Smartwatch No.1 S9 Test Recenzja taniego zegarka z NFC

Smartwatch No.1 S9 Test Recenzja taniego zegarka z NFC

Firma No.1 wydaje kolejne smartwatche w regularnym tempie, praktycznie nie ma miesiąca aby coś nowego się nie pojawiło, wzornictwo i funkcje są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu każdy może w ofercie firmy znaleźć zegarek dla siebie.
NO.1 wydał kilka serii zegarków: seria F, seria D, seria G, a teraz zadebiutowała seria z  S i dziś przetestujemy  Smartwatch NO.1 S9
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Smartwatch No.1 S9

Spis Treści

SPECYFIKACJA
Procesor: MTK2502
Bluetooth 4.0
Wyświetlacz: 1.77 cala
Rozdzielczość: 240 x 240
Bateria: 380mAh
Rozmiar paska: 23cm
Waga netto: 55g
NFC

RECENZJA WIDEO

FUNKCJE
Rozmowy,
książka kontaktów,
Czytanie SMS
Monitor serca
Krokomierz
alarm bezczynności
monitor snu
Zdalna kamera,
Powiadomienia:
Alarm

W PUDEŁKU
Kwadratowe pudełko jest niemal identyczna jak we wcześniejszych zegarkach tego producenta. W środku znajduje się bardzo skromny zestaw akcesoriów, Smartwatch No.1 S9 , kabel USB oraz instrukcja obsługi. Brak w zestawie ładowarki.

BUDOWA
Jak wcześniej wspomniałem No.1 produkuje wiele zegarków o różnej stylistyce, i ten zegarek zapewne nie wszystkim się spodoba.
Smartwatch NO.1 S9 posiada 1,77-calowy ekran IPS o rozdzielczości 240 x 240 pikseli. Koperta jest wykonana ze stali nierdzewnej.Wokół cyferblatu jest szlifowany pierścień z ząbkami.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Smartwatch No.1 S9

Z prawej krawędzi koperty wystają dwa przyciski funkcyjne.
Smartwatch No.1 S9

 

Lewa strona kryje mikrofon oraz gniazdo microUSB które ma gumową zatyczkę chroniącą go przed wodą. Niestety dosyć trudno wyciąga się tą zatyczkę, a sama delikatnie przeszkadza podczas ładowania.
Smartwatch No.1 S9 test

 

Na spodzie znajduję się szklana pokrywa,głośnik oraz czujnik tętna który działa o niebo lepiej niż w No.1 F1 i w kilku innych zegarkach firmy.
Smartwatch No.1 S9 gearbest

Całość uzupełnia skórzany pasek zakończony stalową klamra. Dostępna jest też wersja z metalową bransoletą.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Smartwatch No.1 S9 telchina

FUNKCJE
Smartwatch NO.1 S9 pracuje pod kontrola autorskiego systemu który dostępny jest w kilku wariantach językowych, można już zamówić wersję polskojęzyczną.  Urządzenie oferuje nam funkcje podobne do innych tego typu urządzeń.
Oczywiście głównym zadaniem jest wskazywaniem czasu, mamy do wyboru kilka tarcz, ale można doinstalować kolejne.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Smartwatch No.1 S9 review .
Aby zmienić tarczę wystarczy przytrzymać palec na tarczy zegara.

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Przesuwając palcem w boki lub do góry mamy dostęp do 6 pulpitów ze skrótami do różnych aplikacji.Na pierwszej mamy dostęp do dialera, przeglądarki SMS, kontaktów i historii połączeń.

Kolejne pulpity oferują różne funkcje, ale najciekawsze to zdalna kamera, dzięki czemu wyzwolimy spust migawki naszego telefonu. jest też alarm, kalendarz, kalkulator, muzyka, i stoper pozwalający zapisać 20 międzyczasów.

ObrazekObrazek Obrazek

ObrazekObrazek Obrazek

Jednak najważniejsze są funkcje zdrowotne. Do najpopularniejszych należy zliczanie kroków, które następnie przeliczane są na przebyty dystans i spalone kalorie. Wcześniej musimy wpisać w ustawieniach nasza płeć, wagę i wzrost. Dokładność pomiaru kroków nie odbiega od urządzeń typu Xiaomi miband 2, jednak zegarek potrafi doliczyć nam kilka kroków.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Smartwatch No.1 S9 aliexpress

Następnym gadżetem przydatnym dla osób aktywnych jest pulsometr, który w miarę precyzyjnie mierzy puls, należy jednak pamiętać że nie jest to pomiar medyczny. Pomiar pulsu w Smartwatchu NO.1 S9 jest na dużo lepszym poziomie niż w Opasce No.1 F1
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)No.1 S9

Jest też funkcja która przypomni nam o braku aktywności fizycznej, wcześniej ustalamy czas po jakim zegarek przypomni nam że mamy ruszyć się np. z przed komputera.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)No.1 S9 z Chin

Mamy też funkcje monitorowania snu, zegarek rozpoznaje sen płytki jak i głęboki. Niestety nie jest to tak czytelne jak w aplikacji Xiaomi MiFit
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Smartwatch No.1 S9

Powyższe funkcje umożliwiają przeglądanie historii pomiarów z poprzednich dni.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Smartwatch No.1 S9

Nie zabrakło też funkcji przypominającej o braku aktywności fizycznej. można ustawić czas po jakim smartwatch przypomni nam , że ma odejść od komputera.

Za pomocą smartwatcha NO.1 G5 możemy prowadzić rozmowy telefoniczne trybie głośnomówiącym. Jest to możliwe po sparowaniu z telefonem.
Głośnik mógł być troch głośniejszy, bo na hałaśliwej ulicy trudno zrozumieć rozmówcę.

Jednak częściej będziemy korzystali z funkcji powiadomień. Najpierw musimy sparować zegarek z telefonem za pomocą aplikacji którą pobierzemy z serwerów po zeskanowaniu kodu QR który znajduje się w instrukcji oraz w menu zegarka. Po tej operacji zegarek będzie nas informował o nadchodzącym połączeniu, SMS, powiadomieniach z facebooka, nowych wiadomościach w skrzynce pocztowej itp.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Smartwatch No.1 S9

W aplikacji na smartfonie możemy ustalić która aplikacja może wysyłać powiadomienia na zegarek.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 720 x 1280)Obrazek

Zegarek poza Bluetooth umożliwi też komunikacje w standardzie NFC czego jeszcze nie spotkałem w żadnym smartwatchu.

BATERIA
smartwatch S9 posiada wbudowany w akumulator litowo-jonowy o pojemności 380mAh, który może pracować w trybie czuwania do 4 dni. Jednak używając go bardziej intensywnie osiągniemy mksymalnie dwa dni bez potrzeby ładowania. Samo ładowanie trwa pełne 2 godziny.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA
Smartwatch NO.1 S9 można kupić w dobrych chińskich sklepach. Najtaniej jest sprzedawany na aliexpress, ceny zaczynają się od 32,29$, niewiele drożej można go kupić w Gearbest gdzie kosztuje 36,84$ co jest równowartością 150zł.
Zegarek jest dostępny w dwóch kolorach, srebrna koperta + brązowy pasek (mój egzemplarz) oraz w kolorze czarnym w tym czarny pasek.

Smartwatch NO.1 S9 to bardzo tani zegarek z wieloma funkcjami.

PODSUMOWANIE
NO.1 S9 jest smartwatchem adresowanym dla mniej wymagających użytkowników, ale pomimo to sprawdza się dobrze w funkcjach zdrowotnościowych, dobrze zlicza kroki, kalorie, przebyty dystans, w miarę poprawnie mierzy tętno, dobrze przekazuje powiadomienia z różnych aplikacji. Zegarek pozwala też prowadzić rozmowy telefoniczne, ale nie jest to specjalnie dyskretne, ani komfortowe. Jest to też jeden z pierwszych zegarków z NFC. W cenie 130zł smartwatch wypada bardzo dobrze.

PLUS
Cena
NFC

MINUS
Bateria

OCENA
Konstrukcja i wygląd: 6
Funkcjonalność: 6
Cena: 10
Bateria: 6

Ocena końcowa 7/10

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
6 lat temu

Gdybyś miał porównać NO.1 G6 z NO.1 S9 to który lepszy?

Grzegorz
Grzegorz
6 lat temu

A ile tarcz można zainstalować :). W G6 niby tylko 2 a tu?

lamus
lamus
6 lat temu
Reply to  Grzegorz

1. Zainstaluj Mediatek Smartdevice w telefonie.

2. Pobrać dowolny zegarek twarz w watchfaceup.com, wyciąg go.

3. Nie będzie 3 plików, który jest. xml,. png i. vxp plików. skopiować wszystko to, i pasty do smartphone sdcard wewnątrz folderu ” appmanager „.

4. Otwórz Mediatek app, podłączyć do oglądania. a następnie przejść do ” Mój Aplikacji „,naciśnij przycisk ” Instalacji Teraz ” przycisk na tarczy zegarka.

uwaga: serivce jest dostępny tylko do systemu Android, proszę czekać na iOS systemu.

niesprawdzalem niewiem czy dziala 🙂

BL4DY
BL4DY
6 lat temu
Reply to  lamus

Działa, działa 🙂

BL4DY
BL4DY
6 lat temu

Jest jakiś sposób na wyłączenie możliwości odbioru i przeprowadzania rozmów telefonicznych, a korzystania z funkcji powiadomienia sms, e-mail itp.? Zawsze jak ktoś do mnie dzwoni to rozmowę przeprowadza się za pomocą zegarka i nie ma na to wpływ czy odbiorę przez telefon czy zegarek.

Marcin
Marcin
5 lat temu

Czy można płacić tym smartwatchem za pomocą NFC

BL4DY
BL4DY
5 lat temu
Reply to  Marcin

Nie

Marcin
Marcin
5 lat temu

Czy można płacić tym zegarkiem za pomocą NFC ?

Tomek
Tomek
5 lat temu

nie mogę go włączyć, nawet, gdy jest podłączony do ładowarki.
jakieś pomysły?

10
0
Would love your thoughts, please comment.x