Imilab C21 Kamera domowa z detekcją ruchu i dwukierunkową komunikacją dzwiękową

Imilab C21 jest niedrogą kamerą podnoszącą bezpieczeństwo domowe. Kamera oferuje spore możliwości dzięki którym możesz mieć zdalną kontrolę nad swoim dzieckiem lub zwierzęciem, a ponadto zarejestruje i powiadomi cię o nieuprawionych zdarzeniach , ruchu osób czy nawet po wykryciu dźwięku. Firma jest częścią ekosystemu Xiaomi, co gwarantuje dobrą jakość wykonania, jak i przyjazne oprogramowanie.

Te i inne możliwości omówię w dalszej części testu.

 

DOSTĘPNOŚĆ I CENA
Kamerę można kupić za niespełna 200zł w wielu sklepach. W sklepie producenta kamera C21 kosztuje 49,99$ https://www.imilabglobal.com/collection … ity-camera

Edit, obecnie trwa promocja na aliexpress

Kod : DQGS63B9C21 tylko 500sztuk
Cena $29.99/120zł https://s.click.aliexpress.com/e/_97AAs9

 

SPECYFIKACJA

Identyfikator modelu: CMSXJ38A
Kolor: biały
Wymiar: 108×76×76mm
Waga: 249g
wielkość paczki: 160×90×90mm
Nocna wizja: 4 * dioda podczerwieni 850nm
Wejście zasilania: 5V=2A
Połączenie: Wi-Fi: 2,4 GHz
Otwór: F2.0
Kąt: 105°
Rozdzielczość: 2560×1440
Focus: 3.6 mm
Asystent: Google Nest, Amazon Alexa
Głos: Dwukierunkowy
Magazynowanie: Chmura, Micro SD (maks. 64 GB)

W PUDEŁKU
Inteligentną kamerę Imilab C21 dostarczono mi w opakowaniu o kompaktowych wymiarach 160×90×90mm . Wymiary kamery to zaledwie 108 x 76 x 76 milimetrów, a waży 249 gramów, dzięki czemu można przymocować ją do różnych powierzchni.

Kamerka może stać na płaskiej powierzchni, lub za pomocą dołączonego uchwytu można przymocować ja do ściany lub sufitu. W aplikacji można obrócić obraz, więc nikt nie będzie do góry nogami.

W zastawia jest długi na 2 metry kabel USB oraz ładowarka. Jest też karta gwarancyjna ( 2 lata )

 

 

BUDOWA WYGLĄD

Kamera Imilab C21 wyglądem przypomina wiele innych kamer Home Sucurity, czyli okrągła podstawa. a na niej kula.

Podstawa ma 4 gumowe antypoślizgowe nóżki, a także gniazdo do uchwytu ściennego.

W tylnej części jest gniazdo micro USB do którego można podpiąć 2 metrowy kabel, moim zdaniem 5 metrowy byłby praktyczniejszy. Teraz zmuszeni jesteśmy doprowadzi w pobliże kamery przedłużacz do którego wepniemy ładowarkę od kamery.

Na kopule jest obrotowa kula która może zrobić pełny obrót 360 stopni. Z tyłu jest głośnik, za jego pomocą możemy nadawać komunikaty lub prowadzić rozmowę, ponieważ z przodu pod obiektywem jest mikrofon.

Obiektyw kamery może się też poruszać w górę i dół. Pod kamerą jest gniazdo kart microSD, system obsługuje karty do 64GB. Firma oferuje też miejsce na filmy i zdjęcia w chmurze. Bezpłatnie jest 3 dniowe przechowywanie alarmowych zdarzeń.

Imilab C21

Główną zaletą aparatu jest sensor 2,5K (f/2.0) o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i kącie widzenia do 105 stopni. Kamera zapewnia wysokiej jakości obraz w odległości do 12 metrów. Cztery diody podczerwieni zapewniają nocne widzenie nawet w kolorach, jednak nie zawsze tak jest, czasem obraz jest czarno-biały.

 

 

APLIKACJA Imilab Home 

Kamera działa tylko we współpracy z aplikacją Imilab Home App którą pobierzemy po zeskanowaniu kodu QR z opakowania. Wymagane jest Wi-Fi 2,4 GHz. W aplikacji dodajemy nowe urządzenie, apka wykryje nasza kamerę, następnie resetujemy Wifi kamery przytrzymując przez 3 sekundy szpilką przycisk pod gniazdem microUSB. Muszę przyznać że mój Chiński Xiaomi Mi Mix z jakiegoś powodu nie mógł się sparować z chińską kamerą. Jednak na Samsungu poszło wszystko gładko. Dane mojej sieci Wi-Fi zostały zapisane w kamerze, od tego momentu obydwa telefony mają dostęp do obrazu jak i funkcji kamery.

To właśnie w aplikacji można oglądać obraz bezpośrednio z aparatu, a także sterować wybranymi funkcjami. Wśród podstawowych funkcji jest możliwość kierowaniem obiektywem za pomocą kursorów. Ponadto mamy możliwość hibernacji urządzenia, zmianę rozdzielczości z 360P na 2.5K, włączenie mikrofonu w kamerze, robienie zdjęć, nagrywanie filmów i włączenie trybu pełnoekranowego.

Mamy też możliwość podglądu zdjęć zrobionych podczas zdarzeń alarmowych, możemy przejrzeć zapisane filmy i zdjęcia na karcie pamięci, jest też telefon czyli możliwość prowadzenie rozmowy z kimś przebywającym w pomieszczeniu z kamerą lub wydawanie poleceń zwierzętom domowym.

Aplikacja w ustawieniach ma możliwość włączenia takich funkcji jak śledzenie osób, kamera podąża wtedy za osobą przemieszczającą się po pomieszczeniu.

Możemy też ustawić jakie powiadomienia maja do nas przychodzić na telefon, np po wykryciu dźwięku. Gdy pojawi się dziwny dźwięk, taki jak uderzenie, stłuczenie lub płacz dziecka, kamera wykryje go i wyśle ​​do telefonu komórkowego.

Detekcja ruchu lub wykryciu człowieka. Aplikacja nie generuje fałszywych alarmów, np pies, lub kot nie zostanie pomylony z człowiekiem.

 

OBRAZ

Kamera oferuje dobrej jakości obraz, dzięki obiektywowi o przysłonie F2.0, C21 może tworzyć wyraźny, ostry materiał nawet w warunkach słabego oświetlenia. Dosyć wysoka rozdzielczość i szeroki kąt widzenia wynoszący 105° sprawia że mamy duże pole widzenia z wieloma szczegółami. Producent obiecuje kolorowy obraz także w nocy. Jednak działa to jeżeli jest odrobina światła , a nie tylko światło z diod podczerwieni z kamery.

Kamera domowa Imilab C21

 

PODSUMOWANIE

Za niespełna 200zł możemy uzyskać zdalny podgląd na wybrane pomieszczenia w naszym domu.
Ponadto obraz może być zapisywany w chmurze lub na karcie pamięci co pozwala po czasie odtworzyć zdarzenie jakie miało miejsce wcześniej. Automatyczne wykrywanie zdarzeń, takich jak ruchu, wykryciu człowieka czy dziwny dźwięk i jednoczesne wysyłanie powiadomienia na telefon i zapisanie zdjęcia w pamięci i na chmurze to kolejna duża zaleta Imilab C21. Warto jeszcze wspomnieć o dwukierunkowej komunikacji dźwiękowej. Kamera współpracuje z Amazon Alexa, co umożliwia sterowanie głosem.
Z wad wymienił bym krótki kabel USB oraz brak możliwości pracy na baterii, bez stale podpiętego kabla.

Zdecydowanie polecam tą kamerę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x