Sprzedaż telefonów w Chinach. Najpopularniejsze telefony w Q2 2018r

Sprzedaż telefonów w Chinach nadal spada. Huawei sprzedaje dwukrotnie więcej niż Xiaomi.

Firma Canalys opublikowała statystyki dotyczące drugiego kwartału na chińskim rynku smartfonów. Dane pokazują, że rynek chiński odbił się po słabym pierwszym kwartale, ale nadal jest gorzej niż przed rokiem.

Sprzedaż telefonów w Chinach

Przypomnijmy, że wcześniejszy raport firmy Canalys, za pierwszy kwartał 2018 roku, ujawnił, że chiński rynek telefoniczny skurczył się oo 21% rok do roku . Jednak rynek odbił się w II kw., lecz nadal spada o 8% r / r.
W drugim kwartale wszyscy producenci sprzedali  w Chinach 104 miliony telefonów w porównaniu do 113 milionów w drugim kwartale 2017 roku.

Swoja pozycję Lidera umocnił Huawei sprzedając 28,5 miliona smartfonów. Stanowi to rekordowy 27% udział w rynku. Huawei za drugi kwartał odnotował wzrost o 22% r/r., Za sukces odpowiada submarka Honor która stanowiła 55% przesyłek Huawei w Q2 2018.  Huawei, skutecznie konkuruje z Xiaomi w segmencie telefonów budżetowych i klasy średniej, a także z powodzeniem sprzedaje flagowce o wartości przekraczającej 500 $. Tu konkurentami są Vivo, OPPO i APPLE.

Sprzedaż telefonów w Chinach nadal spada, Xiaomi utrzymało 4 pozycję.

OPPO i Vivo zajmują drugie i trzecie miejsce. OPPO wzrosło zaledwie o 3% r / r, Vivo uzyskało wystarczającą sprzedaż, aby uzyskać 20-procentowy udział w rynku, z 30-procentowym wzrostem w porównaniu z rokiem ubiegłym. Xiaomi utrzymało solidne wyniki z zeszłego roku z 14% udziałem, zajmując czwarte miejsce, Apple zamyka pierwszą piątkę, ale systematycznie traci klientów w Chinach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x