Superbezpieczny pendrive Elephone ze skanerem odcisków i szyfrowaniem danych.

Superbezpieczny pendrive Elephone ze skanerem odcisków i szyfrowaniem danych.

W ostatnich tygodniach chiński producent elektroniki Elephone zasypuje nas nowymi gadżetami, po klawiaturze dla graczy firma chce wypuścić pendrive zabezpieczony czujnikiem biometrycznym oraz szyfrowaniem danych.
W ostatnich tygodniach chiński producent elektroniki Elephone zasypuje nas nowymi gadżetami, po klawiaturze dla graczy firma chce wypuścić pendrive zabezpieczony czujnikiem biometrycznym oraz szyfrowaniem danych. Obrazek Jest wąska grupa klientów którzy za bezpieczeństwo swoich danych są w stanie płacić duże pieniądze. Pojawiły się nawet firmy które produkują dyski twarde z możliwością zdalnego ich zniszczenia w stopniu nie pozwalającym na odczytanie danych w żadnym laboratorium. Elephone nie poszedł tak daleko, ale stworzył pamięć przenośną która będzie podzielona na dwie części (publiczna i prywatna), strefa publiczna będzie działać jak normalny pendrive, zaś sektor prywatny ma być kodowany i zabezpieczony skanerem linii papilarnych . Elephone U-disk ma być wykonany z wysokiej jakości metalu i ma posiadać bardzo szybki i czuły sensor skanera linii papilarnych. FlashDisk powinien być kompatybilny z urządzeniami pracującymi z systemem Android, Windows, MacOS i Linuksem. Nie wspomniano nić o pojemności pamięci, oraz o szybkości odczytu i zapisu danych. Nie ma też przecieków na temat ceny, nie wiadomo też kiedy będzie go można nabyć w chińskich sklepach internetowych. Jak sądzicie, urządzenie ma rację bytu, znajdzie klientów w Polsce, czy może tylko garstka biznesmenów będzie tym zainteresowana?

Jest wąska grupa klientów którzy za bezpieczeństwo swoich danych są w stanie płacić duże pieniądze. Pojawiły się nawet firmy które produkują dyski twarde z możliwością zdalnego ich zniszczenia w stopniu nie pozwalającym na odczytanie danych w żadnym laboratorium. Elephone nie poszedł tak daleko, ale stworzył pamięć przenośną która będzie podzielona na dwie części (publiczna i prywatna), strefa publiczna będzie działać jak normalny pendrive, zaś sektor prywatny ma być kodowany i zabezpieczony skanerem linii papilarnych . Elephone U-disk ma być wykonany z wysokiej jakości metalu i ma posiadać bardzo szybki i czuły sensor skanera linii papilarnych. FlashDisk powinien być kompatybilny z urządzeniami pracującymi z systemem Android, Windows, MacOS i Linuksem.

Superbezpieczny pendrive Elephone ze skanerem odcisków i szyfrowaniem danych.

Nie wspomniano nić o pojemności pamięci, oraz o szybkości odczytu i zapisu danych. Nie ma też przecieków na temat ceny, nie wiadomo też kiedy będzie go można nabyć w chińskich sklepach internetowych. Jak sądzicie, urządzenie ma rację bytu, znajdzie klientów w Polsce, czy może tylko garstka biznesmenów będzie tym zainteresowana?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x