Myszka Xiaomi ładna i smukła. Moja opinia

Myszka Xiaomi Opinia po kilku tygodniach używania.

Firma Xiaomi w swoim portfolio ma tablety i laptopy więc nie dziwi że Firma produkuje też akcesoria komputerowe. Jednym z nich jest bezprzewodowa myszka komputerowa.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Myszka Xiaomi Opinia

W PUDEŁKU
Myszkę otrzymamy w płaskim rozsuwanym pudełku, gdzie pod forma zabezpieczającą myszkę znajduje się jedynie krótka instrukcja obsługi. W zestawie jest też odbiornik Bluetooth który znajduje się pod pokrywą myszki pomiędzy bateriami
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Myszka Xiaomi

SPECYFIKACJA Xiaomi Mi Mouse

Wymiary: 110.2 x 57.2 x 23.6 mm
Waga: 77.5 g
Czułość: 1200DPI
Łączność: Bluetooth 4.0 oraz WiFi 2.4GHz
Zasilanie: 2 x AAA
Obsługiwane systemy: Windows 7 / 8 / 10 (prawdopodobnie także Mac OS 10.10+)
Dostępne kolory: srebrny, złoty

BUDOWA
Myszka dostępna jest w kolorze srebrnym, jest tez dostępna wersja rose gold, ale ten kolor w Polsce nie cieszy się popularnością.

Myszka wykonana jest z plastiku i szorstkiego aluminium w kolorze srebrnym. Na korpusie myszki widnieje białe koło z plastiku które służy jako przyciski funkcyjne, Myszka posiada jedynie 3 przyciski, rolka jest wykonana z tworzywa pokrytego guma i jest trzecim przyciskiem.

Myszka jest niezwykle smukła, w najwyższym punkcie mierzy jedynie 23.6 mm . Kompletne wymiary to 110.2 x 57.2 x 23.6 mm, na szczęście nie jest zbyt lekka, waży 77.5 g. Gracze z takich rozmiarów nie będą zadowoleni.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Myszka Xiaomi test

Dolna część wykonana jest z widocznymi dwoma pierścieniami, które służą jako płozy do wygodnego poruszania się po różnych powierzchniach.
W tylnej części pod pokrywą znajdują się dwie baterie w rozmiarze AAA rozmieszczone w kształcie litery V, pomiędzy bateriami jest schowek odbiornika WiFi.
W przedniej części ulokowano światło lasera, włącznik oraz przełącznik między dwoma trybami pracy, można użyć 2.4GHz, światło zielone  lub Bluetooth 4.0 – światło niebieskie.

Baterie przez miesiąc  intensywnego używania nadal mają zapas energii.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)

Myszka Xiaomi gearbest

Myszka Xiaomi Opinia na temat pracy myszki.

Odbiornik Wi-Fi działa na zasadzie ‚plug’n’play’ , na systemach windows 7 i windows 10 działa zaraz po podłączenie odbiornika do gniazda USB. Jednak problemy mogą mieć użytkownicy systemu APPLE .
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Myszka Xiaomi AliexpressMyszka działa płynnie, nie traci łączności, nie zacina się. Tak jak wszystkie myszki bezprzewodowe, tak i ta po chwili nieużywania przechodzi w stan czuwania. kliknięcie w dowolny przycisk wybudzi myszkę. Ja otwieram kolejne zakładki przeglądarki środkowym przyciskiem – rolką. Ta muszka jest stosunkowo czuła, czasem przyciskając rolkę delikatnie przesuwałem rolkę, co nie pozwalało mi poprawnie trafić w odnośnik.Warto też wspomnieć, że myszka może łączyć się z komputerem zarówno poprzez Wi-Fi jak i przez moduł Bluetooth 4.0. Do trybu BT przechodzimy przytrzymując kółeczko z zieloną diodą podczas pracy urządzenia aż zmieni kolor na niebieski. Co ciekawe można zmusić myszkę do pracy z dwoma komputerami jednocześnie, jeden na Wi-Fi a drugi poprzez Bluetooth
Zapomnisz o odbiorniku USB, nie się nie stało, jak komputer obsługuje BT to możesz korzystać z tej małej myszki.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA
Myszkę można kupić w wielu chińskich sklepach, w tym w tak popularnych jak Aliexpress czy Gearbest.
Aktualna Cena na Gearbest
Aktualna Cena w Aliexpress
Aktualna cena w Banggood Kupon: micoupon

PODSUMOWANIE
Myszkę można polecić osobom które często podróżują z laptopem wygodniej im korzystać z myszki. Jej ładny design i solidna budowa obudowa sprawi, że doskonale będzie wyglądała na każdym biurku. Mały rozmiar i niska waga powoduje,  że nie będzie ona idealna dla graczy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x