Xiaomi i Microsoft ogłosiły partnerstwo

Xiaomi i Microsoft ogłosiły partnerstwo.

Xiaomi i Microsoft ogłosiły partnerstwo, które w niedalekiej przyszłości zaowocuje aplikacjami Microsoftu preinstalowanymi na telefonach Xiaomi.Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)

XIAOMI
Xiaomi

Xiaomi i Microsoft już współpracują ze sobą od kilkunastu miesięcy. Głośno zapowiadany był Windows 10 na flagowego MI4 , a także na Xiaomi Mi Pad 2. Nowa umowa ma zaowocować aplikacjami microsoftu na wszystkich urządzeniach Xiaomi. Partnerstwo powinno przynieść korzyści obydwu stronom, jak wiemy mobilny Windows powoli umiera, po pierwszym kwartale 2016r ma zaledwie 0.7% udziałów w rynku urządzeń mobilnych. Firma obecnie zarabia dużo więcej na Androidzie niż na własnym systemie. Nie wykluczone że w przyszłym roku Microsoft definitywnie zrezygnuje z produkcji smartfonów. Ale będzie chciał nadal zarabiać na swoich aplikacjach i upatruje ku temu dobrą okazję wśród chińskich producentów telefonów. Xiaomi też na tym skorzysta, firma w zeszłym roku odnotowała załamanie sprzedaży, ale i tak sprzedaje wielokrotnie więcej telefonów niż Microsoft.

Xiaomi i Microsoft ogłosiły partnerstwo.

Aplikacje Microsoftu pojawią się w telefonach Xiaomi od września 2016 r.
Można się spodziewać takich aplikacji jak Microsoft Office, Skype itp. i zapewne wraz z kolejnymi aktualizacjami zobaczymy je też na starszych telefonach Xiaomi.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x