Dreame R20 Odkurzacz bezprzewodowy dużej mocy. Flagowiec z ekostsystemu Xiaoami

Dreame ma trzy różne serie swoich bezprzewodowych odkurzaczy. Seria V, seria R i seria T. Trudno jest przypisać dla poszczególnych serii jakieś specjalne cechy odkurzacza. Każda serii ma duża rozpiętość cenową wiec trudno ustalić która to seria jest flagowa.

Wydaje się że w Dreame R20 połączono najlepsze cechy V12 Pro i T30. Jedno jest pewne: zarówno seria R, jak i T są wyposażone w wymienne baterie.
Dreame R20 wykorzystuje innowacyjny system, który inteligentnie wykrywa brud i automatycznie dostosowuje siłę ssania do poziomu zanieczyszczenia podłogi.
Dziś poznamy zalety i wady najnowszego flagowca Dreame R20.

DOSTĘPNOŚĆ i CENA

Odkurzacze Dreame są dostępne w wielu polskich sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Zapewne i ten najnowszy model za kilka dni zagości w większości dobrych sklepów.

Specyfikacja Dreame R20
Moc znamionowa 570W
Moc ssania 190 AW
Siła ssania 27,000 Pa
Prędkość silnika 150 000 RPM
Pojemność akumulatora 2900 mAh x8
Maksymalny czas pracy 90 minut
Czas ładowania około 4 h
Pojemność zbiornika na kurz 0,6 l
Waga 1,67 kg

Recenzja wideo

W PUDEŁKU

Pudełko z odkurzaczem ma uchwyt do łatwego przenoszenia, a w środku znajdziemy następujące elementy:

odkurzacz
rura
elastyczny adapter przedłużający
szczotka wielofunkcyjna
miękka szczotka
mini elektroszczotka
dysza szczelinowa
dysza uniwersalna
akumulator
uchwyt na ścianę
Instrukcja obsługi i naklejka z szablonem montażowym

Konfiguracja Dreame R20 to połączenie 2-3 części. Wszystkie części zatrzaskują się jednym kliknięciem i można je łatwo wyjąć, naciskając przycisk, aby zwolnić zatrzask.

 

Recenzja Dreame R20: Budowa, montaż i pierwsze wrażenia

 

Montaż Dreame R20 jest szybki i prosty. Głównym elementem jest korpus w którym znajduje się akumulator, silnik i pojemnik na kurz. Do tego możemy dołączyć jedna, dwie lub trzy części. Zależy to od tego, jak chcemy używać odkurzacza bezprzewodowego. Można od razu przymocować jedną z wielu nasadek. Ale możemy też skorzystać z rury przedłużającej oraz przegubu jeżeli chcemy odkurzać pod łóżkami, szafkami. Jeśli natomiast chcemy odkurzać „klasycznie” lub sięgać do wyżej położonych miejsc, skorzystamy z pasującego przedłużacza.

Połączenia wtykowe można bardzo łatwo rozłączyć
Łączenie poszczególnych elementów jest bajecznie łatwe, po wsunięcie usłyszymy kliknięcie. Natomiast naciskając odpowiedni przycisk uwalniamy podpięty element.
W zestawie jest też uchwyt ścienny do przechowywania odkurzacza oraz jego ładowana.

Dreame R20 ma nowoczesny design. Charakteryzuje się zaokrąglonymi krawędziami i przede wszystkim szarą kolorystyką. Mniejsze akcenty w złocie służą jako szlachetne elementy przyciągające wzrok. Rura przedłużająca jest z wytrzymałego i ultralekkiego włókna węglowego.

Wszystkie elementy sa doskonale spasowane, nic nie trzeszczy i nie skrzypi. Pomimo wysokiej jakości wykonania urządzenie wyróżnia się wyjątkowo niską wagą wynoszącą zaledwie 1,67 kg. Nie musisz więc obawiać się późniejszego bólu barku podczas sprzątania domu.

Niska waga ma kolosalne znaczenie jak chcemy odkurzyć na przykład pajęczyny lub inne zanieczyszczenia z sufitu lub innych wyższych obszarów.

 

Dreame R20

Test Dreame R20 jest łatwy w obsłudze.
Za pomocą spustu przy rękojeści wyłączamy bezprzewodowy odkurzacz. Dwa przyciski znajdują się na ekranie LCD. Jeden z nich służy do ustawienia trybu ssania (Auto lub Turbo). Naciśnięcie drugiego włącza lub wyłącza blokadę spustu.
Dzięki temu nie trzeba przytrzymywać głównego przycisku podczas odkurzania. Kształt rękojeści jest ergonomiczny, lekko skośny kształt dopasowany jest się do naturalnego kąta nadgarstka.
Kolorowy wyświetlacz też robi dobra robotę, oprócz stanu baterii, można również odczytać tryb czyszczenia i komunikaty o ilości zanieczyszczeń oraz informacje o stanach awaryjnych. Odkurzacz wykorzystuje innowacyjny system, który inteligentnie wykrywa brud i automatycznie dostosowuje siłę ssania do poziomu zanieczyszczenia podłogi. Na wyświetlaczu LCD widać stopień zabrudzenia – np. kolor zielony oznacza, że podłogi są czyste, a czerwony, że są wyjątkowo brudne.

Dreame R20 pozwala niezwykle łatwo i zwinnie manewrować. Świetnym pomysłem jest zastosowanie elastycznej końcówki którą dostaniemy się w różne zakamarki

Standardowa nasadka w postaci szczotki wielopowierzchniowej nadaje się do czyszczenia różnych podłóg. Ma ona wałek w kształcie litery V, co pozwala zapobiec wplątywaniu się w nią włosów i pozwoli zaoszczędzić nam czasu. Głowice posiadają wbudowane diody LED, które dokładnie oświetlą podłogę.

Szczotka Multi-Surface z łatwością zbiera sierść zwierząt domowych z parkietu lub kafelek, a nawet z kanap i dywanów z niezbyt długim włosiem.

Dywany z długim włosiem stanowią mały problem dla R20 a także dla odkurzaczy konkurencyjnych marek.

Oprócz szczotki do wielu powierzchni, w zestawie znajdziesz cztery inne nasadki

Do delikatnych podłóg należy użyć miękkiej szczotki wałkowej która doskonale nadaje się również do „zwykłych” podłóg twardych.

Mini szczotka najlepiej nadaje się do czyszczenia kanap i foteli. Doskonale nadaje się do odkurzania tapicerki samochodowej.

Mamy jeszcze dwie nasadki typu combo z wysuwanym włosiem.

W teście elastyczna nasadka idealnie sprawdziła się do odkurzania w ciasnych miejscach, gdzie odkurzacz z konwencjonalną nasadką nie może ssać. Z kolei szeroką krótką nasadkę wykorzystałem do odkurzania płaskich przedmiotów takich jak klawiatura, stół w jadalni czy kredens.

Naprawdę praktyczny jest elastyczny adapter. Z jego pomocą odkurzacz umożliwia odkurzanie pod kredensami i kanapami.

Dreame R20 nie przegapi ani odrobiny kurzu
Dziękledowemu podświetleniu Dreame R20 bezpośrednio konkuruje z Dysonem V12. Jednak producent nie stawia tutaj na światło zielone, a niebieskie. Tak więc światło ma wskazywać na pył, którego nie widać gołym okiem. Nawet w pozornie czystych miejscach może być sporo kurzu.
Podświetlenie Ledowe jest dostępne tylko dla szczotki wielopowierzchniowej, z której korzysta się najczęściej.

Dreame R20 oferuje również inteligentne wykrywanie brudu, działa to podobnie do jak w Dreame H11 (test)

Gdy tylko czujniki wykryją mocno zabrudzony obszar, moc ssania automatycznie wzrasta, a na wyświetlaczy mamy stosowną informacje. Kolor zielony oznacza niewielkie ilości kurzu, pomarańczowy odpowiada średniemu zabrudzeniu. Jeśli wyświetlacz świeci się na czerwono, oznacza to silne zabrudzenie.

Wzrost mocy ssania następuje nie tylko po wykryciu brudu. Wzrost wydajności występuje również w przypadku powierzchni wymagających większej mocy do czyszczenia. Dotyczy to zwłaszcza dywanów. Oczywiście można również zwiększyć siłę ssania ręcznie. W tym celu wystarczy przełączyć się z trybu automatycznego na tryb turbo, naciskając przycisk.
Odkurzacz ma siłę ssania na poziome aż 27 000 Pa. Pozwala to na bezproblemowe zbieranie z płytek i dywanów rozsypanych ziaren kawy, cukru, soli, konfetti i innych cięższych zabrudzeń.

Test Dreame R20: bateria

Według producenta bateria Dreame R20 powinna wytrzymać do 90 minut. W realnych warunkach energii wystarcza na pełną godzinę sprzątania w trybie auto i około 30 minut w trybie turbo. Pozwala to używać odkurzacza przez wiele dni bez konieczności ładowania. Bateria jest wymienna , jest możliwość zakupu drugiej baterii. Samo ładowanie trwa około 4 godziny.

Test Dreame R20: konserwacja
Po każdym odkurzaniu warto zadbać o odkurzacz, zwłaszcza pozbywając się kurzu ze zbiornika który ma pojemność aż 600 ml.
Pojemnik na kurz można wygodnie otworzyć za naciśnięciem jednego przycisku. Jednak z czasem trzeba będzie też wyczyścić cyklon który można łatwo wyjąć. Można go umyć pod bieżącą wodą i po wysuszeniu można ponownie zamontować w odkurzaczu.

PODSUMOWANIE

Dreame R20 z ekosystemu Xiaomi jest poważnym konkurentem dla Dysona V12. Nowy flagowiec Dreame ma nowoczesne funkcje, takie jak inteligentne wykrywanie brudu, Doświetlenie led, doskonałą wydajność ssania na wszystkich rodzajach podłóg i bardzo długą żywotność baterii. Na plus zasługuje też duży pojemnik na kurz i niska waga. Na minus to brak nasadki szczelinowej.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x