Klawiatura mechaniczna ThundeRobot KG3104 RGB

Wszyscy używamy komputerów, wielu z nas tradycyjnych stacjonarnych komputerów z membranowymi klawiaturami które są bardzo tanie. Jednak coraz więcej osób decyduje się na droższe klawiatury mechaniczne. Co daje nam mechaniczna klawiatura? Dziś zapraszam do krótkiego przeglądu klawiatury ThundeRobot KG3104 z podświetleniem RGB

 

Klawiaturę mechaniczną ThundeRobot KG3104 można kupić w atrakcyjnej cenie poniżej 200zł, a do wyboru mamy dwa rodzaje przełączników, czerwone i niebieskie. Ja wybrałem klawiaturę mechaniczną z czerwonymi przełącznikami.
Cena 46,75 $ (183 zł): https://www.aliexpress.com/item/1005002511829095.html
ThundeRobot KG3104

 

Recenzja Wideo

SPECYFIKACJA

Nazwa marki : THUNDEROBOT
klawiatura : 104 klawisze
Typ : Przewodowy
Typ : Mechaniczny
Numer modelu : Klawiatura KG3104
Typ interfejsu : USB
Pełnowymiarowa klawiatura : TAK
Wsparcie nadgarstka : Nie

 

 

KLAWIATURA MECHANICZNA

 

Większość osób używa klawiatur membranowych które są obecnie bardzo tanie, najtańsze modele można kupić za kilkanaście złotych. Co zatem sprawia, że coraz więcej osób kupuje drogie klawiatury mechaniczne których ceny nie rzadko przekraczają 500 złotych?

Głowna zaletą klawiatur mechanicznych jest ich jakość wykonania, ale największe korzyści dają same przełączniki które dostarczają znacznie przyjemniejszych doznań podczas używania niż odbijające gumki.
Każdy przełącznik działa zawsze jednakową siłą, podczas gdy zużyte membrany działają nierówno. Zauważalną różnicę odczują gracze podczas wykonywania serii szybkich kliknięć. Szacuje się, że przeciętny gracz używający klawiatury membranowej potrafi wcisnąć przycisk od trzech do czterech razy na sekundę, na mechanicznej nawet do siedmiu razy.
ThundeRobot KG3104

Przełączniki mechaniczne to najważniejsze elementy charakteryzujące dobre klawiatury gamingowe. To właśnie odpowiednio dobrane rodzaje przełączników wpływają na satysfakcję z rozgrywek oraz prezentowanie rzeczywistych umiejętności podczas gry.

ThundeRobot KG3104 ThundeRobot KG3104 ThundeRobot KG3104

Jaki kolor przełączników wybrać?
Kolor przełącznika informuje nas z jakim typem konstrukcji przełącznika mechanicznego mamy do czynienia. Najpopularniejsze są przełączniki: czerwone, niebieskie oraz brązowe.

Przełączniki mechaniczne różnią się między sobą następującymi cechami:

Wysokością punktu aktywacji klawisza
Siłą nacisku
Sposobem działania – linowy lub z wyczuwalnego momentu aktywacji
Słyszalnością dźwięku podczas aktywacji klawisza
Wytrzymałość mechanizmu klawisza (ilość kliknięć)

Czerwone przełączniki mechaniczne
Przełączniki mechaniczne oznaczone kolorem czerwonym należą do przełączników liniowych. Do ich aktywacji potrzebny jest niewielki nacisk. Są częstym wyborem graczy turniejowych, dla których liczy się szybkość kliku. Gorzej sprawdzają się do pisania, ponieważ przypadkowy niewielki nacisk może aktywować niepożądane klawisze.

Niebieskie przełączniki mechaniczne
Niebieskie przełączniki mechaniczne charakteryzują się wyczuwalnym momentem aktywacji, który jesteśmy w stanie wyraźnie usłyszeć. Wyróżnia je miękki klik z wyraźnym skokiem klawisza, który dla dynamicznego gracza odczuwalny może być jako delikatne opóźnienie. Specyfika ich działania dająca poczucie dużej kontroli sprawiła, że reprezentują klawiatury mechaniczne do pisania

 

BUDOWA

Klawiatura jest zbudowana z dobrej jakości białego plastiku, który jest sztywny, pod naciskiem nie ugina się nigdzie . Klawiaturę wyposażono w 104 klawisze w układzie QWERTY które bardzo łatwo można wyjąć, wystarczy pociągnąć klawisz w górę. Jest to pełnowymiarowa klawiatura z blokiem numerycznym. Wszystkie przełączniki mają zawsze taki sam skok i działają z taka samą siłą, co zapewnia doskonałe wrażenia z używania. Producent deklaruje trwałość przekraczającą 50 milionów kliknięć.

Na przedzie klawiatury jest pasek świetlny RGB z paletą ponad 16 milionów kolorów co doskonale się
integruje z kremowo-białą klawiaturą, dzięki czemu klawiatura wygląda bardzo dobrze i nowocześnie.

Klawiatura posiada kabel USB o długości 1,5 metra. Z tyłu są otwierane nóżki , aby uzyskać odpowiedni kąt.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1000 x 1443)Obrazek

PODŚWIETLENIE

Już po pierwszym podłączeniu klawiatura powita nas kolorową animacją. Klawiatura oferuje
podświetlenie RGB z wieloma efektami do wyboru.

ThundeRobot KG3104

Podświetlenie klawiatury jest w kolorach RGB, ale kolory są na sztywno przypisane dla klawiszy. Nie udało mi się zmieć koloru na wybranym klawiszu. Możliwa jest regulacja intensywność podświetlenia, można tez całkowicie wyłączyć podświetlenie.

Można też wybrać jeden z wielu efektów specjalnych. Znajdują się tu zarówno tęczowe „fale”, jak również barwne „eksplozje” rozchodzące się od wciskanych przycisków. Można włączyć podświetlenie tylko ważnych dla graczy przycisków ( W + A,S,D + plus kursory i przycisk ESC) Jest też efekt który podświetla przez kilka sekund ostatnio wciśnięte klawisze, ale mnie to myli i rozprasza przy pisaniu.

Można też skorzystać z 8 scen oświetlenia w zależności od rodzaju gry. Każda ze scen podświetla inne przyciski, używane w danej grze.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1000 x 1615)Obrazek

Aby zmienić efekty świetlne przytrzymujemy przycisk Fn i zmieniamy efekt przyciskiem Ins. Natężenie podświetlenia zmieniamy strzałkami góra dół, zaś tempo efektu kursorami lewo, prawo. Sceny dla graczy wybieramy poprzez przytrzymanie Fn i wybranie cyfry od 1 do 8
ThundeRobot KG3104 ThundeRobot KG3104 ThundeRobot KG3104 ThundeRobot KG3104 ThundeRobot KG3104 ThundeRobot KG3104  ThundeRobot KG3104

PODSUMOWANIE

Klawiatura mechaniczna ThundeRobot KG3104 wyróżnia się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Wykonana jest z dobrej jakości tworzywa. Charakteru klawiaturze nadaje podświetlenie LED oraz wiele różnych efektów oraz scen dla różnych gier. Z wad można by wymienić brak podpórki pod nadgarstki oraz brak zaprogramowania dowolnego koloru dla wybranego klawisza.
Klawiatura jest warta zakupu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x