Meizu sprzedało 22 miliony telefonów w 2016r.

Meizu sprzedało 22 miliony telefonów w 2016r.

Meziu podsumował już 2016 rok, który okazał się pod względem sprzedaży najlepszym w historii firmy. Sprzedani ponad 22 miliony telefonów!
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 716 x 297)Obrazek
Podczas specjalnej konferencji prasowej w Chinach, szefostwo Meizu pochwaliło się wynikami sprzedaży za zeszły rok. Meizu pomimo złej prasy i rosnących cen za swoje najnowsze telefony zdołało w 2016 roku sprzedać ponad 22 mln sztuk smartfonów. Stawia to firmę w gronie największych chińskich producentów telefonów.
Jednak firma najbardziej cieszy się z faktu, że prawie 2 milionów urządzeń (10%) została sprzedana poza Chinami, głownie w Indiach, Europie, USA. Jak dobrze wiecie, Meizu jest oficjalnie sprzedawany także w Polsce.
Wyniki sprzedaży Muizu na tle największych graczy w Chinach jak Vivo, Oppo czy Huawei który w zeszłym roku sprzedał ok 130 milionów telefonów nie robią wrażenia. Lubiana u nas firma Xiaomi sprzedała ponad 50 milionów telefonów, ale dokładne dane nie są jeszcze znane. Po złym pierwszym półroczu 2016, druga połowa powinna być znacznie lepsza dla Xiaomi.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w 2017 roku Meizu planuje wydać 6 nowych telefonów i że jeden z nich będzie zasilany przez procesor Snapdragon 625. Wszystko wskazuje że spór pomiędzy Meizu i Qualcommem został zażegnany.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x