Filtr powietrz Xiaomi Mi Air Purifier 2 Test

Filtr powietrz Xiaomi Mi Air Purifier 2 Tani, prosty i skuteczny.

Powietrze w Polsce należy do najbardziej zanieczyszczonych w Europie, a w wielu polskich miastach w okresie jesienno zimowym normy zanieczyszczeń są przekroczone kilku, a nawet kilkunastokrotnie. Niestety nie mamy dużego wpływu na stan powietrza w zamieszkiwanej miejscowości, jednak możemy skutecznie oczyścić powietrz ze smogu, kurzu czy alergenów w naszym mieszkaniu czy domu. Jednym z cenowo przystępnych oczyszczaczy jest Xiaomi Mi Air Purifier 2
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Xiaomi Mi Air Purifier 2

Spis Treści

SPECYFIKACJA
• Tryb Standardowy – filtrowanie do 330 metrów sześciennych na godzinę, obszar oczyszczania może wynosić do 23,1 – 39,6 metrów kwadratowych
• W Trybie Super do 380 metrów sześciennych na godzinę, obszar oczyszczania może wynosić do 27,2 – 46,6 metrów kwadratowych
• Podwójny wentylator z czterema systemami cyrkulacji powietrza
• Wytwarza prawie 10000 litrów czystego powietrza na minutę
• Monitorowanie jakości powietrza w czasie rzeczywistym i automatyczna kontrola wydajności filtrowania.
• Zdalne sterowanie smartfonem
• Tryby pracy: tryb automatyczny, tryb uśpienia, tryb wysokiej prędkości, tryb planowanego czasu filtrowania itp.
• Oczyszczacz powietrza Xiaomi może skutecznie adsorbować formaldehydy, kurz, pył, filtr PM2,5 zapewnia zdrowy mikroklimat.

RECENZJA WIDEO

Xiaomi Mi Air Purifier 2 cechuje się niezwykła prostotą.

BUDOWA
Oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 2 mieści się białej obudowie o wymiarach 520 × 240 × 240 mm, a całość waży 4,8 kg. Urządzenie ma estetyczną budowę cechującą się minimalizmem i prostotą. Do dyspozycji mamy tylko dwa przyciski i cztery diody. Przyciskiem na górze wybieramy tryb w jakim ma pracować oczyszczacz. do wyboru jest tryb Auto, Nocny i Szybkiego filtrowania.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Mi Air Purifier 2
Brak jest jakiegokolwiek wyświetlacza, bardziej zaawansowane funkcję zostały przeniesione do dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne.

Z tyłu rządzenie jest otwierana pokrywa, pd którą kryje się wymienny filtr powietrza. Nieco wyżej jest też  laserowy czujnik  który bada jakośc  powietrza w otoczeniu , a nieco wyżej jest przycisk włączania.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800) Mi Air Purifier 2 kupon

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Zdaniem producenta skuteczność oczyszczania przekracza 99,3 proc.
Xiaomi Mi Air Purifier 2 przefiltrowuje 330 m³/h w trybie Standard i aż 388 m³/h w Super Powerful.

Za skuteczne oczyszczanie odpowiada cylindryczny 3-warstwowy filtr składający się z filtra PET, EPA oraz warstwy z  aktywnymwęglem. Pierwszy z nich oczyszcza powietrze ze 100% skutecznością z dużych cząstek takich jak kurz, włosy, sierść.
Druga warstwa oczyszcza powietrze z pyłków roślin (99,99 %), pyłów zawieszonych o wielkości 2.5 mikrona – PM 2.5 ( 99,7 proc.), PM 0.5  (99,5 proc.) oraz PM 0.3 (99,3 proc.).
Ostatnia warstwa pochłania nieprzyjemne zapachy (formaldehydy, amoniak i siarkowodór)

Producent twierdzi filtr trzeba będzie wymieniać , jego żywotność przewidziana jest na 3 do 6 miesięcy, w zależności od jakości powietrza w otoczeniu. Co jakiś czas powinniśmy odkurzyć filtr co poprawi jego sprawność. Warto też  cyklicznie użyć ozonatora aby pozbyć się bakterii, roztoczy itp.  Nie wymieniany filtr może w efekcie rozsiewać bakterie i przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.

 

Stopień zużycia na bieżąco jest monitorowany przez aplikację na naszym smartfonie.
Dostępna są też filtry HEPA w kolorze zielonym.

 

Xiaomi Mi Air Purifier 2 nie a wyświetlacza, wszytstku ustawimy w aplikacji mobilnej.

APLIKACJA
Dzięki aplikacji możemy monitorować stan pracy urządzenia, widzimy jaka jest obecnie jakość powietrza, temperatura i wilgotność. Za jej pomocą można stworzyć harmonogram pracy oczyszczacza, można zaplanować o której godzinie filtr ma zacząć pracować i o której skończyć. Można ustawić różne programy na różne dni tygodnia.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 450 x 800)Xiaomi Mi Air Purifier 2 Aplikacja
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Mi Air Purifier 2 sprzyja ekologii także pod względem zużycia energii.

 

ZASILANIE
Oczyszczacz Xiaomi standardowo wyposażony jest w chińską wtyczkę, co wymusza na nas zastosowanie przejściówki lub obcięcie chińskiej wtyczki i założenie polskiej. Urządzenie pracuje niemal cały czas, więc pewnie zastanawiacie się ile to pochłania prądu. W celu pomiaru poboru prądu użyłem listwy zasilającej Xiaomi która obsługuje wszystkie standardy wtyczek a ponadto pokazuje aktualny pobór mocy.
W trybie Automatycznym (eco) 1,5W i 28W na pełnej wydajności. Jak widać urządzenie jest bardzo energooszczędne.Warto jeszcze dodać, że w trybie ECO urządzenie pracuje bardzo cicho, niemal go nie słychać.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Xiaomi Mi Air Purifier 2 Najtaniej

DOSTĘPNOŚĆ I CENA
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2 jest dostępny w polskiej dystrybucji oraz w wielu chińskich sklepach. Jednak najtaniej można go kupić w sklepie Gerbest gdzie z kuponem zniżkowym GBMiAirP kosztuje 109.99$ czyli niespełna 400zł z przesyłką Priority Line, dzięki której na 99% nie zapłacimy VAT.

400zł wydane na Xiaomi Mi Air Purifier 2 jest bardzo dobrą inwestycją w zdrowie.

PODSUMOWANIE
Xiaomi Mi Air Purifier 2 jest doskonałym przykładem jak tanio i skutecznie można poprawić jakość powietrza w otoczeniu w którym przebywamy.
Do najważniejszych zalet należy prosty i atrakcyjny design, wysoka skuteczność i niski pobór energii.
Z całą pewnością będzie to dobrze wydane 400 złotych.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mars
mars
5 lat temu

a po ile te filtry chodzą?

Dokładniej
Dokładniej
5 lat temu
Reply to  marek

Czyli ile?

Grzegorz
Grzegorz
5 lat temu

Gdzie można kupić filtry do tego oczyszczacza i jaki jest jego symbol/typ?

7
0
Would love your thoughts, please comment.x