11.11 Dzień Singla i szał e-zakupów w Chinach

W dniu 11.11 kiedy Polska świętuje odzyskanie niepodległości, najludniejszy kraj świata wpada w szał e-zakupów.

11 listopada, nazywany w Chinach dniem „podwójnej jedenastki” ze względu na cztery jedynki w zapisie, stał się nieoficjalnym świętem kawalerów i panien. Polityka jednego dziecka doprowadziła do sytuacji że wielu mężczyzn nie może znaleźć sobie partnerki. W Chinach żyje ponad 300 milionów singli.

Inspiracją dla połączenia chińskiego Dnia Singla z internetowymi zakupami był amerykański Cyber Poniedziałek, święto e-handlu obchodzone tuż po Święcie Dziękczynienia.
Święto singli wymyślone przez studentów przyjęło się w całym kraju do tego stopnia, że przerodziło się w ogólnochiński festiwal zakupów. Sklepy organizują w tym czasie atrakcyjne promocje, co jeszcze bardziej napędza sprzedaż. W tym roku główne chińskie firmy zajmujące się e-handlem, takie jak Alibaba, JD.com , Gearbest, Coolicool, Pandawill i dziesiątki innych sprzedadzą towary za kilkanaście miliardów dolarów. W zeszłym roku chiński lider e-handlu, alibaba sprzedał 11.11 towary za ponad 9  miliardów dolarów. Szacuje się że w tym roku sprzedaż przekroczy 11mld $. Dla porównania w Cyber Monday w całych Stanach Zjednoczonych przez internet sprzedano towary o wartości zaledwie 1,7 miliarda dolarów.

Bardzo popularny w Polsce Aliexpress.com już od kilku dni nakręca klientów na wyprzedaże. Organizowane są liczne konkursy, gry i zabawy celem nakłonienia do zakupów 11 Listopada. Nie wszystkie przeceny -50% okażą się super zakupami. Powszechnie stosowana taktyką jest podnoszenie cen na kilka dni przed super przeceną. Innym zabiegiem jest sprzedaż ograniczonej ilości przedmiotów w naprawdę korzystnej cenie.

Do akcji dołączają się też producenci telefonów, w tym Elephone .

elephone.hk

Elephone zdradził kilka szczegółów na temat  wyprzedaży, która rozpocznie się 11 listopada i zakończy  12. Akcja jest powiązana z dniem samotnych w Chinach, ale skierowana jest do klientów międzynarodowych.

Wszystkie szczegóły zostaną ujawnione w poniedziałek, ale do tej pory wiadomo  że Elephone M2 i P7000 zostanie znacznie przecenione,  nawet o  50 %  i że każdy klient korzystający ze sprzedaży będzie miał  szansę na darmowy ELE aparat  z obsługą wideo 4K.Musimy poczekać do poniedziałku, aby zobaczyć jakie ofertę  przygotowało dla nas Elephone.

Tymczasem najlepszych okazji, przecen , lub niemal darmowych zakupów szukaj w grupie Facebook Aliexpress Tania zakupy lub na największym polskim forum o zakupach w Chinach Łap okazje, ale nie daj się zwieść magii przecen widocznych na stronach Chińskich e-sklepów.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x