Telefony ze składanymi wyświetlaczami

Telefony ze składanymi wyświetlaczami mogą zrewolucjonizować rynek smartfonów.

Od dłuższego czasu widoczny jest trend wzrostu przekątnej wyświetlaczy. Pełnoekranowe wyświetlacze stały się w tym roku rzeczywistością, jednak w przyszłym roku czeka nas kolejna rewolucja. Składane telefony z dwoma ekranami trafią do sprzedaży.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1076 x 492)składany ekran

Telefony z dużymi, pełnoekranowymi wyświetlaczami cieszą się dużym zainteresowaniem, Większość z nas woli wygodnie przeglądać różne treści na dużym wyświetlaczu. Niestety dalszy wzrost wielkości wyświetlaczy ogranicza rozmiar telefonów, które stają się zbyt duże, ledwo mieszczą się w kieszeni, a niektórym także w dłoni.

Producenci postanowili rozwiązać ten problem dzieląc wyświetlacz na pół. Składany ekran pozwoli na zmniejszenie rozmiarów smartfonów przy jednoczesnym zwiększeniu wielkości wyświetlaczy.

Już kilka firm próbowało wdrożyć takie rozwiązanie, firma ZTE zaprezentowała niedawno model Axon M z podwójnym składanym ekranem, ale telefon nie został przyjęty entuzjastycznie. W przeszłości firma Sharp zapowiedziała również składany telefon z dwoma ekranami, przypomnijmy że Sharp był pierwszym na świecie producentem telefonu z pełnoekranowym wyświetlaczem.

Dwaj najwięksi chińscy oraz koreańscy producenci telefonów pracują nad telefonami ze składanymi ekranami.

Huawei, OPPO i południowokoreańskie giganty Samsung i LG intensywnie pracują nad telefonem  który będzie miał składany ekran. Producenci chcą zlikwidować przerwę pomiędzy dwoma wyświetlaczami. Wiceprezes Huawei Yu Chengdong ujawnił w wywiadzie dla CNET, że jego firma opracowuje składany smartfon, a prototyp już gotowy. Firma Huawei stara się obecnie udoskonalić składany wyświetlacz telefonu. Chengdong ujawnił również, że składany telefon Huawei może wystartować w przyszłym roku, w zależności od tego, jak szybko będą w stanie udoskonalić wyświetlacz. Przyszły rok zapowiada się bardzo ciekawie. Ciekaw jestem co wy sądzicie o takich telefonach, co z żywotnością baterii przy 10 calowym wyświetlaczu?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x