Xiaomi w kłopotach finansowych ?

Xiaomi w kłopotach finansowych ?

Xiaomi dementuje pogłoski o złej sytuacji finansowej firmy. W ostatnich dniach był prawdziwy wysyp informacji o problemach finansowych różnych chińskich producentów telefonów.
Xiaomi w kłopotach

Od dłuższego czasu słyszeliśmy o kłopotach finansowych LeEco, które spowodowane były nowymi projektami firmy jak autonomiczny , elektryczny samochód. Przedwczoraj pisałem o problemach innego chińskiego giganta ZTE, który postanowił zwolnić 3000 pracowników na całym świecie. W chinach głośno jest też o problemach finansowych firmy Xiaomi.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 2700 x 2025)
Plotki mówiły, że firma w wyniku spadku sprzedaży smartfonów na chińskim rynku ma pustą kasę. Mówiło się o zbiórce funduszy na sfinansowanie wejścia firmy na rynek amerykański.

Plotka jednak została zdementowana przez dyrektora finansowego Xiaomi Shou Zi Chew w wywiadzie dla Wall Street Journal udzielonego podczas targów CES w Las Vegas. Przedstawiciel Xiaomi oświadczył, że firma nie będzie pozyskiwała dodatkowych funduszy aby zrekompensować utratę udziałów w rynku na rzecz konkurentów. Ponadto stwierdził, że firma jest nadal bardzo mocna finansowo z bezpiecznym stanem środków pieniężnych. Xiaomi Shou Zi Chew nie chciał ujawnić jakimi funduszami dysponuje firma.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Xiaomi  Mi MIX
Firma w drugiej połowie zeszłego roku zmieniła swoja politykę sprzedaży, obecnie telefony Xiaomi można kupić też w sklepach stacjonarnych, oraz na rynkach poza Chinami . Ponadto wypuszczono kilka innowacyjnych telefonów jak testowany Mi MIX i Mi Note 2. Kolejnym krokiem jest podniesienie cen telefonów, które nie będą już tak tanie jak kiedyś. Firma ma nadzieję, że pozwoli jej to odzyskać utracona pozycję w Chinach i uzyskać fundusze na sfinansowanie wyjścia na rynek USA.

2 przemyślenia nt. „Xiaomi w kłopotach finansowych ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *