Ilife V8 Plus Tani Robot odkurzająco-myjący dla ceniących wygodę

Ilife V8 Plus,  robot 2w1 z ogromnym pojemnikiem na kurz.

Ilife V8 Plus test

Roboty sprzątające zagościły już w wielu polskich domach. Dziś przedstawię wam najnowszego robota dobrze znanej chińskiej marki Ilife. Odkurzacz Ilife V8 Plus wyróżnia się na tle konkurencji bardzo dużym pojemnikiem na kurz o pojemności aż 0,75L. Ale to nie jedyna zaleta, pozostałe poznacie w dalszej części.
ILIFE ma obecnie dwie linie odkurzaczy: serię A do czyszczenia dywanów oraz serię V dedykowaną do odkurzania i zmywania podłóg. Miałem okazję testować już kilka odkurzaczy z funkcją mopa, między innymi Ilife V7 czy Roborock S50 których recenzje możecie przeczytać lub obejrzeć na kanale youtube telchina.pl

 

Tysiące opinii o chińskich odkurzaczach << znajdziecie w tym temacie.

 

CENA I DOSTĘPNOŚĆ

Odkurzacz nabyłem na oficjalnej stronie sklepu ILIFE na Aliexpress. Sklep oferuje wysyłkę z polskiego magazynu co gwarantuje szybką dostawę i brak opłat celno-skarbowych. Przesyła dotarła w 4 dni robocze.
Odkurzacz obecnie kosztuje 211$

 https://s.click.aliexpress.com/e/_d6knvqa

W PUDEŁKU

W szarym kartonie znajdował się drugi karton z uchwytem do łatwego przenoszenia.

Ilife V8 Plus karton

 

W skład zestawu wchodzi

• Odkurzacz;
• stacja dokująca;
• ładowarka;
• wirtualna ściana
• 4 zmiotki ( 2 na zapas);
• szczotka do czyszczenia robota;
• zapasowy filtr HEPA;
• pilot
• pojemnik na wodę z mopem;
• rezerwowy mop;
• instrukcje obsługi i karta gwarancyjna.
• zestaw baterii do pilota i wirtualnej ściany

 

Ilife V8S plus

 

SPECYFIKACJA

• 140 minut ciągłego odkurzania,
• Czujniki anty zderzeniowe i anty upadkowe (np. przy schodach),
• Omija przeszkody dzięki inteligentnym czujnikom,
• Planowanie godzin pracy – harmonogram,
• Automatyczne ładowanie,
• Dotykowy panel + pilot,
• Planowanie ścieżki sprzątania,
• 2 tryby czyszczenia na sucho i mokro,
• Zbiera kurz i sierść,
• Technologia i-dropping,
• Nawigacja i-Move – pozwala na inteligentne sprzatanie a sucho i mokro,
• ogromny pojemnik 750ml na zabrudzenia,
• cicha praca,
• Nawigacja żyroskopowa – dzięki niemu robot precyzyjniej określa kierunek czyszczenia,
• Stabilność i czystość – wspomagany przez kompletny zestaw czujników i kół RoadRover mogą poruszać się po wielu typach powierzchni bez najmniejszego problemu,
• Silnik bezszczotkowy – oznacza to cichą i niezawodną pracę.
• Wirtualna ściana – umożliwia ograniczenie działania urządzenia na określonym obszarze.

Tryby sprzątania
• Tryb automatyczny – czyści rząd po rzędzie
• Tryb krawędzi – czyści krawędzie i narożniki
• Tryb punktowy – czyszczą obszar na którym chcesz się skupić.

RECENZJA WIDEO

 

BUDOWA

Na początku kila słów na temat budowy.

Odkurzacz ma klasyczny okrągły kształt, jego średnica to 33cm, ale ważniejsza jest wysokość robota, w tym wypadku to jedynie 81mm dzięki temu będzie mógł wjechać pod wiele mebli, łóżka itp. Ilife V87 Plus wykonany jest z dobrej jakości tworzywa w białym kolorze. Dokładnie przez 4 lata użytkuję ilife V7 i nie doznał żadnej awarii, więc o jakość wykonania można być spokojnym.

Ilife V8 Plus

Na górze umieszczono pięć przycisków i ekran LCD. Te przyciski zapewniają dostęp do domyślnego cyklu sprzątania, trybu ścieżki i harmonogramu.

Na górze nie ma otwieranej pokrywy, jak w poprzedniku V7, ponieważ pojemnik na zabrudzenia wsuwa się tyłu. W komplecie jest drugi pojemnik na wodę, chcąc aby mopować musimy zamienić pojemniki.

 

Ilife V8 Plus ma jeden z największych pojemników na kurz o pojemności aż 750 mililitrów, jest on większy niż większość innych na rynku, w tym Roomba 690 , ILIFE V7S czy Roborock S50 . Posiadanie dużego pojemnika sprawia, że nie trzeba go często opróżniać. Pojemnik posiada filtr HEPA

 

Po odwróceniu robota zaskoczył mnie brak turboszczotki, reszta jest standardowa,- dwie boczne zamiatarki, które otaczają komorę ssącą pośrodku. Zmiotki są dość długie i skutecznie kierują odpadki do komory ssącej.

robot -odkurzacz ilife V8 S plus

 

Nadmienię , że zamiatarki a z czasem się zużywają, ale w komplecie znajduje się dodatkowa para bocznych szczotek.

robot -odkurzacz ilife V8 S plus

 

Pod komorą ssącą znajduje się gumowa klapka, które zapewniają, że brud nie przechodzi pod odkurzaczem.

Robot ma duże koła RoadRover, pozwalają one pokonać progi do 12 mm wysokości i jeździć po dywanie.

 

Oczywiście od spodu są też dwa styki do ładowania robota w stacji dokującej.

Ilife V8 Plus spód

 

Odkurzacz posiada szereg czujników:
antykolizyjne- 11
Antyupadkowe- 3
Ścienne -2
Powrotu do stacji dokującej – 6

Ilife V8 Plus Czujnik

 

Robota można sterować za pomocą prostego pilota, który w przeciwieństwie do poprzednika V7 nie posiada wyświetlacza i możliwości zaprogramowania harmonogramu pracy.
Na pilocie mamy przyciski do uruchomienia robota w trybie domyślnym, pauza, oraz przyciski zmiany na inne tryby jak odkurzanie miejscowe (spirala), krawędziowy, MAX i klasyczny. jest tez przycisk wysyłający robota do stacji dokująco-ładującej.

PILOT ILIFE v8 PLUS

 

W zestawie znajduje się stacja dokująca, robot po zakończeniu sprzątanie lub w przypadku wyczerpania baterii udaje się do automatycznego ładowania. Robota można też ładować bezpośrednio z ładowarki.

 

 

Ilife V8 Plus Stacja ładująca

 

W zestawia jest też wirtualna ściana która służy do ograniczenia przestrzeni do sprzątania np, zakątek z rozsypanymi klockami lego lub drzwi do kolejnego pokoju. To małe urządzenie wysyła sygnał na podczerwień tworząc wirtualną ścianę. Bliźniaczy V8S nie oferuje tego udogodnienia.

 

 

FUNKCJE

Odkurzacz nie nie posiada systemu radarowego pozwalającego na robienie obrazu pomieszczeń, tak zwane mapowanie pomieszczeń znane np Xiaomi Robot czy Roborock S50 . Pomimo tego robot może sprzątać w podobny sposób co o wiele droższe odkurzacze. Efekt uzyskano za pomocą nawigacji żyroskopowej, czujnika położenia PSD oraz serii innych czujników.

Do wyboru mamy kilka trybów sprzątania.
Tryb automatyczny: jest to domyślny tryb czyszczenia, w którym robot automatycznie oblicza najbardziej wydajną ścieżkę czyszczenia. najlepiej się sprawdza w czyszczeniu wielu pomieszczeń.
Tryb punktowy: w tym trybie robot będzie czyścił po spirali, aby wyczyścić określony obszar.
Tryb krawędziowy: wybierając ten tryb robot wyczyści zewnętrzne części pomieszczenia. Ten tryb jest taki sam, jak tryb czyszczenia krawędzi w innych robotach.
Tryb MAX: Odkurzacz zwiększa siłę ssania do maksimum.
Tryb ścieżki: Podobnie jak w trybie czyszczenia automatycznego, robot przełącza się między czyszczeniem krawędzi a wzorcem czyszczenia tam i z powrotem.
Tryb mopowania: wystarczy podłączyć zbiornik na wodę, a robot automatycznie przejdzie do trybu mopa po naciśnięciu domyślnego przycisku czyszczenia. W tym trybie robot wyciera obszar 7m x 7m, a następnie przesuwa się do kolejnego kwadrantu 7m x 7m.
Tryb samodzielnego ładowania: naciśnij przycisk home, robot automatycznie przejdzie do stacji ładującej.

 

 

ODKURZANIE

Urządzenie jest w stanie na jednym ładowaniu odkurzyć powierzchnie do 150m2, przemieszczając po różnych pokojach.
Odkurzacz ma przyzwoitą siłę ssania wynoszącą (800-1300 Pa w trybie MAX) co stawia go pośrodku stawki. Siła ssania pozwala łatwo pochłaniać kurz, włosy i sierść zwierząt nawet z fug płytek czy szczelin w łączeniach paneli.

W urządzeniu poprawiono algorytm odkurzania, robi to znacznie lepiej niż Ilife V7, podobnie jak Alfawise V8S jednak gorzej niż roboty z nawigacją laserową jak Xiaomi Mi Robort czy Roborock S50

Odkurzacz doskonale spisuje się na wszelkich powierzchniach pozbawionych dywanów. Oczywiście dywany też odkurza, ale tylko te z krótszym włosiem, na dywanach z długim włosiem typu Shaggy odkurzacz porusza się z trudem i nie jest w stanie wyciągnąć drobin będących kilka centymetrów poniżej.

Robot Ilife V8 Plus jest również wyposażony w nasadkę do mopowania, która umożliwia mopowanie na mokro. Pojemnik na wodę ma 300ml i posiada inteligentny system dozowania wody (3 poziomy nawadniania) co go wyróżnią na tle innych robotów ze średniej półki. Pomimo kontroli nad nawilżaniem ścierki z mikrofibry jest to tylko przecieranie. Nie ma obrotowego wałka, brudna woda nie jest odzyskiwana. Duża plama z oleju może Zostać roztarta na dużej powierzchni, zamiast zostać usunięta. Z mniejszymi plamami poradzi sobie.
Robot mopuje kwadranty o powierzchni 7m x 7m. Mopa można uznać za gadżet wspomagający odkurzanie, odświeża tylko powierzchnie podobnie jak inne roboty odkurzająco-mopujące. Na pewno nie zastąpi nam w 100% tradycyjnego mycia podłóg.

mop ilife V8 plus

 

Jak zwykle przeprowadziłem test sprawności odkurzania, rozsypałem 65 gram cukru,ryżu, mąki, kurzu i konfetti. Odkurzacz doskonale poradził sobie z mąką, ryżem, kurzem i cukrem jednak zostawił kilka kawałków papieru, które zostały przerzucone przez zamiatarki w rejony które odkurzacz wcześniej odkurzył.
Robot Ilive V8 Plus zdołał zebrać 58 gramów odpadków z pośród 65g rozsypanych wcześniej na posadzce. Z kurzem radzi sobie bardzo dobrze

KONSERWACJA

Najważniejszą częścią, którą należy regularnie sprawdzać, jest filtr. W zestawie mamy kolejny filtr. Jednak z czasem będzie trzeba dokupić kolejny.
Inne elementy które wymagają konserwacji, to czujniki antyupadkowe pod robotem. Okresowo trzeba je przecierać. Na bocznej szczotce mogą zaplątać się włosy, należy je systematycznie usuwać.

 

 

PODSUMOWANIE

Największą zaletą Ilife V8 Plus jest ogromy pojemnik na kurz który pozwoli nam na rzadsze opróżnianie pojemnika co z połączeniu z możliwością zaprogramowania harmonogramu odkurzania czyni go jeszcze bardziej bezobsługowym. Odkurzacz jest dedykowany zwłaszcza do twardych powierzchni w płytkach i panelach. Brak turboszczotki nie pozwala skuteczne odkurzanie dywanów z wysokim włosem typu shaggy, ale dobrze radzi sobie z klasycznymi dywanami. Odkurzacz nie wymaga częstych i czasochłonnych konserwacji, (rezygnacja z turboszczotki która zazwyczaj łapie wszelkie włosy itp) Funkcja mopowania odświeży posadzki, ale nie zastąpi tradycyjnego mycia podłóg co jakiś czas.

ILIFE V8S może być doskonałą alternatywą dla osób poszukujących taniego robota sprzątającego 2W1, który nie wymaga częstego poświęcania mu czasu na konserwację czy opróżniania pojemnika ze śmieciami.

Plusy

Bardzo duży pojemnik na kurz: może pomieścić do 0,75 litra brudu.
Wirtualna ściana
Wydajna nawigacja: nie odbija się przypadkowo od ścian jak tanie roboty.
Czytelny wyświetlacz: ma duży, czytelny wyświetlacz LED.
Niski poziom hałasu
Dostępne części zamienne

Minus

Nie radzi sobie dobrze na dywanach z długim włosem
Funkcja mopa nie zastąpi w 100% tradycyjnego mopowania

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
marek
marek
3 lat temu

Cena 158,28$  (585zł)  : https://s.click.aliexpress.com/e/_AOdRqa
kupon stoiska – $10/$150
kod rabatowy MILOSC10 – $10/$100
Wysyłka z Polski

2
0
Would love your thoughts, please comment.x