Xiaomi pozyska pieniądze na rozwój na giełdzie w Hong Kongu

Xiaomi pozyska pieniądze na rozwój na giełdzie w Hong Kongu.

Xiaomi oficjalnie ogłosiło zamiar pozyskania do 6 miliardów dolarów  na giełdzie w Hongkongu.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 2700 x 2025)Xiaomi pakcje
Decyzja została ogłoszona  sobotę na konferencji prasowej z udziałem wszystkich siedmiu dyrektorów chińskiej firmy. Xiaomi początkowo zamierzał pozyskać aż 10 miliardów dolarów.
Prezes XIaoi Lei Jun oświadczył, że firma ma ogromny potencjał wzrostu. Już w poniedziałek na giełdzie w Hong Kongu firma chce sprzedaż globalnym inwestorom akcje o wartości 2,2 do 2,8 miliarda dolarów.

Szacuje się że Xiaomi ma wartość od 54 miliardów do 70 miliardów dolarów. Jest to znacznie niższa wycena niż blisko 100 miliardów dolarów, na które wyceniało firmę szefostwo Xiaomi .

Obrót akcjami Xiaomi na giełdzie w Hong Kongu rozpocznie się 9 lipca . Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną skierowane na rozwój badań oraz ekspansję globalną firmy.

Warto przypomnieć że w ostatnich latach w konsorcjum europejskich banków firma zaciągnęła dwukrotnie pożyczkę w wysokości 1 miliarda dolarów.

Ze spłata pierwszego miliarda kredytu firma miała kłopoty, firma wnioskowała o przedłużenie okresu spłaty. Poprzednie kredyty także były zaciągane na ekspansję międzynarodową, firma miała wejść na rynek amerykański, ale do tej pory jej się to nie udało.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x