Roborock Sweep One czyli niedoszły Xiaomi Mi Robot 2

Roborock Sweep One następca odkurzacza Xiaomi Mi Robot zaprezentowany.

Xiaomi oficjalnie zaprezentował nowy odkurzacz automatyczny,  robot nie jest kontynuacją popularnego Xiaomi Mi Robot Vacuum  którego test można przeczytać na forum telchina.pl Nowy odkurzacz będzie produkowany przez firmę Roborock z którą współpracuje Xiaomi.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 712 x 510)Roborock Sweep One
Roborock Sweep One jest pod wieloma względami podobny do swojego poprzednika. Robot jest wciąż okrągły i wyposażony w dalmierz laserowy, który został przesuwany bliżej środka. Urządzenie wyposażone jest również w wiele czujników(więcej niż w poprzedniku), które pomagają robotowi w omijaniu przeszkód, czy szybko znaleźć stację ładowania. Posiada również silniejszy silnik, który może wytworzyć ciśnienie ssania do 2000 Pa (1800 Pa w pierwszym modelu).
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 704 x 510)Xiaomi Roborock Sweep One

Xiaomi Roborock Sweep One ma nową funkcję.

Jedyną nową cechą Roborock Sweep One jest zdolność do czyszczenia na mokro. Roborock Sweep One posiada miejsce na zbiornik na wodę, który nawilża podłogę. Pełen zbiornik płynu pozwala na 45 do 60 minut pracy. Jednak radze podchodzić z dystansem do tej funkcji, ma ona równie dużo wad co zalet, o czym można dowiedzieć się czytając opinie o odkurzaczach robotach sprzątających z Chin na forum telchina.pl
Poprawiono też Czujnik LDS, aby robot lepiej skanował pomieszczenie i planował odkurzanie.Roborock Sweep One posiada akumulator o pojemności 5200 mAh, który ma wystarczyć na 2,5 godziny pracy, co przekłada się na 250m2 pomieszczeń.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 762 x 510)Xiaomi Mi Robot 2Tak jak Xiaomi Mi Robot tak i to urządzenie ma możliwość rozpoczęcia czyszczenia według zaplanowanego harmonogramu. Użytkownicy mogą określić obszar domu, który wymaga oczyszczenia, podzielić go na strefy. Funkcje te mogą być zainicjowane w aplikacji Mi , można tam również zmienić moc ssania.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 656 x 510)Roborock Sweep One aplikacja
Na wdrożenie robota do produkcji firma musiała zorganizować zbiórkę pieniędzy, 10 mln dolarów zebrano w kilka minut.
Nie wiadomo co jest powodem przekazania odkurzacza do produkcji powiązanej firmie Roborock, być może podłoże leży w dużym zadłużenie Xiaomi które w przeciągu 3 lat pożyczyło już drugi miliard dolarów na rozwój firmy.

Jedno jest pewne, szybko nie zobaczymy Xiaomi Mi Robot 2

Roborock Sweep One nie będzie tani, wyceniono go na 2499 Yuanów (380 USD). Dla porównania cena odkurzacza Mi Robot w momencie debiutu wynosiła 1699 juanów (258 USD).
Oczywiście ceny w chińskich sklepach wysyłkowych będą znacznie wyższe, obecnie w jednym ze sklepów cena w przedsprzedaży wynosi 500$

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x