JD dostarczy przesyłki elektrycznym samochodem bez kierowcy

Autonomiczne auto dostawcze na usługach potentata e-handlu JD.com

Chiny postrzegane są w Polsce jako kraj gdzie produkuje się marnej jakości podróbki, a ludzie pracują za miskę ryżu. Nic bardziej mylnego. Chiny są obecnie krajem który rejestruje najwięcej patentów, gospodarka jest bardzo innowacyjna, a średnia płaca jest taka jak w Polsce.
Doskonałym przykładem pomysłowości chińczyków jest elektryczne, autonomiczne auto dostawcze.
Autonomiczne auto dostawcze

Wiele z innowacji pochodzi z Chin, niektóre pomysły są trudne do wyobrażenia nawet dla Europejczyków. Chiński gigant e-commerce, Jingdong (JD.com) we współpracy z SAIC Maxus i Dongfeng Motor Corporation, podjął się wdrożenia do produkcji pierwszego zautomatyzowanego, bezzałogowego samochodu dostawczego w Chinach. Opracowano dwa modele samochodów dostawczych, obydwa napędzane są energią elektryczną.

 

JD.com dostarcza już przesyłki dronami.

JD.com już dwa lata temu zaskoczył klientów, firma użyła dronów do przekazania zakupów online klientom z Chin w prowincji Jiangsu. 18 czerwca podczas festiwalu zakupowego JD wykorzystywał również samochody bez kierowców do dystrybucji zakupionych przedmiotów.

JD.com zamierza wykorzystać autonomiczne samochody dostawcze do przewozu produktów do dowolnego punktu w Chinach. SAIC Maxus opracował model planowania tras za pomocą GPS, przez system radarowy i wiele czujników. Auto wykrywa przeszkody oddalone o ponad 100 metrów i skutecznie je omija.
Pomimo że pierwsze testy samochodów dostawczych przebiegły pomyślnie, to nie będą jeszcze wykorzystywane na pełną skalę ponieważ muszą przejść dalsze testy. Kolejne testy będą koncentrowały się na automatycznym planowaniu trasy, wyprzedzaniu, unikaniu przeszkód i na innych funkcjach zapewniających bezpieczeństwo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x