Alfawise V8S Najlepszy budżetowy odkurzacz

Alfawise to bardzo prężnie rozwijająca się firma wytwarzająca artykuły gospodarstwa domowego. W bogatej gamie produktów nie zabrakło też inteligentnego odkurzacza Alfawise V8S 

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)
Alfawise V8S
Alfawise V8S

SPECYFIKACJA

Główne cechy: 
● Podwójny system SLAM, inteligentna nawigacja żyroskopowa + zastosowanie czujnika położenia PSD, precyzyjne pozycjonowanie, kompleksowe planowanie 
● Długość szczotki rolkowej wynoszącej 19,1 cm, 
● Super ssanie, 1100pa w głównym trybie czyszczenia, może łatwo pochłaniać kurz i włosy 
● 1,5 cm funkcja przekraczania przeszkód
● Wszystkie rodzaje podłóg domowych, dywanów, płytek
● Zdalne sterowanie 
● Automatyczne ładowanie, obsługuje również bezpośrednie ładowanie za pośrednictwem panelu sterowania lub pilota 
● Wbudowana bateria litowo-jonowa 2600 mAh

RECENZJA WIDEO

 

W PUDEŁKU

Pudełko można przenosić jak walizę, ponieważ ma uchwyt. 
W zestawie znajduję się odkurzacz Alfawise V8S, dwie pary szczotek bocznych szczotka do konserwacji odkurzacza, pilot, instrukcja obsługi oraz stacja dokująca oraz ładowarka z Europejską wtyczką. 

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 3984 x 2656)
Alfawise V8S zestaw

Ładny i solidny odkurzacz

BUDOWA

Robot ma elegancki i klasyczny wygląd. Czarny kolor prezentuje się naprawdę doskonale, a góra odkurzacza jest polerowana na wysoki połysk. Odkurzacz nie będzie szpecił salonu, a nawet przyciągnie wzrok gości. 
W górnej pokrywie ulokowano przycisk załączania z podświetleniem. 

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 3984 x 2240)
Alfawise V8S

Pojemnik na kurz znajduje się z tyłu odkurzacza i można go łatwo wyjąć i opróżnić. Sam pojemnik ma pojemność 350ml. i wyposażony jest w filtr HEPA.

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 3984 x 2656)
Alfawise V8S
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 3984 x 2240)
Alfawise V8S

Na bocznej krawędzi znajduje się też gniazdo do podpięcia ładowarki, ale nie musimy go używać ponieważ odkurzacz posiada stację dokującą. 
Na przedniej części znajduje się zderzak z czujnikiem, oraz czujniki antykolizyjne. 

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 3984 x 2656)
Alfawise V8S

Na spodzie znajdują się dwa duże styki służące do ładowanie w stacji dokującej, jest też tam włącznik zasilania. 
Koła solidnie wystają z korpusu, co pozwala na forsowanie przeszkód o wysokości do 1,5cm. Producent wyposażył odkurzacz w dwie zamiatarki które wrzucają śmieci pod „turboszczotkę” 

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 3984 x 2240)
Alfawise V8S
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 3984 x 2240)
Alfawise V8S
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 3984 x 2240)
Alfawise V8S napęd

Szczotka jest stosunkowo szeroka (19,1cm) jak na odkurzacz o małej średnicy, ma paski z włosia w kształcie litery V. Wymiana i konserwacja szczotki jest bezproblemowa. 

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 3984 x 2240)
Alfawise V8S
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 3984 x 2240)
Alfawise V8S Szczotka

Robot sprzątający ma średnicę 32 centymetrów, ale ważniejsza jest wysokość. Alfawise V8S ma zaledwie 8 cm wysokości co pozwoli mu wjechać pod wiele mebli. Nie ma też wystającej kopuły jak odkurzacze xiaomi. 
Inteligentny odkurzacz wyposażony został w bezszczotkowy silnik BLDC zapewniający mocniejsze ssanie i wyższą wydajność w porównaniu do tradycyjnych silników.

FUNKCJE

Alfawise V8S nie posiada systemu radarowego pozwalającego na robienie obrazu pomieszczeń, słynne mapowanie. Pomimo tego robot może sprzątać w podobny sposób co kilka razy droższe odkurzacze. Alfawise V8S ma podwójny system SLAM, inteligentną nawigację żyroskopową + czujnik położenia PSD.


Robota można uruchomić lokalnie lub sterować za pomocą pilota. Robot po zakończeniu sprzątanie wraca do bazy, w przypadku wyczerpania baterii robot uda się do automatycznego ładowania. 
Robot może odkurzać z różną mocą (800-1300 Pa), może też sprzątać przy krawędziach, punktowo lub w zwykłym trybie.
Warto też wspomnieć, że odkurzacz wydaje informacje głosowe informujące o podjętych działaniach,(ładowanie, odkurzanie, awaria itp) Komunikaty są jak na razie tylko po angielsku.

Pilot ma prostą konstrukcję z przyciskami powrót, start, pauza, sprzątania przy krawędzi, użycia maksymalnej mocy ssania i trybu Automatycznego. Są też przyciski kierunkowe. 

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)
Alfawise V8S pilot

Odkurzacz nie posiada funkcji planowania sprzątania o określonej porze, nie ma też dedykowanej aplikacji do zarządzana odkurzaczem, brak jest też wirtualnej ściany lub wybiórczych stref sprzątania. 

Alfawise V8S odkurza w szybki i przemyślany sposób

ODKURZANIE

Odkurzacz ma przyzwoitą siłę ssania wynoszącą 1300 Pa, dzięki temu może łatwo pochłaniać kurz, włosy i sierść zwierząt nawet z fug płytek czy szczelin w łączeniach paneli. 

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 3984 x 2656)
OAlfawise V8S pojemnik na kurz

Odkurzacz doskonale spisuje się na wszelkich powierzchniach pozbawionych dywanów. Oczywiście dywany też odkurza, ale tylko te z krótszym włosiem, na dywanach z długim włosiem typu Shaggy odkurzacz porusza się z trudem i nie jest w stanie wyciągnąć drobin będących kilka centymetrów poniżej. 

Sam sposób odkurzania zasługuje na pochwałę. Odkurzacz nie sprząta w sposób chaotyczny jak to robią inne odkurzacze w jego klasie cenowej. Sposób sprzątania przypomina ten znany z odkurzaczy z mapowaniem pomieszczeń, jak wcześniej testowane Xiaomi Mi Robot czy Roborock S50. Odkurzacz jeździ po salonie, pas za pasem, przed dużymi przeszkodami zwalnia i zawraca lub je omija, zaś napotykając nogę stołu lub krzesła delikatnie uderzy zderzakiem po czym ominie przeszkodę. 
Sprawdziłem też odkurzacz na dywanie z czarnymi elementami, czujniki schodowe nie reagowały niepotrzebnie i nie zaburzały odkurzania, co się często zdarza w innych robotach. 

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 3984 x 2656)
Alfawise V8S na czarnym dywanie

Jeżeli chcesz odkurzać na antresoli lub nad schodami, nie musisz się obawiać, odkurzacz zawróci, nie spadnie.  Odpowiedzialne są za to czujniki schodowe.

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 3984 x 2240)
Alfawise V8S czujnik

Po zakończeniu sprzątania odkurzacz zagra triumfalną melodyjkę. Gdyby odkurzacz gdzieś ugrzęzł to zawoła nas po angielsku informując o awarii. 
Muszę przyznać że odkurzacz sprytnie stara się odwiedzić wszystkie zakamarki, ma w tym o wiele większą skuteczności niż inne tanie roboty. 

Przeprowadziłem test rozsypując konfetti, drobiny kurzu i mąkę. Odkurzacz dobrze sobie poradził usuwając z paneli nawet mąkę. Jedynie kilka płatków konfetti zostało przez zamiatarkę i dosyć silny wydmuch z tyłu odkurzacza rzucone w inne miejsce.

Po odkurzaniu :

po odkurzaniu Alfawise

Sprzątanie pomieszczenia z średnią ilością przeszkód o powierzchni 30m2 zajmuje niecałe 30 minut. Odkurzacz jest stosunkowo cichy, oficjalnie natężenie hałasu wynosi 65 dB.

BATERIA

Wbudowana bateria litowo-jonowa ma pojemność 2600 mAh co pozwala na odkurzanie przez ponad 90 minut do niemal 2 godzin. Jest to dobry wynik, ponieważ sprzątanie jednego pomieszczenia nie trwa zbyt długo. 
Pełne ładowanie trwa około 5 godzin. Ładować można go w trybie manualnym, podłączając ładowarkę do gniazda w odkurzaczu, lub w trybie automatycznym, odkurzacz sam uda się do stacji dokującej. 

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 3984 x 2656)
Alfawise V8S ładowanie

Alfawise V8S ma doskonały stosunek ceny do jakości/możliwości

CENA I DOSTĘPNOŚĆ

Odkurzacz można kupić w bardzo dobrej cenie i to z szybką wysyłką z polskiego magazynu Gearbest , bez ryzyka zapłaty VAT

Używając kuponu: PLSale77 zapłacimy jedynie 136$

Jest dobrze, ale mogło być lepiej.

PODSUMOWANIE

Odkurzacz mnie pozytywnie zaskoczył, jest to jeden z najlepszych odkurzaczy do 200$. Jago główną cechą której nie mają konkurenci w podobnej klasie cenowej jest inteligentny sposób odkurzania, równo pas za pasem. Dzięki temu odkurzacz nie pomnie żadnych fragmentów, a odkurzanie trwa znacznie krócej. Alfawise V8S radzi sobie dobrze ze zbieraniem kurzu, włosów jak i sierści zwierząt i nie jest zbyt głośny. Ma też solidna budowę i atrakcyjny wygląd.  Do szczęścia brakuje mu możliwości zaplanowania sprzątania, nie ma też wirtualnej ściany, ani możliwości wyznaczenia w aplikacji miejsc do sprzątania.

Jeżeli planujesz zakup odkurzacza, a nie chcesz wydać dużej sumy, to robot Alfawise V8S może okazać się super wyborem. POLECAM

Chińskie odkurzacze

PLUS
Sprzątanie inteligentne, bez chaotycznej jazdy
Krótki czas sprzątania.
Wystarczająca siła ssania 1300Pa
Automatyczny powrót do bazy i ładowanie.
Pokonuje progi 15mm

MINUS

Brak możliwości planowania sprzątania
Brak w komplecie wirtualnej ściany

nie sprząta na mokro (mop)


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
3 lat temu

te dwie fioletowe „zamiatarki” wchodzą na wcisk czy je przykreciłeś?

Kaeol
Kaeol
3 lat temu

Jak wygląda to w porownaniu z xiaomi mi robot vacuum V1?

Rafał
Rafał
3 lat temu

Czy v8s ma możliwość zaprogramowania godzin sprzątania?

Andrzej
Andrzej
3 lat temu

Prawdopodobnie kupię ten odkurzacz po Twojej recenzji głównie za sprawą wysokości odkurzacza,posiadam xiaowa lite który radzi sobie dobrze jednak grzejniki mam na takiej wysokości że się tam wciska ale przy wyjeździe już jest gorzej robi wtedy gwałtownie ruchy i rysuje górną powierzchnię urządzenia.Xiaowa ma wystający dzióbek i on jest przyczyną.
Cena alfawise V8S jest niezła obecnie na gearbest 545 z wysyłką z Polski
Pozdrawiam

Michał
Michał
3 lat temu

Moje pytanie dotyczy zachowywania się odkurzacza podczas ładowania – rozpoczęcie ładowania powoduje mruganie na biało przycisku auto, a zakończenie oznacza bezustannie podświetlenie przycisku auto?

Druga sprawa. Czy odkurzacz po dwóch dniach nie używania powinien się odzywać? Bo mój tak, mówi glad to serve you, po czym znowu zaczyna mrugać przycisk auto (ostatnio mrugał 7 godzin…) więc domyślam się że się ładuje ponownie (mimo bezustannej obecności przy stacji dokującej).
O co może chodzić?

8
0
Would love your thoughts, please comment.x