Spadek sprzedaży telefonów Xiaomi.

Xiaomi zeszły rok zakończyło jako 5 producent telefonów na świecie, jednak już w drugim kwartale 2015r nastąpiło załamanie sprzedaży.

Nadzieję pokładano w debiucie Mi5 , który niestety nie odwrócił spadkowego trendu.Obrazek
W zeszłym roku Xiaomi sprzedało ponad 70 milionów smartfonów, co pozwoliło jej zostać 5 producentem telefonów na świecie. Rewelacyjne były dwa pierwsze kwartały 2015r, kiedy to sprzedano blisko 50mln telefonów, firma planowała do końca roku sprzedaż aż 100mln telefonów. Niestety chiński bardzo konkurencyjny rynek skorygował te plany, w drugim półroczu xiaomi sprzedało niewiele ponad 20mln smartfonów. Odpowiedzią Xiaomi na spadek sprzedaży było wypuszczenie wielu nowych telefonów o zbliżonej do siebie specyfikacji, często już po 3 miesiącach po premierze poprzednika. Nadzieję też upatrywano we flagowym MI5, niestety telefon nie sprzedaje się tak jak oczekiwano. Mi5 jest nadal trudno dostępny, Xiaomi twierdzi że to foxconn nie wyrabia się z produkcją, zaś media sugerują że Xiaomi celowo blokuje swobodną sprzedaż, chcąc pochwalić się rekordami błyskawicznej sprzedaży kolejnych uwalnianych porcji smartfonów.

Xiaomi najlepiej sprzedaję się najtańsze budżetowe telefonu z serii Redmi.

Xiaomi zeszły rok zakończyło jako 5 producent telefonów na świecie, jednak już w drugim kwartale 2015r nastąpiło załamanie sprzedaży.

IDC opublikował raport sprzedaży telefonów na świecie za 1 kwartał 2016r:
Top 5 producentów wygląda następująco:
Samsung, 81,9 mln smartfonów
Apple, 51,2 mln smartfonów
Huawei, 27,5 mln smartfonów
OPPO, 18,5 mln smartfonów
Vivo, 14,3 mln smartfonów

Spadek sprzedaży telefonów Xiaomi.

Nie tylko Xiaomi traci, duży 15% spadek sprzedaży zanotowało Apple. Jako przyczynę podaje się brak innowacyjności, podobnie jest chyba z Xiaomi które niczym nie zaskoczyło z Mi5. Dużo odważniej poczyna sobie np producent [url]telefonów LeEco (LeTV)[/url] który jako pierwsza firma zastosowała procesor snapdragon 820, była tez jedną z pierwszych które zastosowały gniazdo USB C, czy też zrezygnowała z gniazda słuchawkowego 3.5mm.
Trzy z pięciu największych marek to chińskie firmy , poza Huawei nie są one praktycznie znane poza chinami. Do Europy i USA trafiają za pośrednictwem sklepów Aliexpress, gearbest, banggood i innych, ale grupa docelowa jest zapewne większa niż  garstka kupujących w chińskich sklepach.
Waszym zdaniem co jest przyczyną spadku sprzedaży telefonów xiaomi? Czy firma znów zacznie zdobywać rynek czy nadal będzie się kurczyć?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] w chińskich sklepach. Czy Polacy będą zainteresowani smartfonem o tak dużym wyświetlaczu? Czy Xiaomi rozwija się we właściwym […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x