Xiaomi zamierza przejąć producenta kamer sportowych GoPro

GoPro zostanie przejęte przez Xiaomi.

Xiaomi to piąty co do wielkości producent smartfonów na świecie. Poza produkcją smartfonów, firma produkuje także laptopy, trackery fitness, smartwatche, odkurzacze,drony, itp. Nowy raport Bloomberga twierdzi, że ​​Xiaomi rozważa zakup GoPro.

GoPro
Założona przez Nicka Woodmana w 2002 roku, Firma GoPro jest znaną marką produkująca kamery sportowe. Jednak od kilku lat firma boryka się z problemami finansowymi. W 2016 r. Zatrudniano blisko 600 pracowników. W styczniu tego roku podobno zaprzestano produkcji dronów GoPro. Woodman w wywiadzie prasowym stwierdził, że jest gotowy sprzedać firmę.

Powiedział: „Gdyby istniała możliwość połączenia GoPro z większą firmą macierzystą, która pomogłaby nam zwiększyć skalę naszej działalności i zapewnić lepszy zwrot z inwestycji […], z radością powitalibyśmy okazję do zbadania takiej możliwości. ” GoPro w momencie debiutu giełdowego w 2014 roku był wyceniany na ponad 10 miliardów dolarów. Jednak cena akcji w 2018 r. spadła o 36 procent , a obecnie kapitalizacja wynosi około 700 milionów USD.

GoPro przejdzie pod skrzydła Xiaomi

W chwili obecnej nie ma dostępnych informacji o szczegółach transakcji pomiędzy Xiaomi a GoPro. Jednak spekuluje się, że GoPro może uzyskać około miliarda dolarów z tytułu przejęcia przez Xiaomi.

Xiaomi Produkuje zarówno drony jak i rejestratory jazdy, przejęcie to może być korzystne dla firmy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x