Recenzja Smartwatcha NO.1 D7. Test zegarka z funkcją telefonu.

Smartwatch NO.1 D7  Test zegarka dla aktywnych.

Dziś szybki przegląd najnowszego smartwatch NO.1 D7 . Firma chwaliła się 5 dniowym czasem pracy na czuwaniu. Jak więc zegarek spisał się podczas testów?
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Smartwatch NO.1 D7

Spis Treści

SPECYFIKACJA
CPU: MTK6572
RAM: 1 GB
Pamięć wewnętrzna: 8 GB
Rozmiar ekranu: 1,3 cala
Rozdzielczość ekranu: 240 x 240
Częstotliwość: 2G GSM 850/900/1800 / 1900MHz; 3G WCDMA 850 / 2100MHz
GPS
Bluetooth 4.0
NFC
Google Play
Wi-Fi: 802.11 b / g / n
Bateria: 500mAh

FUNKCJE
Krokomierz
Tętno
Barometr
Zdalna kamera (tylko Android)
Funkcja telefonu.

W PUDEŁKU
Pudło przypomina te z wcześniejszych zegarków NO.1 , jest kwadratowe, z białej tektury. Zegarek leży w foremce z gąbki, pod którą znajdziemy jeszcze kabel USB do ładowania zakończony magnetyczna końcówką, instrukcje obsługi.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Smartwatch NO.1 D7

 

RECENZJA WIDEO

 

BUDOWA
W odróżnieniu od poprzednika NO.1 D6, D7 posiada klasyczny okrągły wyświetlacz, wokół którego widniej solidny stalowy pierścień z charakterystycznymi ząbkami. Stylowy wygląd smartwatcha sprawia, że można go nosić z różną odzieżą, od sportowej po elegancką.

Cyferblat ma średnicę 1,3 cala o rozdzielczości 240×240 pikseli. Jasność wyświetlacza pozwala na używanie go w słoneczne dni.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Smartwatch NO.1 D7

Koperta wykonana jest z metalu. Po prawej stronie koperty znajduje się korona – przycisk. Z Lewej strony znajduje się mikrofon.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Smartwatch NO.1 D7 test

Zegarek ma pasek ze skóry w czarnym kolorze, metalowa sprzączka ma srebrny kolor.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Smartwatch NO.1 D7 SIM

Tylna pokrywa wykonana jest z tworzywa sztucznego, znajduje się tam czujnik do pomiaru tętna, piny do ładowarki oraz gniazdo kart SIM.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 600 x 800)Smartwatch NO.1 D7 telefon

Producent deklaruje, że smartwatch NO.1 D7 posiada ochronę IP65 co powinno go chronić przed zachlapaniami czy też deszczem. Jednak mój egzemplarz źle zniósł chwilowy pobyt pod prysznicem. W konsekwencji dotyk zaczął wariować, zegarek nie reagował na dotyk, zaczął się rebootować w pętli. Sytuacja wróciła do normy po solidnym wysuszeniu.

 

Android Wear jeszcze nie tym razem

SYSTEM
SmartwatchNo.1 D7 pracuje pod kontrolą androida 4.4 , niestety nie jest to Android Wear, ani nawet android 5.1 który był we wcześniejszej wersji, NO.1 D6. stosunkowo płynnie. Zegarek jest spolszczony, czasem tłumaczenie nie jest dokładne. Jest też sklep play. Niestety obsługa wielu aplikacji jest bardzo utrudniona, a to ze względu na bardzo mały wyświetlacz i trudności z obsługą. Jeśli ktoś ma grube palce to trafianie w litery, cyfry czy inne znaki nawigacyjne nie jest proste. Smartwatch oferuje dwa style, w jednym menu jest w postaci listy, druga opcja oferuje siatkę ikon 2×2.

Oczywiście głównym zadaniem zegarków jest wskazywanie czasu, Zegarek ma zainstalowane wiele tarcz, zmieniamy je przytrzymując palec na cyferblacie.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Smartwatch NO.1 D7 recenzja

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Większość inteligentnych zegarków posiadają funkcję zliczania kroków i przeliczania ich na spalone kalorie. Nie inaczej jest w NO.1 D7. W celu poprawnego zliczania kroków i spalonych kalorii, musimy w ustawieniach personalnych wpisać swoją płeć, wagę i wzrost. Dokładność pomiaru jest zbliżona do opasek fitness Xiaomi Mi Band .
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Smartwatch NO.1 D7 krokomierz
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1067 x 800)Smartwatch NO.1 D7 opinie

Kolejną funkcją jest pomiar tętna, Producent chwali się czujnikiem drugiej generacji, podobno ten sam który jest w Mi Band 2. Dokładność pomiarów jest na średnim poziomie, lepiej niż w poprzednich urządzeniach marki NO.1 . Należy jednak pamiętać, że nie są to pomiary medyczne, a jedynie orientacyjne. Będąc w ruch, np podczas biegu pomiar jest niedokładny.

Wszystkie sportowe funkcje w zegarku pozwalają na podgląd wyników z poprzedniego okresu.

Zegarek służy też do przekazywania powiadomień ze smartfona. W aplikacji którą zainstalujemy po zeskanowaniu kodu QR z instrukcji lub zegarka można zdefiniować które aplikacje mogą wysyłać powiadomienia na zegarek. Domyślnie włączone są wszystkie powiadomienia, co jest bardzo irytujące, zegarek wibruje kilkadziesiąt razy na godzinę. W apce trzeba większość powiadomień systemowych wyłączyć, ograniczając się do poczty, SMS, połączeń tel. i powiadomień z mediów społecznościowych.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1080 x 1920)Obrazek

Na zegarku można odczytać część treści SMSów, Messengera, ale nie odczytamy już wiadomości e-mail.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1067 x 800)Smartwatch NO.1 D7 powiadomienia

NO.1 D7 z funkcją telefonu.
NO.1 D7 posiada też możliwość wykonywania połączeń telefonicznych i pisania wiadomości SMS dzięki możliwości zamontowania karty SIM.
Zamontowanie karty np Virgin Freemium która oferuje 30 minut darmowych rozmów, SMS i 300MB na przesył danych. Jest to doskonałe rozwiązanie wybierając się na trening, w góry i gdziekolwiek gdzie nie zabierzemy swojego telefonu. Dzięki temu mamy zawsze dostęp do internetu i połączeń telefonicznych co w sytuacji kryzysowej jest nie do przecenienia. Jakość połączeń telefonicznych jest na przyzwoitym poziomie, osoba z którą rozmawiamy słyszy nas doskonale, natomiast dźwięk wydobywający się z głośniczka przy maksymalnej głośności jest nieco trzeszczący.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Smartwatch NO.1 D7 rozmowy
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Smartwatch NO.1 D7 cena

Wśród innych przydatnych funkcji należy wymienić kompas, barometr i pogodynkę. Do poprawnego działanie wymagane jest włączenie modułu GPS. Jest też stoper, alarm minutnik oraz bardzo przydatne w smartwatchach wyszukiwanie głosowe.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1067 x 800)Smartwatch NO.1 D7 Kompas
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1067 x 800)Smartwatch NO.1 D7

 

Monitoruj swoje osiągnięcia w aplikacji FunFit

Aplikacja FunFit.
W celu dokładnego monitorowania naszej aktywności producent oferuje aplikację FunFit.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1080 x 1920)Smartwatch NO.1 D7 aplikacja
Aplikacja ma podobne funkcje jak aplikacje dołączone do opaski Xiaomi i innych inteligentnych zegarków. Za jej pomocą łączymy się z zegarkiem, w aplikacji definiujemy które powiadomienia chcemy otrzymywać, jednak na co dzień będziemy używali jej do analizy aktywności fizycznej.
Aplikacja została podzielona na 4 zakładki .
Pierwsza ” sport” monitoruje trening. Należy ustawić czy będziemy spacerowali, biegali, biegali po bieżni mechanicznej itp. W chwili obecnej jest 7 rodzajów aktywności fizycznej. Podczas treningu warto włączyć moduł GPS w smartwatch który działa nadspodziewanie dobrze, znacznie lepiej niż w wielu innych urządzeniach w podobnym przedziale cenowym.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1080 x 1920)Smartwatch NO.1 D7 fitness

Kolejna zakładka służy do zliczania kroków i spalonych kalorii. Można też w niej odczytać przebyty dystans, a także czas aktywności fizycznej.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1080 x 1920)Obrazek

Następna karta monitoruje czas regeneracji organizmu, można z niej odczytać ile godzin spaliśmy.

Na ostatniej zakładce można odczytać pomiary tętna.

Wszystkie zakładki oferują nam podgląd aktualnych wyników, ale też z poprzednich dni, tygodni , miesięcy, a także porównanie średniorocznych wyników.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1080 x 1920)Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

 

Smartwatcha NO.1 D7 pełni funkcję telefonu!

ŁĄCZNOŚĆ
Dużą zaletą zegarka jest możliwość instalacji karty SIM i korzystania z niego jak z normalnego telefonu. można prowadzić rozmowy w trybie głośnomówiącym lub za pomocą zestawu bluetooth . Głośniczek jest dosyć głośny, a mikrofon bardzo czuły.
Zegarek nie umożliwił mi prowadzenia rozmów via telefon.
No.1 D7 obsługuje sieci 2G/3G, czułość WiFi jest na średnim poziomie, w obrębie mieszkania bez problemowo działa.

LOKALIZOWANIE
Podobnie jak No.1 D5 i D6 tak i Smartwatch No. 1 D7 posiada moduł lokalizacji GPS. Muszę jednak stwierdzić , ze moduł lokalizacji działa tu lepiej niż w poprzednikach, Fixa łapał nawet w mieszkaniu, a precyzja lokalizacji wydaje się być na dobrym poziomie. Zegarek lokalizował mnie zawsze na trasie, nigdy nie wychodził poza obrys ulicy.

Obrazek

BATERIA
W zegarku zabudowano stosunkowo pojemną baterię 500 mAh, która pozwoli na 3 dni korzystania z zegarka, pod warunkiem że będzie używany jako krokomierz i do przekazywania powiadomień. Jeżeli uruchomimy wszystkie moduły, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS oraz GSM to bateria wystarczy jedynie na jeden dzień używania.
W stosunku do poprzednich zegarków nie ma dużego wydłużenie czasu pracy, niewielki wzrost wynika jedynie z większej pojemności baterii.

CENA I DOSTĘPNOŚĆ
Smartwatch No. 1 D7 jest nowym produktem, ale jest już dostępny w chińskich sklepach internetowych, które realizują wysyłkę także do Polski. Można go kupić w dwóch kolorach; Czarnym oraz srebrnym z brązowym paskiem.

Smartwatch No.1 D7 jest dostępny w chińskich sklepach w następujących cenach:
Aliexpress: od 77.90$
Geekbuying 79.99$
Gearbest: 94.99
Everbuying 96.06$
Banggood 99.99$

PODSUMOWANIE
Smartwatch No. 1 D7 może pochwalić się nietuzinkowym designem, ale czy jest ładny, to już indywidualna sprawa każdego z Was. Za niecałe 300zł niemożna oczekiwać cudów, nie wspiera on Android Wear bo to cecha znacznie droższych zegarków. Poza funkcjami zdrowotnościowymi znanymi z innych smartwatch’y, mamy tu możliwość instalacji karty SIM i używania go jako telefonu. Kolejna zaletą zegarka jest GPS, który działa przyzwoicie. Urządzenie przyzwoicie wywiązuje się z przekazywania powiadomień. Jest też dostęp do aplikacji ze sklepu play.   Bateria pozwala na bezproblemowy dzień używania.  Nie jest to urządzenie idealne, mam zastrzeżenie co do jego odporności na zachlapania ale należy pamiętać że to Smartwatch za niespełna 300zł  W swojej kategorii cenowej jest bardzo ciekawą propozycją.

OCENA
Konstrukcja i wygląd: 7
Łączność: 8
Funkcjonalność: 7
Cena: 9
Bateria 7

Ocena końcowa 7.6/10

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krystian
Krystian
6 lat temu

Ja sobie sprawiłem Lamaxa bfit w sumie przez przypadek i o ile wcześniej nie czułem aż takiej potrzeby smart menadżera czy coś to teraz nie wiem jak bym mógł bez tego funkcjonować, przekazuej fajnie powiadomienia, sportowe aspekty niczego sobie, budzik dużo lepszy bo nie budzę żonki. 😛 Wcześniej czytałem że z baterią problem bo na dzień wystarcza… a moja opaska spokojnie tydzień działa.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x