funkcjami, a doskonała nawigacja laserowa robi dokładne mapy pomieszczeń i to nawet na kilku kondygnacjach. Bateria o dużej pojemności 520mAh dedykuje robota do dużych mieszkań z wieloma pomieszczeniami. Harmonogram umożliwi odkurzanie i mopowanie pod naszą nieobecność. Wrócisz z pracy do czystego i pachnącego mieszkania. Robot ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości i możliwości

Jest to najlepszy robot jaki testowałem. Z czystym sumieniem polecam.

PLUSY

Duża moc ssania
Duża skuteczność mopowanie
Użyteczne funkcje w aplikacji
Świetny stosunek ceny do jakości
Długi czas pracy na baterii
Budowa wysokiej jakości

 

Wady

Aplikacja nie jest w całości po polsku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
marek
marek
11 miesięcy temu

Robot Sprzątający Midea M7 PRO 4000Pa ssania 5200mAh 
 $224.21/947zł https://s.click.aliexpress.com/e/_Dlla477
Kupon: NR4H5G4SGP28

1
0
Would love your thoughts, please comment.x