Robot do mycia okien, recenzja myjki Cop Rose

Recenzja Robota do mycia okien, szkła, kafli, Cop Rose.

Moda na roboty sprzątające trwa w Polsce w najlepsze, wielu z nas zakupiło już automatyczne inteligentne odkurzacze Ilife, , a niektórzy nawet zaawansowanego Xiaomi Mi Robot
Jednak świat robotów sprzątających nie kończy się na odkurzaczach, dziś zaprezentuje wam i zrobię test automatycznej myjki do okien, szyb i kafli – Cop Rose
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800) Robot do mycia okien

RECENZJA WIDEO

 

SPECYFIKACJA
Waga:2.550 kg
Rozmiar: 29.00 x 14.20 x 11.50 cm
Sterowanie pilotem lub smartfonem

W PUDLE
Robot do mycia okien był dobrze zabezpieczony do transportu, w zestawie znajdował się zasilacz, kabel zasilający robota oraz przedłużacz dzięki któremu robot może myć duże powierzchnie, pilot do sterowania, bateria, sznurek asekuracyjny, dwa rezerwowe pierścienie i 6 par ścierek z mikrofibry.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1067 x 800) Robot do mycia okien
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1067 x 800)Obrazek

BUDOWA
Budowa urządzenia nie jest specjalnie skomplikowana, robot posiada dwa silniczki, jeden odpowiedzialny za wytwarzanie podciśnienia w celu utrzymania na oknie, a drugi obraca dwoma pierścieniami z założonymi ścierkami z mikrofibry.

Z korpusu wystają dwa obrotowe pierścienie, na które zakłada się ścierki z mikrofibry. Pomiędzy pierścieniami z jednej strony widoczne są czujniki, które zapobiegają spadnięciu robota na przykład myjącego szklane drzwi. Niestety robot przechodzi w stan awaryjny, nie próbuje powrócić na właściwą powierzchnię do czyszczenia.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1067 x 800) Robot do mycia okien

Zaś ma froncie urządzenia po środku wystaje okrągły uchwyt który kryje akumulator oraz silnik krokowy.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 5488 x 4112) Robot do mycia okien

W górnej części ulokowano głośniki, poniżej znajdują się diody sygnalizujące stan pracy urządzenia (ładowanie, stan naładowania baterii, stan awarii oraz podłączenie do zasilania), oraz przycisk ,Start”
Gniazdo zasilania i przycisk włączania znajduje się w dolnej części.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800) Robot do mycia okien
Cop Rose wykonany jest z dobrej jakości biało-czarnego tworzywa.

UŻYTKOWANIE
Robot do mycia okien jest bardzo prosty w użyciu,można go sterować za pomocą dołączonego pilota lub za pomocą aplikacji na smartfona, która można pobrać po zeskanowaniu kodu QR. Robot może czyścić wszelkiego rodzaju powierzchnie o szklistej powłoce, a więc szyby, lustra, płytki itp.
Robota można używać do czyszczenia na sucho, polerowanie, lub z użyciem płynu. Tu ważna uwaga, spryskujemy tylko mikrofibrę na dolnym pierścieniu, tym obok gniazda zasilania. W innym przypadku powstaną smugi. Producent zaleca aby pierwsze czyszczenie robić na sucho, a dopiero drugie ze spryskaną dolną mikrofibrą. Oczywiście gdyby efekt był mało satysfakcjonujący, robota można puścić kolejny raz. Aby to przebiegało szybko, to zakładamy mikrofibry na zapasowe pierścienie, wymiana pierścienia trwa kilka sekund. Wyczyszczenie 1metra kwadratowego zajmuje około 5 minut.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800) Robot do mycia okien
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800) Robot do mycia okien
Ale niestety robot ma zasadniczą konstrukcyjną wadę która nie pozwala domyć rogów okien. To trzeba będzie ręcznie umyć przy okazji mycia ram okiennych, bo ich też robot nie myję. Za to doskonale się sprawdza na dużych powierzchniach, np. duże lustra. U mnie w domu najlepiej się spisał myjąc płytki łazienkowe które mają sporą powierzchnię i ręczne mycie pod sufitem należy do ciężkich prac z których ten robot nas doskonale wyręczy. Kolejną zaletą jest możliwość mycia okien i powierzchni nachylonych pod dużym kątem, jak np. okna dachowe itp.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720) Robot do mycia okien
Robotem można sterować za pomocą pilota, pozwala on rozpocząć lub zatrzymać sprzątanie, a także można wybrać jeden z 3 programów czyszczenia. Różnią się one kierunkiem poruszania się robota po czyszczonej powierzchni.
Można też pilotem prowadzić robota w dowolne miejsce. Tu muszę ostrzec, robot będąc w stanie awaryjnym (np. na krawędzi szyby) posłucha naszego polecenia z pilota. Gdy mu każemy iść dalej kierunku krawędzi nad którą już stoi, to robot spadnie. Dlatego warto stosować linkę asekuracyjną.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800) Robot do mycia okien
Pilot ma wystarczający zasięg aby sterować nim z dowolnego miejsca w pomieszczenie w którym się znajduje. Można siedzieć na kanapie, oglądać TV, a okna są myte.
Robot po zakończeniu mycia wydaje sygnał dźwiękowy, podobnie gdy zdarzy mu się wyjechać poza obrys mytej szyby, np szklane drzwi. Niestety robot się wtedy zatrzymuje zamiast wrócić na mytą powierzchnię.
Urządzenie wymaga też obsługi, co jakiś czas należy zmieniać tarcze z mikrofibrą, na szczęści w zestawie jest aż 6 par ścierek. Trzeba go przenosić z okna na okno, gdybyśmy sprzątali pod naszą nieobecność, warto zabezpieczyć robota dołączoną linką asekuracyjną.
Robot do mycia okien nie pozostawia smug pod warunkiem że właściwie go będziemy obsługiwać. Należy spryskać płynem tylko i wyłącznie jedną mikrofibrę i to nie dużą ilością płynu.

BATERIA
Robot do mycia okien posiada też UPSa, dzięki czemu po zaniku zasilania nie spadnie, lecz przestanie pracować i sygnałem dźwiękowym będzie nas wzywać. Zdaniem producenta robot może się utrzymywać na szybie nawet do 30 minut, ja tak długo nie czekałem, ale kilkanaście minut jest na pewno będzie czekał bez prądu, aż go zdejmiemy z szyby. Niestety nie znalazłem informacji o pojemności baterii.
Z robotem otrzymujemy zasilacz sieciowy który pełni też funkcję ładowarki.

CENA I DOSTĘPNOŚĆ
Robot do czyszczenia Cop Rose można kupić w bardzo dobrej cenie w sklepie Gearbest.com gdzie dla czytelników jest specjalna cena, Cop Rose Smart Robot Window Cleaner
Cena :137.99 Kupon: CopRose . Dla porównania bliźniaczy Hobot to koszt powyżej 1000zł !!

 Robot do mycia okien. Cap Rose warty jest zakupu.

PODSUMOWANIE
Urządzenie spisze się idealnie zwłaszcza dla osób które posiadają domy z wieloma dużymi oknami, lustrami i łazienkami wypłytkowanymi po sufit. Ale ulży też osobom mieszkającymi w małych mieszkaniach z kilkoma oknami. Czym większe i trudno dostępne powierzchnie mamy do czyszczenia tym bardziej niezbędny jest robot do sprzatania.
Niestety ma on też kilka wad: nie domyje rogów okien, nie myje też ram okiennych, samodzielnie należy zmieniać tarczę z mikrofibrą.
Ale w czasie kiedy Cop Rose myje okna, możemy umyć ramy, parapety lub przygotowywać kolejne powierzchnie do czyszczenia.
Kupując to urządzenie miałem obawy co do jego skuteczności, podobnie zresztą jak przed zakupem pierwszego automatycznego odkurzacza. Na szczęście obawy były bezzasadne, robot spisuje się doskonale. POLECAM ZAKUP, panowie, to świetny prezent dla waszych dam.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800) Robot do mycia okien

PLUS
Czyści bez smug.
Budowa
Cena

MINUS
Nie domywa rogów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Cop Rose […]

Anka
Anka
6 lat temu

a testowałes moze Alfawise S60 Window Cleaner Cleaning Robot ? Jak porównanie ?

Anka
Anka
6 lat temu
Reply to  marek

juz kupiłam, za 80 usd szkoda było nie spróbować 🙂

Basia
Basia
6 lat temu

Posiadam podobnego robota z firmy COBBO W110-S i jest swietny. Dobrze myje, wyrecza mnie w tej czynnosci ktorej akurat nie lubialam.

Nikola
Nikola
6 lat temu

ja posiadam robota myjącego okna od Mamibot.tech i jestem bardzo zadowolona. Ma długi kabel, nie robi smug, dociera nawet do krawędzi okien, bardzo przydatna zabawka. Mogę odpuścić częste mycie okien 😉 przy zakupie swojego robota dostałam kod zniżkowy 5%, więc jeżeli chce ktoś skorzystać, to wrzucam : URS1400

6
0
Would love your thoughts, please comment.x