Solidna hulajnoga z zasięgiem 65km, 10 calowymi oponami i silnikiem 500W. NAVEE N65

Ponieważ lubię trochę bardziej ekstremalne zabawki, to sprawiłem sobie hulajnogę NAVEE N65, która jest nowa submarką ekosystemu Xiaomi. Poprzedni test roweru elektrycznego z silnikiem o mocy 750W który rozpędzał się do 45 km/h wzbudził ogromne zainteresowanie. Myślę ze skuter elektryczny N65 również was zainteresuje, ponieważ jest niecodzienną konstrukcją. Hulajnoga ma 500W silnik pozwalający się jej rozpędzić do 25 km/h. Krótki zasięg i częste ładowanie zawsze były wadami hulajnóg elektrycznych. N65 wyeliminował ten problem zwiększając zasięg do 65 km, dzięki czemu można jeździć przez tydzień na jednym ładowaniu. Hulajnoga ma bardzo solidną konstrukcje, Xiaomi M365 wygląda przy niej jak zabawka dla dzieci.

hulajnoga elektryczna NAVEE N65

 

Na początku tylko przypomnę że po zmianach w prawie podstawowym miejscem do jazdy elektryczną hulajnogą jest droga lub pas ruchu dla rowerów. Maksymalna prędkość, jaką wolno nam tu rozwinąć, to tylko 20 km/h. Po chodniku dla pieszych można jechać z prędkością pieszego.

Cena i dostępność

Hulajnogę można kupić z szybka dostawą z Czech :  https://tiny.pl/94smk

Cenę można obniżyć o 150 złotych kuponem 37P8K8W3

 

Recenzja Hulajnogi NAVEE N65

Zawartość pudełka i budowa

Hulajnoge otrzymałem w dużym kartonie, w środku poza dobrze zabezpieczoną hulajnogą znajdowała się szczegółowa instrukcja obsługi w języku polski iładowarka.

Od razu po wyjęciu z pudełka byłem pod ogromnym wrażeniem NAVEE N65. Jest to bardzo elegancka, a zarazem solidna konstrukcja. Hulajnoga jest zmontowana, wystarczy ja tylko rozłożyć.
Całą konstrukcję można łatwo złożyć dzięki systemowi przegubów na mostku i kierownicy. O to wszystko bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

hulajnoga elektryczna NAVEE N65 hulajnoga elektryczna NAVEE N65 hulajnoga elektryczna NAVEE N65

 

Rama hulajnogi wykonana jest 82 mm rury wykonanej z wysokowęglowej, odpornej na korozję stali. Kierownica wykonana jest ze stopu magnezu .
Całość waży 27 kg , po złożeniu można go łatwo przewozić w samochodzie lub przenosić.

hulajnoga elektryczna NAVEE N65

Opony w NAVEE N65 są wystarczająco szerokie, aby poradzić sobie nawet z wyboistymi drogami. Co ważne opony niwelują drgania np. wywołane kostka brukową. Mają 10 cali i są wykonane z gumy . Podest ma 17 cm szerokości co pozwala bardzo wygodnie postawić stopy. Wykonany jest z aluminium i wyłożony silikonową powłoką z małymi antypoślizgowymi wypustkami zapewniającymi bezpieczeństwo niezależnie od rodzaju noszonego obuwia. Podest ma wytrzymać obciążenie 120 kg .

hulajnoga elektryczna NAVEE N65

 

 

Bezszczotkowy silnik o mocy 500 W jest wystarczająco mocny, aby utrzymać tempo nawet przy nachyleniu 25% . Z łatwością pokonasz małe podjazdy na drodze.

hulajnoga elektryczna NAVEE N65

 

Do dyspozycji mamy czterostopniowy systemem prędkości. Są regulowane zgodnie z życzeniem kierowcy. Możesz wybrać jazdę z prędkością 15 km/h, 20 km/h lub 25 km/h. Jest też tryb spacerowy z prędkością około 5km/h Na drogach publicznych możemy jeździć na drugim biegu czyli do 20km/h Biegi zmieniamy przyciskiem na prawej manetce.

 

Podwójny układ hamulcowy NAVEE N65

Hulajnoga jest wyposażona w skuteczny podwójny system hamowania. Jej przedni hamulec wykorzystuje technologię hamowania silnikiem z odzyskiem energii, zaś z tyłu mamy klasyczny hamulec tarczowy.

hulajnoga elektryczna NAVEE N65

Hulajnogą elektryczną NAVEE N65 można jeździć również nocą w optymalnych warunkach. Dioda LED jest wystarczająco jasna, aby oświetlić drogę .Jest również tylne czerwone światło .

Hulajnogę wyposażono w duży wyświetlacz LED przymocowany do kierownicy. Można na mim sprawdzić przebieg, poziom naładowania baterii, prędkość, aktualny bieg a nawet jest informacja o zapalonym oświetleniu. W bezpośrednim słońcu na wyświetlacz jego czytelność jest średnia.
Dodatkowo po zainstalowaniu na smartfonie aplikacji Go Nave mamy dostęp do dodatkowych funkcji, jak chociażby informacje o błędach.

hulajnoga elektryczna NAVEE N65

 

BATERIA

Dużym atutem hulajnogi jest akumulator litowy 48 V o pojemności 12,5 Ah , który znajduje się pod podestem. Pełne naładowanie akumulatora może zając nawet 7 godzin. Na pełnym akumulatorze możemy pokonać nawet 65 km i to nawet przy maksymalnej prędkości 25 km/h. Przy takiej pojemności nie będziemy musieli często korzystać z 3A ładowarki.

 

 

 

Skuter posiada certyfikat IPX4, co powinno go chronić przed lekkim deszczem, ale nie zaleca się używania hulajnogi podczas intensywnych opadów, ani jeżdżenia po kałużach.

hulajnoga elektryczna NAVEE N65 hulajnoga elektryczna NAVEE N65 hulajnoga elektryczna NAVEE N65 hulajnoga elektryczna NAVEE N65 hulajnoga elektryczna NAVEE N65

 

Sama jazda jest bardzo przyjemna, szerokie i duże pompowane koła robią świetna robotę. łatwość złożenia hulajnogi sprawia ze można ja zabrać ze sobą do autobusu lub samochodu. Ogromna bateria i system odzysku energii pozwala się nią cieszyć przez wiele dni bez konieczności ładowania. Solidna konstrukcja powinna nam zapewnić lata frajdy bez obaw od połamanie konstrukcji.
Ogólnie sądzę że to nowe dzieło Xiaomi to zbiór najlepszych cech z wielu innych hulajnóg na rynku. Cena odpowiada jakości produktu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x