Inteligentna listwa zasilająca Xiaomi

Inteligentna listwa zasilająca Xiaomi

Inteligentne listwy zasilające są integralną częścią inteligentnych domów, poza wygodą używania, głównym zadaniem listwy jest oszczędzanie energii. Inteligentna listwa zasilająca Xiaomi pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset kWh energii elektrycznej rocznie.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 853)Obrazek

SPECYFIKACJA

1. Marka: Xiaomi.
2. Model: ZNCXB01ZM.
3. Rodzaj: WiFi Inteligentna listwa zasilająca
4. Wejście: AC 100-240 V
5. Moc wyjściowa: 2500W, 10A max 250V.
6. Standard bezprzewodowy: IEEE 802.11 b / g / n
7. Wi-FI: 2,4 GHz
8. rozmiary produktu: 197,2 * 71 * 25mm
9. Wdrożenie standardów: GB 1002-2008, GB 2099.1-2008 GB 2099.3-2008.
10.Przepięcia prądu 78A (w 4s), żywotność elektryczna ponad 25.000 razy.
11. Zabezpieczenie przed przeciążeniem.

WIDEO TEST LISTWY ZASILAJĄCEJ XIAOMI

 

UNBOXING
Z Chin dostałem przesyłkę w której znajdowało się białe podłużne pudełko z listwą zasilającą w środku

Obrazek

oraz solidną przejściówką do europejskich gniazdek.

Xiaomi Inteligenta listwa zasilająca, przejściówka

W białym kartonie poza listwą znajdowała się jeszcze instrukcja obsługo w języku mandaryńskim.

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 853)

BUDOWA
Inteligentna listwa zasilająca posiada biały kabel długości 2m zakończony wtyczka „australijską”. Aby pozbyć się przejściówki można obciąć wtyk i zamontować wtyczkę do naszych gniazdek.

Xiaomi, listawa zasilająca

Sama listwa wykonana jest z białego tworzywa, w górnym rogu znalazł się przycisk załączania, oraz dwie diody sygnalizacyjne, Jedna informuje o pracy urządzenia a druga o połączeniu z internetem.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 853)Obrazek

Listwa posiada 6 uniwersalnych gniazd, po trzy w dwóch rzędach.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 853)Obrazek

Jeden z rzędów może obsługiwać wtyczki europejskie i chińskie, zaś drugi rząd przyjmuje wtyki USA, brytyjskie, chińskie jak i europejskie.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 853)Obrazek

Warto podkreślić że otwory zostały bardzo dobrze zabezpieczone, nie ma możliwości aby dziecko włożyło do środka jakiś pręt lub cokolwiek innego co by groziło porażeniem. Wszystkie otwory są zamknięte, trzeba użyć siły (75N według producenta) aby włożyć wtyczkę. Sprężyna solidnie dociska klapki zabezpieczające.

ZASTOSOWANIE
Działanie listwy polega na automatycznym odłączeniu urządzeń pobierających prąd w stanie czuwania na czas naszej nieobecności w domu lub w godzinach nocnych, kiedy śpimy. Listwa Xiaomi pozwala na podpięcie sześciu urządzeń jednocześnie, co pozwali zaoszczędzić ponad sto złotych rocznie. Listwa spłaci się w pierwszym roku używania, a kolejne lata będzie pracowała na nas. Możemy też sterować urządzeniami zdalnie, za pomocą smartfona i dołączonej aplikacji możemy na bieżąco sprawdzić ile Wat pobierają aktualnie podpięte do listwy urządzenia. Mamy też możliwość zdalnego odcięcia zasilania, lub jego włączenia. Listwę warto podpiąć w miejscu gdzie mamy dużo urządzeń pracujących na czuwaniu.

Może to być salon gdzie zazwyczaj znajduje se telewizor, tuner satelitarny, kino domowe czy zestaw nagłośnieniowy. Zsumowany pobór mocy przez kilka urządzeń będących w stanie uśpienia może dochodzić do 50 Wat

OPROGRAMOWANIE
Listwę zaopatrzono w mikroprocesor sterujący którego możemy programować za pomocą smartfona z zainstalowaną aplikacją MiHome.
Niestety Aplikacja do sterowania listwą jest w języku chińskim, ale oprogramowanie jest na tyle proste że można się go nauczyć w kilka minut.Przybliż (rzeczywiste wymiary: 720 x 1280)Obrazek

W głównym oknie aplikacji widzimy duży przycisk włączania listwy, pod którym widzimy aktualnie pobieraną moc. Poniżej mamy cztery pozycje,włączanie, programowanie czasu zasilania, timer i statystyki poboru energii.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 720 x 1280)Obrazek

W drugiej zakładce z widoczną ikona zegara, można zaprogramować wiele pozycji w których określimy godziny w jakich będzie włączone zasilanie. w górnej pozycj ustawiamy godzinę włączenia zasilania, zaś poniżej godzinę odcięcia zasilania w energię.
Zapisujemy to zielonym przyciskiem u góry aplikacji.
[img]http://s27.postimg.org/u77bcwywz/Screenshot_2016_03_18_21_27_00.png[/img

Kolejne zakładka, to timer. W niej ustawiamy czas po jakim zostanie odcięte zasilanie. Zdefiniowane są 3 pozycje, 30, 60 i 120 minut, które możemy skorygować, lub ustawić zegar na dowolną ilość minut, godzin czy dni. Przybliż (rzeczywiste wymiary: 720 x 1280)Obrazek

W ostatniej zakładce znajdują się statystyki, gdzie widzimy ile zyskaliśmy. Niestety zyski widzimy w Yuanach, nie znalazłem też zakładki do definiowania ceny kWh.Przybliż (rzeczywiste wymiary: 720 x 1280)Obrazek

OSZCZĘDNOŚĆ
Aby zakup urządzenia miał większy sens, to musi nam ono przynieść wymierne korzyści finansowe.
W symulacji wzięto pod uwagę cztery urządzenia:

– Telewizor (7W)
– Tuner SAT, (15W)
– Odtwarzacz DVD (4W)
– soundbar (3W)
(Oczywiście na rynku są już dostępne urządzenia, które pobierają mniej energii w trakcie czuwania.)

Suma poboru mocy wymienionych urządzeń w stanie czuwania wynosi 29 watów, a pobór mocy listwy Xiaomi wynosi 1 W, zatem oszczędność wynosi 29-1= 28 W.
Jeżeli używamy telewizora przez 4 godziny dziennie to w pozostałym czasie zestaw TV niepotrzebnie pobiera 29 Watów mocy. Można obliczyć oszczędność energii:
28 watów x 20 godz./dziennie x 365 dni w roku = 205 kilowatogodzin. Obecna cena energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wynosi
do 0,56zł/kWh, w zależności od lokalizacji, przyjmujemy średnio 0,50zł/kWh.
205 kWh x 0,50 zł/kWh = 102 zł rocznie

DOSTĘPNOŚĆ
Listwę można nabyć w mającym dobre opinie banggood.com za 25 dolarów co jest równowartością 97 zł U polskich pośredników na razie nie jest dostępna.

PODSUMOWANIE
Inteligentne urządzenia są coraz bardziej popularne, chcemy mieć zdalną kontrolę nad wszystkimi urządzeniami zainstalowanymi w domu. Listwa zasilająca Xiaomi do takich urządzeń należy, ale najważniejszym zadaniem jakie powinna ona spełnić, to obniżenie naszych rachunków za energię elektryczną. Urządzenie doskonale się z tego zadania wywiązuje, spłaci się w pierwszym roku użytkowania.
Nie bez znaczenia jest też wysoki poziom bezpieczeństwa, chroni ona urządzenia do niej podpięte, jak i jest bezpieczna dla domowników, zwłaszcza dla dzieci.
Mogę z cała pewnością polecić to urządzenie Xiaomi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
7 lat temu

A da sie tak ustawić zeby wyłączała się całą lista jak wychodzę z domu / biura?

RafalS
RafalS
7 lat temu

A czy jest opcja restartu urządzenia z danego gniazda?

fristajlor
fristajlor
7 lat temu

A czy jest też aplikacja pod iOS? Nie mogę jej namierzyć w AppStorze…

sasiad
sasiad
7 lat temu

Witam.
Czy da się sterować listwą z zewnątrz sieci? Np. będąc w pracy wyłączyć jakieś urządzenie?
Pozdrawiam.

trackback

[…] zajęła się produkcją telefonów komórkowych, a obecnie w ofercie ma takie urządzenia jak inteligentna listwa zasilająca WiFi, banki energii, inteligentne opaski miBand, lampki LED, filtry do wody, słuchawki, kamery […]

trackback

[…] przyczyna tkwi w rozdrobnieniu asortymentu Xiaomi, firma produkuje już drony, laptopy, tablety, inteligentne listwy zasilające, powerbanki ,inteligentne lampy, odświeżacze powietrza, a dziś premierą miała pralka. Rok temu […]

Sebastian
Sebastian
7 lat temu

A jak odbywa się uruchamianie takiej wygaszonej listwy, jeśli np. TV działa codziennie 4h od 18 do 22 tak zaprogramuję listwę ale przyjdą goście i będę chciał uruchomić ją przez całą sobotę – załóżmy, że listwa jest ukryta i nie ma do niej dostępu – pozostaje tylko aplikacja?

trackback

[…] się z telefonami, a tymczasem firma produkuje takie gadżety jak inteligentne lampy ,powerbanki, listwy zasilające, drony, kuchenki do gotowania ryżu, materace a nawet […]

Dar
Dar
5 lat temu

Mam na sprzedaż jeżeli ktoś chce. Oddam za 80 zł.

14
0
Would love your thoughts, please comment.x