Huami AmazFit , Test pierwszego smartwatcha Xiaomi

Huami AmazFit , Test pierwszego smartwatcha Xiaomi

Testowałem wszystkie opaski Xiaomi miband, które pomimo, że są tanie nie oferowały mi wszystkiego czego bym oczekiwał. Jednak na rynku pojawił się pierwszy smartwatch Huami AmazFit, wyprodukowany przez firmę produkującą opaski Mi Band, który oferuje to czego mi brakowało. Zegarek zbudowany we współpracy z Xiaomi byłby świetnym, idealnym gadżetem dla aktywnych, gdyby nie jedno małe ale. Zapraszam do przeczytania recenzji.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Xiaomi Huami

Spis Treści

SPECYFIKACJA
BBluetooth 4.0
1,34″ okrągły ekran o rozdzielczości 300 x 300 pikseli
procesor 1,2 GHz
512 MB pamięci RAM
4 GB pamięci flash na dane
GPS, pulsometr
bateria 200 mAh
IP67

Funkcje
Powiadomienia o nadchodzącym połączeniu, wiadomości, facebook i inne
Czujnik tętna, krokomierz itp.
Rodzaj alarmu: Wibracje
Inne funkcje: Alarm, GPS, pogoda, WiFi

RECENZJA WIDEO

W PUDEŁKU
Pudło z smartwatchem ma równie nowoczesny styl co sam zegarek. Wieko kwadratowego pudła jest wykonane z przeźroczystego tworzywa
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Xiaomi Huami Amazfit
W środku znajduje się mały zestaw akcesoriów, podstawka ładująca, kabel USB oraz instrukcja obsługi w najczęściej używanym języku na świecie, mandaryńskim.
Obrazek Obrazek

BUDOWA
Muszę przyznać, że smartwatch nie przypomina mi wcześniej testowanych zegarków, ma on zdecydowanie sportowy wygląd, który rzuca się w oczy. Pasek o szerokości 22mm wykonano z gumy od zewnątrz w kolorze pomarańczowym, natomiast wewnętrzna strona jest dwukolorowa , czarno-pomarańczowa. Guma jest bardzo przyjemna w dotyku. Na całej długości pasków są poziome otwory dzięki czemu skóra może swobodnie oddychać , pot nie zbiera się pod paskiem . Pasek nie powoduje uczuleń. Długość paska jest odpowiednia na nadgarstek osób szczupłych , jak i tych lepiej zbudowanych.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Xiaomi Huami Amazfit telchina gearbest
Smartwatch umożliwia też szybką zmianę paska, teleskop ma specjalną wypustkę dzięki czemu bez narzędzi można błyskawicznie zmienić pasek na inny.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Xiaomi Huami Amazfit telchina

Cyferblat ma przekątną 1,34 cala i prezentuje obraz o rozdzielczości 300×300 pikseli
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Obrazek

Koperta zegarka ma ceramiczna powłokę, jest idealnie gładka i pięknie połyskuje. Zegarek jest stosunkowo gruby, po prawej stronie ulokowano jedyny przycisk służący do powrotu o jeden poziom lub do wybudzenia zegarka. Przycisk minimalnie wystaje z korpusu i jest moim zdaniem ulokowany zbyt nisko, przez co wybudzanie nie jest zbyt komfortowe. W przeciwieństwie do większości smartwatchy, Xiaomi AmazFit ma zaokrąglone krawędzie.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Xiaomi Huami AmazFit banggood

Na spodzie widnieją piny do ładowania urządzenia, oraz czujnik do pomiaru tętna.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Xiaomi Huami AmazFit gearbest.com

Ogólnie budowa jest bardzo solidna, obawiałem się odpustowego wyglądu, ale jest dużo lepiej niż mogłem się spodziewać. Zegarek wygląda bardzo fajnie. Muszę też podkreślić jego odporność na zarysowania, zarówno koperta jak i wyświetlacz nie zebrał żadnych rysek, w przeciwieństwie do MiBand 2

EKRAN
Ekran urządzenia ma 1,34 calowy okrągły wyświetlacz o rozdzielczości 300 x 300 pikseli. Ale najbardziej zaskakujące jest to, że wyświetlacz cały czas jest aktywny, dzięki czemu możemy korzystać z niego jak ze zwykłego zegarka. Kąty widzenia są słabe, degradacja kolorów jest bardzo widoczna. Na plus zasługuje bardzo dobra reakcja na podnoszenie nadgarstka, wtedy zostanie podświetlona tarcza. Jest też czujnik światła, który może automatycznie dostosować jasność do panujących warunków. Kolejną zaletą wyświetlacza jest jego bardzo małe zapotrzebowanie na energię elektryczną.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Huami AmazFit

OPROGRAMOWANIE MiFit
Oprogramowanie z SmartWatcha Huami Amazfit jest stosunkowo proste i przypomina bardzo Xiaomi Mi Fit. Współpracuje ono z telefonami pracującymi pod kontrolą androida, a także z telefonami opartymi na iOS, ale tego nie sprawdziłem. W tym celu należy pobrać aplikację która pobierzemy po zeskanowaniu kodu QR. Niestety oprogramowanie w chwili obecnej jest w języku chińskim. Na szczęście ikony aplikacji są bardzo intuicyjne. Kolejną zaletą jest to, że zegarek systematycznie otrzymuje aktualizacje. W trakcie moich testów już dwukrotnie pobrał on nowe oprogramowanie, które stale rozbudowuje jego funkcje.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Huami AmazFit test
Można sterować niektórymi funkcjami smartwatch za pomocą telefonu.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Xiaomi Huami AmazFit recenzja

FUNKCJE
Większość smartwatch dostępnych na rynku ma pewne funkcje, których nie oferują smartfony. Ponieważ zegarki są w stałym kontakcie z naszym organizmem doskonale nadają się do monitorowania naszej aktywności, tętna, a nawet snu. Dlatego smartwatche i opaski fitness zdobywają dużą popularność wśród ludzi aktywnych, uprawiających różne sporty, a także wśród tych którzy chcą zrzucić kilka kilogramów.
Xiaomi AmazFit wyposażony jest w krokomierz, pulsometr, kompas, w system pozycjonowania GPS i GLONASS, co pozwala na dokładne śledzenie odległości, wysokości, rytmu, tempa i innych funkcji.

Krokomierz.
Najbardziej popularną funkcją smartwatchy jest krokomierz. W tym zegarku zliczanie kroków zostało podzielone na kilka kategorii. Kroki zegarek zlicza bez przerwy. Ale możemy też na potrzeby treningu włączyć specjalistyczne zliczanie które zostało rozbite na kilka kategorii: jak bieg po bieżni mechanicznej, bieg na zewnątrz , bieg przełajowy czy chód. Ma to zapewne znaczenie do poprawnego zliczania spalonych kalorii oraz przebytego dystansu.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Xiaomi Huami AmazFit opinie
Możemy później przeanalizować swoją aktywność dzienną, a także z rozbiciem na poszczególne godziny. Na zegarku możemy odczytać dokładnie to samo co na aplikacji MiFit powiązanej z opaską Xiaomi MiBand 2 Gdy zaczniemy rejestrować trening, wyścig itp, możemy później sprawdzić jego statystyki, z osiągniętym czasem, średnim czasem, zrobionymi krokami, spalonymi kaloriami czy też zmianą tętna w czasie. Gdy dodatkowo uruchomimy GPS na aplikacji zostanie narysowana trasa którą pokonaliśmy, ale bez naniesionej mapy. Lokalizacja pozwala też precyzyjniej określić przebyty dystans. Niestety wszystkie opisy są po chińsku, co znacznie utrudnia szybki odczyt tych informacji, zwłaszcza na początku przygody z Huami Amazfit.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Huami AmazFit zegarek sportowy
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Xiaomi Huami AmazFit krokomierz

Monitorowanie tętna
Analizowanie tętna ma duże znaczenie nie tylko dla sportowców. Puls możemy zmierzyć w dowolnej chwili, ale uruchamiając którąś z aplikacji sportowych jak bieganie czy chód, pomiar tętna jest dokonywany w trybie ciągłym. Tak jak poprzednio możemy później zobaczyć graficzny wykres z pomiarów. Jednam muszę wam powiedzieć, że podczas dużej aktywności może dojść do błędy w pomiarze, lub jego całkowitego braku. Aby pomiary były wiarygodne wskazana jest chwila spokoju na dokonanie pomiaru. Można też ustawić alarm tętna, aby nie przekroczyć niebezpiecznej granicy.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Xiaomi Huami AmazFit pulsometr
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Obrazek

Monitorowanie snu
kolejna funkcją jest monitorowanie snu. Aplikacja pozwala odczytać czas kiedy zasnęliśmy i obudziliśmy się. Można też zobaczyć szczegółowe statystyki z rozbiciem poszczególne fazy snu tak jak to ma miejsce w opasce Xiaomi MiBand 2 i starszych.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Xiaomi Huami AmazFit fazy snu
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

Budzik
Zapewne zastanawiasz się czy wibrująca na ręku opaska jest w stanie Cię obudzić . W moim przypadku robi to skutecznie, oczywiście znajdą się osoby których nic nie ruszy, ale myślę że większość z nas zostanie obudzona za pomocą drgań. Na wszelki wypadek proponuje nastawić też tradycyjny budzi.
Budzik można zaprogramować w trybie dziennym lub tygodniowym, lub wybierając dowolne dni tygodnia. Niestety używanie programatora wymaga trochę wprawy, ponieważ dni tygodnia są po chińsku.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Budzik
Ja nastawiam alarm na minute przed budzikiem smartfona, to pozwala się obudzić przed głośnym budzikiem smartfona, nie budząc w ten sposób żony.
Aplikacja nie obsługuje inteligentnego budzenia, znanego z MiBand 1S
Można ustawić moc drgań, dostępne są 3 progi.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

Kompas
Nie zabrakło tez kompasu, docenią go zwłaszcza biegacze przełajowi i miłośnicy wypadów w teren. Kompas poprawnie wskazuje północ i kąt odchylenia. W celu kalibracji musimy wykonać kilka kulistych ruchów.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Xiaomi Huami AmazFit kompas

Stoper
Oczywiście nie mogło zabraknąć stopera, niestety bez funkcji pomiaru międzyczasów. Można tylko włączyć pauzę.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Xiaomi Huami AmazFit stoper

Barometr , pogoda
Kolejna funkcją Huami Amazfit jest wskazywanie ciśnienia atmosferycznego, a także pogody.

Muzyka, radio FM
SmartWatch Xiaomi AmazFit jest wyposażony w 4 GB pamięci wewnętrznej, co wystarcza na przechowywania ponad 500 utworów których możemy słuchać za pomocą słuchawek Bluetooth. Urządzenie ma też moduł FM . Z powodu braku słuchawki bluetooth nie sprawdziłem jak to działa.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Xiaomi Huami AmazFit

Powiadomienia
Zegarek doskonale wywiązuje się z funkcji powiadomień, możemy zdecydować od których aplikacji chcemy dostawać powiadomienia, np. poczta, Facebook, SMS itp Wiadomości można odczytać na zegarku. Dostajemy też powiadomienia o nadchodzącej rozmowie, niestety wyświetla się  tylko numer telefonu, pomimo że osoba widnieje na liście kontaktów. Połączenie możemy odrzucić lub wyciszyć.   Nie można niestety rozmawiać za pomocą zegarka.  Nie można też pisać SMS na tym smartwatchu.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

BATERIA
Początkowo przerażony byłem pojemnością baterii w zegarku którego ekran stale pokazuje czas. Według producenta bateria ma pojemność 200 mAh i ku mojemu zaskoczenie pracuje znacznie dłużej niż większość znanych mi smartwatchy. Zegarek na jednym ładowaniu wytrzymał mi ponad 4 dni, dokonując w tym czasie wiele pomiarów pulsu. W tym czasie GPS był załączany sporadycznie. Stałe włączenie lokalizacji skraca żywotność baterii do półtorej dnia.
Podobno Huami Amazfit po wyłączeniu kilku funkcji (Wi_fi, bluetooth) może pracować ponad 11 dni. Ale tego jeszcze nie zdążyłem sprawdzić.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Xiaomi smartwatch

DOSTĘPNOŚĆ I CENA
Smartwatch dopiero niedawno pojawił się w chińskich sklepach internetowych, bardzo dobrą cenę ma sklep Gearbest gdzie wersja angielskojęzyczna kosztuje 107.59$ z kuponem zniżkowym AMAZFITG

 

Huami AmazFit , Test pierwszego smartwatcha wyprodukowanego przy współpracy Xiaomi

 

PODSUMOWANIE
Xiaomi Huami przynosi ogromny postęp względem opasek MiBand, po za tym że zegarek jest ładniejszy od opasek fitness, ma ceramiczną zaokrąglona kopertę, ma też większą funkcjonalność od swojego poprzednika. Urządzenie bez przerwy wyświetla aktualny czas, można z niego korzystać jak ze zwykłego zegarka. Amazfit idealnie wywiązuje się z funkcji powiadomień. Doskonale wywiązuje się też z funkcji zdrowotnych, jak zliczanie przebytego dystansu, kroków, kalorii i mierzenie tętna.  Ale od razu nadmienię że nie są to pomiary idealne, dla wyczynowych sportowców są one nie do zaakceptowania. Ogromną zaletą jest też żywotna bateria. Doskonale reaguje na ruch nadgarstka i podświetla tarczę kiedy chcemy sprawdzić czas. Ale jest jeden podstawowy problem, zegarek ma do tej pory menu w języku chińskim, na szczęście ikony są bardzo wymowne i nawigacja jest intuicyjna.  Są dostępne aplikacje do zarządzanie zegarkiem w języku angielskim. Wadą jeż też zamknięty system, nie doinstalujemy na nim własnych aplikacji, trzeba mieć nadzieję że częste aktualizacje wykorzystają w pełni potencjał tego smartwatcha.

OCENA
Konstrukcja i wygląd: 9
Łączność: 7
Funkcjonalność: 8
Cena: 7
Bateria: 9

Ocena końcowa 8/10

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

33 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
7 lat temu

kabel USG? 😉
Dzięki za recenzje!
Pozdrawiam.

abees
abees
7 lat temu

Jaka jest czytelność wyświetlacza w słońcu? Da się sprawdzić godzinę? Jaka jest dokładność pomiarów GPS? Zawsze podajesz w swoich testach a tu nie.

Mishim
Mishim
7 lat temu

Mozna zmieniać tarcze zegarka na cos bardziej klasycznego?

Tomek
Tomek
7 lat temu

jakie informacje podaje zegarek w trybie biegacza? mówiłeś o tętnie, a co z funkcją aktualnej prędkości? aktualnego tempa biegu (np.5min/km)? czy da się łapać okrążenia (w stoperze nie ma takiej opcji a w trybie biegania?)

marzena
marzena
7 lat temu
Reply to  Tomek

Pokazuje tempo biegu, dystans, czas, tętno, prędkość, liczy kadencję, kalorie. Można wgrać język angielski- mi to zrobił informatyk ( ale jet pokazana na You Tube jak to zrobić).

trackback

[…] są wykonane z ceramiki w czarnym kolorze i pięknie połyskują. Wyglądają tak samo jak ramka w smartwatchu Xiaomi AmazFit którego test możecie przeczytać TU. Ramka jest delikatnie zaokrąglona, ale niestety jest […]

WyprasujMnie
WyprasujMnie
7 lat temu

Działa z Mi Band Tools? Dostępny w innym kolorze?

trackback

[…] są wykonane z ceramiki w czarnym kolorze i pięknie połyskują. Wyglądają tak samo jak ramka w smartwatchu Xiaomi AmazFit którego test możecie przeczytać TU. Ramka jest delikatnie zaokrąglona, ale niestety jest […]

Winterwolf
Winterwolf
7 lat temu

Czy zegarek jest w stanie wyświetlić pliki pdf lub zdjęcia? Jeśli tak to czy jest możliwość zoomu?

Ujek
Ujek
7 lat temu
Reply to  Winterwolf

….tylko pliki xls :). Po co Ci pdf ? to jest zegarek a nie laptop

trackback

[…] apka funkcjonalnością podobna jest do Mi Fit, jest po polsku. NO.1 Ustępuje smartwatchom jak Xiaomi Amazfit, ale w niczym nie ustępuje opasce Xiaomi MiBand 2, a pod kilkoma względami ją przewyższa. […]

trackback

[…] produkuje popularną opaskę fitnes MiBand 2, firma wypuściła też we współpracy z firmą Huami Smartwatch AmazFit który charakteryzuje ię długim czasem pracy na baterii. Teraz firma wypuściła zegarek […]

Marcin
7 lat temu

Bardzo mi się podoba ten zegarek. Ma ktoś już z angielską wersją (chyba już oficjalnie wyszła) i może napisać czy wszystko jest przetłumaczone?

Kamil
Kamil
7 lat temu
Reply to  marek

A jakiś link do polskojęzycznej?
Czy po prosty razem z wersją angielską jest i język polski?

Jacek
7 lat temu
Reply to  marek

Witam;
Bardzo fajny zegarek.Gdzie można pobrać link do wersji polskojęzycznej?

Jacek
7 lat temu

Witam;
Bardzo fajny zegarek.Gdzie można pobrać link do wersji polskojęzycznej?

☺
7 lat temu

Część, mam pytanie. Czy wewnętrzna strona amazfit : comment image) ma wypukłe krawędzie jak w mi band 2 ?

☺
7 lat temu
Reply to 

Zostawia taki sam odcisk jak mi band 2?

☺
7 lat temu
Reply to 
:)
:)
6 lat temu

W porządku, mam Xiaomi AMAZFIT ENGLISH, bez odcisków. Aczkolwiek zwróciłem uwagę na inne modele opasek !
Taki bubel pojawil się nawet w Samsung
comment image

:)
:)
6 lat temu

Mógłbyś edytować nowy post z firmware do SMARTWATCH AMAZFIT ? W którym byś zwrócił uwagę na instalację w zależności na model. CS / US /
-Instalację {wgrywanie Polskiego języka} (root, rom, app)
-Instalację/tworzenie Face watch.

Przyznam, że dobry w tym jesteś!

:)
:)
6 lat temu
Reply to  :)

bbs.huami.com |more info

Simple Amazfit Watch Face Builder :

https://fabiobarbon.click/sawfb/index.php

New empty watchface ✓

kris
kris
6 lat temu
Reply to  :)

Podaj proszę link do strony jak wgrać polski język. mam wersję US

Tomek
Tomek
6 lat temu

witam
jak zmienić mile na kilometry

Metka
Metka
6 lat temu

Hej mam problem nie wyświetlają mi się powiadomienia SMS mail itd.jak to wlaczyc

Michał
Michał
6 lat temu

Na ios 11 nie działa wyciszanie dzwoniącego telefonu. Ktoś ma jakiś pomysł gdzie leży problem ?

Piotr
Piotr
6 lat temu

a jak wyłączyć gps w zegarku?

33
0
Would love your thoughts, please comment.x