Xiaomi Mi Air Purifier 3C Tani dobry oczyszczacz powietrza

Coraz więcej osób ma świadomość jak duży wpływ na zdrowie i długość życia ma czyste powietrze. W tym celu podejmujemy różne działania jak np. wymiana kotła na paliwa kopalne na pompę ciepła która nie emituje żadnych spalin z komina naszego domu. Jednak nie mamy dużego wpływu na sąsiadów jak i na zanieczyszczenia z przemysłu czy samochodów. Wiec aby powietrze w naszym domu było czyste niezależnie od czynników zewnętrznych należy wyposażyć się w oczyszczacz powietrza. Dziś zaprezentuję Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 3C

Urządzenie sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 40 m2. Cechuje się bardzo niskim zużyciem prądu na poziomie 29 W przy najwyższych obrotach i bardzo cicha pracą.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 3C. Tani, prosty i skuteczny.

 

 

Design i wykonanie

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3C podobnie jak urządzenie poprzedniej serii cechuje się minimalistyczną stylistyką. Oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 3 mieści się białej obudowie o wymiarach 520 × 240 × 240 mm, Oczyszczacz ma obudowę wykonana z białego plastiku który jest perforowany z każdej strony. W tym modelu filtr wyciągany jest po rozłożeniu urządzenia na dwie części. Z przodu urządzenia znajduje się wyświetlacz OLED. Przyciski sterujące ulokowane są na górnej pokrywie , na dwóch rogach.

Xiaomi Air Purifier 3C Xiaomi Mi Air Purifier 3C

 

Oczyszczacz Xiaomi nie jest przesadnie duży ani ciężki (4,2kg), dzięki temu pozwala go łatwo przenosić pomiędzy różnymi pomieszczeniami.

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 713 x 315)Obrazek

Specyfikacja

Charakterystyka
Filtracja powietrza Tak
Nawilżanie Nie
Rodzaj filtra HEPA, Węglowy
Technologia oczyszczania Wielostopniowa
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza Tak
Wydajność [m3/h] 320
Rodzaj Oczyszczacz powietrza

Techniczne
Głębokość [mm] 240
Sterowanie smartfonem Tak
Szerokość [mm] 240
Moc [W] 29
Wyposażenie dodatkowe Brak
Funkcje dodatkowe Czujnik laserowy, Czujnik temperatury, Tryb Auto, Tryb uśpienia, WiFi, Wyświetlacz LED
Wysokość [mm] 520
Poziom hałasu [dB] 61
Moc [W] 29

 

Wydajność i funkcje Xiaomi Air Purifier 3C

Nowy Xiaomi Air Purifier 3C jest urządzeniem inteligentnym, został wyposażony w precyzyjny laserowy czujnik pyłów PM2.5, dzięki któremu oczyszczacz dobiera prędkość wentylatora do rzeczywistych potrzeb, przy okazji dbając o niski pobór prądu.

Mi Air Purifier 3C jest energooszczędniejszym odpowiednikiem wariantu 3H. Maksymalny pobór mocy to 29W co przekłada się na zużycie zaledwie 0,7kWh w ciągu całej doby pracy. Zastosowanie silnika inwerterowego poskutkowało praktycznie bezgłośną pracą w trybie nocnym. Słyszalne jest ok. 31dB, czyli przyjemny szum.

Urządzenie oferuje do wyboru 3 tryby pracy:

automatyczny – dobiera wydajność filtrowania do aktualnego stany powietrza w pomieszczeniu.
nocny – niskie obroty i cicha praca, Zalecany jak oczyszczacz stoi w sypialni.
ulubiony – ustawienia zdefiniowane przez użytkownika.

Xiaomi Air Purifier 3C posiada wyświetlacz OLED, gdzie znajdują się 2 wskaźniki – jakości powietrza oraz poziomu pyłów PM2.5. Pierwszy to zmieniająca kolory dioda, w zależności od jakości powietrza. Zielony kolor mówi iż powietrze jest doskonałe, pomarańczowy – umiarkowanej jakości i czerwony kolor mówi o złej jakości powietrza. Jest też numeryczna informacja o zawartości pyłów PM2.5 w (mikrogramach) μg/m3.

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 3C jest w stanie przefiltrować do 320 m3 powietrza na godzinę.

FILTR

Każda kolejną seria ma nowe usprawnienia. W modelach 3 serii dodano wyświetlacz który wskazuje poziom pyłów zawieszonych PM2.5 Sprawdzimy na nim też status połączenia z siecią WiFi. Zrezygnowano z tylnej klapki, na rzecz zdejmowanej górnej części obudowy. Wymiana filtra zajmie teraz raptem kilka sekund!

 

 

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3C posiada filtr w kształcie walca, który składa się z:

filtra wstępnego z tworzywa PET, jest to drobna siateczka mająca za zadanie zatrzymanie dużych zanieczyszczeń,

filtr HEPA H13, który wyróżnia się 99% skutecznością w zatrzymywaniu wirusów, pyłów, zanieczyszczeń mechanicznych oraz zarodników.
Jest idealny nie tylko dla alergików i astmatyków.

Filtra węglowego (330 g) Jest to filtr przeciwzapachowy, usuwający brzydkie zapachy i lotne związki organiczne. Doskonale radzi sobie też z dymem z papierosów, dlatego jest idealny do pomieszczeń, w których przebywają osoby palące.

Żywotność filtra może wynieść nawet 12 miesięcy, jednak czym bardziej zanieczyszczone powietrze mamy w okolicy tym szybciej zużyje się filtr.
W sprzedaży jest kilka rodzajów filtrów, różnią się kolorami.
Mieszkańcy aglomeracji powinni używać filtrów antyformaldehydowych, z podwójną warstwą węgla aktywnego. Absorbuje on więcej zanieczyszczeń chemicznych unoszących się w powietrzu.

Pyły zawieszone, czym są?

 

Pyły zawieszone z drobinkami sadzy (w zależności od frakcji cząsteczek są to PM10, PM2,5 czy PM1 – im niższa wartość tym mniejsza frakcja i tym samym większa szkodliwość). Pył zawieszony dociera wszędzie, wprowadzając niepożądane substancje do naszego organizmu.

Pył PM 10 to cząstki o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów. To jedna piąta grubości ludzkiego włosa. Może więc docierać do górnych dróg oddechowych i płuc.

Poziom dopuszczalny dla stężenia średniorocznego PM10 wynosi 40 μg/m3.

Pył zawieszony PM2.5

Bardzo drobny pył o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra. Przeciętnie stanowi 60% pyłu PM10 w sezonie letnim i ponad 75% w sezonie zimowym. Mogą one docierać do górnych dróg oddechowych, płuc oraz przenikać do krwi.

Poziom dopuszczalny dla stężenia średniorocznego dla pyłu PM 2,5 wynosi 25 μg/m3.

 

APLIKACJA

Oczyszczaczem można sterować zarówno z poziomu urządzenia jak i z pomocą dedykowanej aplikacji Xiaomi Home. Po zainstalowaniu wystarczy się połączyć przez Wi-fi z urządzeniem.

Dzięki aplikacji możemy monitorować stan pracy urządzenia, widzimy jaka jest obecnie jakość powietrza, temperatura i wilgotność. Za jej pomocą można stworzyć harmonogram pracy oczyszczacza, można zaplanować o której godzinie filtr ma zacząć pracować i o której skończyć. Można ustawić różne programy na różne dni tygodnia.

Oczyszczaczem Xiaomi 3C możemy sterować głosowo dzięki połączeniu z Google Asystentem lub systemem Amazon Alexa.

 

 

400zł wydane na Xiaomi Mi Air Purifier C jest bardzo dobrą inwestycją w zdrowie.

Xiaomi Air Purifier 3C – podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Air Purifier 3C to kolejna odsłona popularnego oczyszczacza Xiaomi . W nowym modelu wprowadzono udoskonalony laserowy czujnik pyłów PM2.5, dodano filtr węglowy oraz powiększono kratkę wywiewu, komfort obsługi podnosi wyświetlacz OLED na przednim panelu. Urządzeniem można też sterować zdalnie za pomocą aplikacji w telefonie.
Oczyszczacz nie zajmuje wiele miejsca, pracuje bardzo cicho, a zużycie prądy nie nadszarpnie naszego budżetu. Wydając zaledwie 360zł możemy podnieść znacznie jakość powietrza w naszym otoczeniu co ma niebagatelny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

ZALETY
Filtr HEPA H13
Dotykowy wyświetlacz OLED
Laserowy czujnik PM2.5
Energooszczędny
Niska cena

WADY
Hałaśliwy na wysokich obrotach

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x