Recenzja Xiaomi Mi 5S Plus, test wydajnego telefonu z Chin.

Testujemy najwydajniejszy telefon Xiaomi,   Recenzja Xiaomi Mi 5S PLUS

Xiaomi Mi 5S PLUS jest obecnie jednym z najwydajniejszych telefonów z androidem.
Smartfon zadebiutował ponad miesiąc temu, a już dziś zapraszam do pierwszego w Polsce testu Xiaomi Mi5S PLUS w wersji 6/128GB
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)xiaomi-mi-5s-plus

Spis Treści

SPECYFIKACJA
Ekran: 5.7 cala, 1920 x 1080 ekran FHD, 386 PPI
Procesor: Qualcomm Snapdragon 821 Quad Core 2.35GHz
GPU: Adreno 530
System: MIUI 8 Global
RAM + ROM : 6GB RAM + 128GB ROM
Kamera: podwójna 13.0MP z PDAF i dwutonową dioda doświetlającą. + 4.0MP z przodu, przysłona f / 2.0
Sensor: akcelerometr, czujnik światła otoczenia, E-kompas, żyroskop, Hall Sensor, czujnik zbliżeniowy, podczerwień, czytnik linii papilarnych
Karta SIM: Podwójne nano SIM
Nawigacja: GPS / A-GPS / Glonass / Beidou / OTA
Bluetooth: 4.2

RECENZJA WIDEO

W PUDEŁKU
Telefon przyszedł do mnie kurierem DHL, telefon był zapakowany w pudło z tektury, a w nim znajdowało się pudełko z telefonem w białym kolorze, bez kolorowej grafiki jak w telefonach modelach firmy.
W pudełku poza telefonem znajdowała się tylko ładowarka (chińska) , kabel micro USB C, instrukcja obsługi z gwarancją i kluczem do tacy kart oraz sztywne przeźroczyste etui na tył telefonu.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Xiaomi Mi 5S Plus

BUDOWA
Przedni panel telefonu pokryty został taflą hartowanego szkła 2.5D, które jest zakrzywione na krawędziach.Ramki wokół wyświetlacza są stosunkową wąskie, ale daleko im do Elephone S3 lub S7. Na pocieszenie powiem , że wewnętrzna czarna ramka ekranu jest węższa niż w LeEco 2.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Xiaomi Mi 5S Plus
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Obrazek

Nad 5.7 calowym wyświetlaczem znajduje się dioda powiadomień, głośnik, czujniki i obiektyw kamery.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Obrazek

Na dolnej belce znajdują się pojemnościowe przyciski funkcyjne androida, które są podświetlane na biało.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Obrazek

Telefon zgodnie z obowiązującym trendem zbudowany jest ze stopu metalu w złotym kolorze, metal jest szczotkowany, co skutecznie maskuje ewentualne ryski oraz odciski palców.
Z tylu po środku, w pionie ulokowano dwa obiektywy kamer, obiektyw nie wystaje poza obrys obudowy. Pod kamerami widać okrągły skaner odcisków palca, Obok znajduje się dwutonowa dioda doświetlająca.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Xiaomi Mi 5S Plus dual Camera
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Obrazek

Górny i dolny pas wykonany został z tworzywa, ulokowano pod nimi anteny telefonu, co powinno poprawić czułość i jakość sygnału.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

Smartfon ma niezdejmowalna pokrywę typu unibody, boki telefonu maja delikatnie szorstką powierzchnie, w matowym kolorze, zaś jej krawędzie są zeszlifowane pod kątem i maja połysk.
W górnej części znajduje się port podczerwieni, gniazdo słuchawkowe 3.5mm oraz mikrofon do redukcji szumów otoczenia.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

W dolnej części widać podwójny grill maskujący pojedynczy głośnik(prawa strona) i mikrofon oraz po środku gniazdo USB typu C.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Xiaomi Mi 5S Plus

Przyciski załączania i zmiany głośności znajdują się po prawej stronie
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

Lewa bok skrywa tylko tacę kart Sim, 2 x nano.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

Telefon pomimo dużego wyświetlacza bardzo dobrze leży w dłoni, jest bardzo smukły, mierzy jedynie 8 mm grubości, jego wysokość wynosi 154.6mm, szerokość 77.7mm, a waży 168 gramów. Budowa jest na najwyższym poziomie, czuć że to telefon premium.

EKRAN
Xiaomi Mi5s Plus posiada 5.7 calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości „jedynie” 1920 x 1080 (FHD) co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 386 PPI. Wyświetlacz jest pokryty taflą hartowanego szkła, z zakrzywionymi krawędziami 2.5D. Po udanym zaimplementowaniu wyświetlacza OLED do Redmi PRO liczyłem że i ten flagowiec otrzyma taki wyświetlacz. Producent zdecydował się na wyświetlacz IPS który gwarantuje idealne kąty widzenia, realnie odwzorowuje kolory, czego raczej o wyświetlaczach AMOLED/OLED nie można powiedzieć. Kontrast, i ostrość jest na dobrym poziomie. Maksymalny poziom jasności jest wystarczający aby w słonecznie dni bezproblemowo korzystać z urządzenia, ale widziałem dużo tańszych chińskich telefonów z jaśniejszymi wyświetlaczami. Minimalna jasność jest bardzo dobra, podobnie jak w testowanym Xiaomi Redmi Note 4 , dłuższe czytanie w nocy nie będzie męczące dla oczu. Degradacja kolorów jest prawie niewidoczna.

SYSTEM
Xiaomi MI5S Plus pracuje pod kontrolą Androida 6 i posiada autorską nakładkę graficzną MIUI 8.
Duża zaletą sklepu jest to że telefon dostałem z zainstalowanym już oficjalnym MIUI Global 8.0.6 Stable, który posiada już język polski, a co ważniejsze pozbawiony jest wszelkiego nieautoryzowanego oprogramowania, co często ma miejsce kupując w przypadkowych sklepach. Oczywiście sklep play działa bez problemu, jest domyślnie zainstalowany. Tak że bez obaw, nie jest to syfMIUI, a w pełni oficjalny międzynarodowy soft z tej witryny. http://en.miui.com/download-299.html. W tym przypadku nie musimy się martwić o aktualizację OTA.
Soft pozwala już na wybudzanie smartfona podwójnym tapnięciem w wygaszony ekran. Innym ciekawym rozwiązaniem jest „druga przestrzeń” czyli lustrzana kopia systemu bez uruchomionych aplikacji z podstawowego systemu. Udostępniając komuś telefon można to włączyć, zachowując prywatność.

Tym którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z MIUI, nadmienię że jest to modyfikacja Androida która nie oferuje szuflady w której znajdujemy wszystkie zainstalowane aplikacje.
Wszystkie nowo instalowane aplikacje wylądują na pulpicie, gdzie można je grupować w foldery.
Dobrze też prezentuje się panel sterowania, gdzie mamy do dyspozycji narzędzia do czyszczenia pamięci, monitor danych, Firewall, wybór trybu pracy akumulatora (wydajny lub normalny) i antywirusa.

Dobrze też działa mipilot, którym można obsługiwać domowe urządzenie bez potrzeby sięgania po pilota. Można dodać wiele urządzeń, nadając im nazwy. Lista urządzeń jest poukładana chaotycznie, więc trzeba ją spokojnie przejrzeć.

Z nowych możliwości MIUI 8 warto wymienić:

– wsparcie funkcji wielu okienek, dostępne dla niektórych aplikacji.
– poprawki związane z bezpieczeństwem. Pojawiły się filtry blokujące niebezpieczne wiadomości i SMS-y, a także dodatkowe zabezpieczenia z wykorzystaniem skanera odcisków palców.
– rozbudowane możliwości personalizacji związane z tapetami. Teraz dziennie wyświetla się inna tapeta.
– rozbudowana aplikacja Galeria, mamy nowe funkcje, filtry i efekty, które ułatwiają edycję zdjęć.
– nowy tryb oszczędzania energii, system automatycznie blokuje procesy w tle, kiedy nasza bateria jest na wyczerpaniu.

Wśród ciekawszych funkcji znanych już z wcześniejszym wersji systemu można wymienić:

– „godziny ciszy” czyli tryb nie przeszkadzać.
– „lite mode” ustawia minimalistycznu pakiet funkcji telefonu w postaci kafelek jak w windowsie. (opcja zwłaszcza dla starszych osób, duże czcionki)
– zarządzanie powiadomieniami – począwszy od tego czy mają się w ogóle wyświetlać, a jeśli tak, to w jakich miejscach oraz czy ma włączać się dioda LED, jak również dźwięk i wibracje,
– „przypadkowe użycie” – blokuje ekran gdy telefon jest w kieszeni
– kontrola rodzicielska -dostęp do wybranych aplikacji,
– tryb obsługi „jedna dłoń” – zmniejszenie wyświetlanych treści do 3,5”, 4” lub 4,5”,ułożony po dowolnej stronie, dla leworęcznych i praworęcznych.
– możliwość przypisania koloru diody powiadomień do zdarzeń: połączenia przychodzące, wiadomości SMS/MMS lub powiadomienia aplikacji. Do wyboru następujące kolory: niebieski, czerwony, pomarańczowy, zielony, błękitny, różowy i fioletowy,
– możliwość przypisania trybu dźwięku pod zdefiniowane słuchawki .
– przyciski systemowe – można przypisać do nich inne funkcje niż domyślnie
– nagrywanie połączeń telefonicznych,
– możliwość włączenia/wyłączenia dźwięku migawki aparatu,
– tryb poufny: ukrywa rejestr połączeń, SMS-ów, zdjęcia i ustawienia pulpitu.

Ogólnie MIUI podobnie jak CyanogenOS czy Flyme pozwala na bardzo szerokie dostosowanie systemu do naszych potrzeb. Ale jest to dosyć ciężka nakładka, na szczęście nie odczujemy tego specjalnie przy 3GB pamięci RAM, przynajmniej w pierwszych miesiącach używania.

Czytnik linii papilarnych działa bardzo dobrze, równie szybko jak w Lenovo K5 Note. Jest też możliwość zabezpieczenie dostępu do aplikacji za pomocą hasła co dodatkowo chroni nasza prywatność.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1080 x 1920)Obrazek

Z ciekawych aplikacji producent dorzuca nam skaner kodów QR, kompas, dyktafon, oraz rozbudowaną aplikację – Panel Sterowania. Jest to aplikacja do zarządzania smartfonem monitorując takie funkcje jak firewall, zarządzania energią, antywirusa itp.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

WYDAJNOŚĆ
Najnowszy procesor Snapdragon 821, 6GB pamięci RAM, 128GB pamięci na aplikacje oraz Android 6, to wręcz oszałamiająca kombinacja. W trakcie testów Xiaomi Mi 5S PLUS ani razu mnie nie zawiódł, wszystkie aplikacje pracowała bezproblemowo, nie widziałem komunikatu, że aplikacja XXX została zatrzymana z powodu błędu. Oczywiście codzienne używanie jest bardzo płynne i nie ma tu większego znaczenia czy smartfon osiąga 100tysięcy czy 150tyśiący punktów w benchmarku. Ogromna pamięcć sprawia, że w tle może pracować wiele aplikacji jak facebook, instagram czy przeglądarka internetowa z otwartymi wieloma zakładkami i nie wpłaynie to na wydajnośc telefonu.
Oczywiści przeprowadziłem test wydajności w popularnym benchmarku Antutu, telefon przekroczył próg 151000 punktów ustępując jedynie Smartfonowi LeEco, telefon tej firmy już od roku nie opuszcza fotela lidera wśród telefonów z androidem. Telefon pod obciążeniem, filmy, testy antutunie delikatnie nagrzewa się , co mnie nawet zdziwiło. Lecz sam procesor broni się przed przegrzaniem, kolejne testy spowodowały że osiągnął znacznie słabszy wynik, poniżej 140000pkt, a nawet poniżej 130000pkt.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1080 x 1920)Xiaomi Mi 5S Plus antutu

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1080 x 1920)Obrazek

KAMERA
XiaomiMi 5s test kamery.
Telefon posiada z tyłu dwie kamery, kolorową i monochromatyczną, czujnik posiada 13 megapikselową matrycę ze wsparciem PDAF i dwubarwnej diody LED. Muszę przyznać że zdjęcia wychodzą ładne. Zdjęcia prezentują wiele szczegółów, odwzorowanie kolorów jest na bardzo dobrym poziomie, nie są prześwietlone, ani niedoświetlone. Zdjęcia są ostre z dobrym kontrastem. Trochę gorzej wypadają fotki robione w ruchu, wychodzą często rozmazane, mało ostre. Obiektyw jest szerokokątny, ale niestety zabrakło stabilizacji obrazu jak w MI5. Aplikacja kamery pozwala na wykonywanie zdjęć tradycyjnych, jak i w trybie „stereo” czyli z wykorzystaniem drugiej kamery. Niestety nie znajdziemy to możliwości kamery z Xiaomi Redmi PRO czyli zdjęć 3D oraz zdjęć z rozmytym tłem. Prawdopodobnie nie dopracowano jeszcze aplikacji która poprawnie te funkcje obsłuży. aplikacja aparatu w Xiaomi Mi 5S PLUS oferuje nam wiele różnych filtrów, w tym doskonałe zdjęcia Mono, do czego wykorzystana jest druga kamera. Można też robić zdjęcia w trybie HDR, a bardziej zaawansowani mogą skorzystać z trybu ręcznego gdzie mają do dyspozycji pełen wachlarz różnych ustawień.

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1080 x 1920)Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
screenshot program

Zrobiłem w pochmurny, deszczowy dzień serię zdjęć, kilka w pomieszczeniu i w całkowitej ciemności z użyciem lampy doświetlającej LED.

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1066 x 800)Obrazek
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1066 x 800)Obrazek
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1066 x 800)Obrazek
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1066 x 800)Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek ObrazekObrazek

Obrazek ObrazekObrazek

Obrazek ObrazekObrazek

ObrazekObrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek  ObrazekObrazek

 

Zdjęcia w słabym oświetleniu i w ciemnościach z lampą błyskową LED

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia w oryginalnym rozmiarze:
https://postimg.org/gallery/25c21l3ss/7ba5b511/
https://postimg.org/gallery/362lsbcl8/1a9030e4/
https://postimg.org/gallery/1g5wclhi0/de4df360/
https://postimg.org/gallery/werr856s/4a02c6f7/
https://postimg.org/gallery/w3jsoc40/6022c35a/

Kamera w Xiaomi Mi5S Plus pozwala nagrywać filmy w rozmiarze 4K, które są przyzwoitej jakości jak na 13MP matrycę. Można też skorzystać z dwóch trybów, Time-Lapse i Slow-motion czyli nagrywamy film poklatkowy lub w zwolnionym tempie.
Obrazek

Próbka Wideo:

DŹWIĘK
Muszę przyznać że telefon ma przyjemne brzmienie, dźwięk jest dosyć głośny, wydobywa się tylko z jednego głośnika, ale jakością nie odbiega brzmieniu uzyskanemu przez Lenovo K5 Note Oczywiście o metalicznym brzmieniu nie ma tu mowy. Moim zdaniem na plus trzeba zaliczyć ulokowanie głośnika na bocznej ramce, a nie na pleckach telefonu. Niestety głośnik jest tylko jeden, po drugiej stronie grill maskuje mikrofon.

ŁĄCZNOŚĆ
Mi 5S Plus obsługuje częstotliwości i pasma:
2G: GSM B2/B3/B5/B8
CDMA: CDMA 1X/EVDO BC0
3G: WCDMA B1/B2/B5/B8
TD-SCDMA: TD-SCDMA B34/B39
4G: FDD-LTE B1/B3/B5/B7
TD-LTE: TD-LTE B38/B39/B40/41
Warto zwrócić uwagę, że w zestawieniu brakuje kanału 20 LTE który pracuje na częstotliwości 800MHz. Pasmo 800 MHz ze względu na niskie częstotliwości, a co za tym idzie związane z tym właściwości propagacyjne fal radiowych sprzyja do zapewnienia zasięgu na dużych, słabo zurbanizowanych obszarach. Mieszkańcy dużych miast i aglomeracji nie zauważa braku LTE 800MHz, jednak dla części mieszkańców Polski może to oznaczać brak szybkiego internetu. Częstotliwości używane w Europie zajmują kanały LTE 1, 3, 7, 20, 38.
Jeżeli znów chodzi o Wi-Fi to jest ono bardzo czułe i stabilne. Obsługiwane są dwa zakresy 2.4GHz/5GHz w standardzie 802.11a/b/g/n/ac.
Telefon też wspiera NFC oraz port podczerwieni.

LOKALIZOWANIE
W kwestii lokalizowania jest podobnie jak we wcześniejszych telefonach typu Remi Note 4 czy Redmi PRO. Smartfon szybko wykrywa satelity amerykańskiego systemu lokalizacji GPS, rosyjskiego Glonass oraz chińskiego Beidou. Widoczne jest ponad 20 satelitów, sygnał jest dobrej jakości, ale pomimo to na drodze nawigacja zachowuje się trochę nieobliczalnie. Przez dużą część trasy może nas prowadzić dokładnie w obrysie drobi, aby później nagle usytuować nas 6 metrów poza obrysem jezdni. Zauważyłem tą przypadłość w większości ostatnio testowanych telefonów Xiaomi. Jest to zapewne problem programistyczny, a nie sprzętowy. Wygląda to jak by telefon nagle zaczął korzystać z jednego systemu nawigacji, lub przełączał się pomiędzy nimi. Jeżeli używasz nawigacji w samochodzie, to nie odczujesz tego problemu.

Obrazek ObrazekObrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

 

BATERIA
Xiaomi Mi 5S Plus posiada niewymienna baterią o pojemności 3700mAh, czyli mniejszej od większości telefonów z serii Redmi. Do tego dochodzi duży, bo 5.7 calowy wyświetlacz, na szczęście w rozdzielczości zaledwie fullHD, co sprzyja oszczędności energii. Ale zostawmy cyfry i sprawdźmy jak długo potrafi pracować telefon na jednym ładowaniu. Przeprowadziłem test polegający na odtwarzaniu materiałów wideo z kanału telchina.pl w serwisie Youtube przy maksymalnej głośności i maksymalnej jasności ekranu, co maksymalnie drenuje baterię. Okazało się że telefon pracował nieprzerwanie przez 6 godzin i 15 minut. Jest to wynik o około godzinę gorszy niż uzyskany przez Redmi Note 3 czy Xiaomi Redmi Note 4
System pozwala na inteligentne oszczędzanie baterii, co pozwoli dodatkowo wydłużyć czas pracy pomiędzy ładowaniami.
Nie zabrakło też szybkiego ładowania, uzyskanie 30% naładowania zajmuje około 30 minut, zaś pełne naładowanie nie przekracza dwóch godzin.
Bateria pozwoli aktywnym użytkownikom na dzień komfortowej pracy , a mniej aktywni będą mogli ładować telefon nawet co dwa, trzy dni.
Obrazek Obrazek

DOSTĘPNOŚĆ I CENA
Od premiery Xiaomi Mi5S PLUS minął ponad miesiąc, ale telefony trafiły już do sklepów i są wysyłane do klientów. Telefon jest dostępny w 4 kolorach, lecz nie wszystkie są dostępne w sprzedaży. Mój telefon pochodzi ze sklepu Gearbest.com Czytelnicy forum o chińskich telefonach mogą skorzystać z kuponów zniżkowych obniżających cenę.

Xiaomi Mi5S Plus 4/64GB kolor złoty, kupon: Mi5SPlus cena: 381.99 $

Xiaomi Mi5s Plus 6/128GB kolor złoty, kupon: Mi5Plus4G cena 444,99 $

Xiaomi Mi5s 3/64GB kolor srebrny, kupon: XiaomiRGB , cena: 329,99 $

Telefon dostałem z polskozjęzycznym MIUI 8.0.6 Global. Tym którzy jeszcze nie kupowali w tym sklepie nadmienię, że sklep Gearbest zwraca koszty odesłania towaru na naprawę gwarancyjną.
Najbardziej skąpi mogą dodatkowo obniżyć koszty zakupu, przypomnę że jest możliwy częściowy zwrot płatności za zakupy w chińskich sklepach

PODSUMOWANIE
W podsumowaniu muszę stwierdzić że jest to najwydajniejszy jak do tej pory telefon jaki miałem okazję testować.
Xiaomi Mi5S PLUS posiada najnowszy amerykański procesor Snapdragon 821, który wspierany jest przez 6GB pamięci RAM. To sprawi że nawet wymagający użytkownicy nie powinni mieć problemów z lagowaniem, czy innymi spowolnieniami. Ale mega wydajność to nie jedyne zalety, telefon ma atrakcyjną i solidną metalową budowę, robi dobrej jakości zdjęcia i filmy, ma ponadprzeciętną baterię i niezły GPS. Kolejną zaletą jest to że sklep wysyła telefon z polskojęzycznym oficjalnym MIUI Global który będzie otrzymywał aktualizacje OTA. I mniej doświadczeni nie będą musieli męczyć się ze zmiana oprogramowania. Główna wada telefonu jest brak obsługi LTE 800MHz.

Ocena Xiaomi MI5S Plus
Budowa i wygląd 9
Ekran: 8
Wyposażenie: 9
Kamera: 8
Bateria:9
Cena: 7

OCENA KOŃCOWA 8.3/10

PLUS
Wydajność
Kamera
Budowa

Minus
Brak LTE 800mHz (B20)
Cena

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mik
mik
8 lat temu

podajesz linka do oprogramowania dla modelu Mi5 – dla Mi5s oraz plus nie ma edycji global….

krzysztofsf
krzysztofsf
8 lat temu

Czy test odtwarzania wideo z Youtube wykorzystuje polaczenie wifi?
Jesli tak, czy moglibyście powtarzac go na LTE, co da porównanie czasu SOT dla warunków „terenowych” ?
Przydaloby sie równiez opracowac test czasu pracy przy wykonaniu wyłacznie połączenia telefonicznego (rozmowy)

Sprawdzając czas do rozładowania dla powyższych 3 wariantów, uzyska się szerszą analizę możliwości smartfona, umożliwiającą dobranie modelu pod preferencje uzytkownika. Testy baterii na gsmarena, lokuja ten model wyżej niż Redmi Note 3 czy Xiaomi Redmi Note 4, ale bazują właśnie na kilku parametrach.

Paweł
Paweł
8 lat temu
Reply to  krzysztofsf

Krzysztofsf – baterii w nokii i tak nic nie pobije

Jak dla mnie Xiaomi MI 5 S wydaj się być ciekawą opcją – 6 GB ramu robi wrażenie, zastanawiałem się czy kupić LG G4 ostatnio ale jak patrze na parametry tego telefonu to jestem pod dużym wrażeniem.

Bateria w każdym smartfonie będzie się kończyć szybko, duży ekran, multimedia nic się z tym nie da poradzić – ja bym się tym nie sugerował akurat.

Moim zdaniem cały artykuł jest bardzo dobry.

trackback

[…] telefon testowi w benchmarku antutu, gdzie uzyskał wynik przekraczający 133000 pkt.Wcześniej testowany Xiaomi Mi 5S Plus uzyskał znacznie lepsze wyniki, przekraczając 151K punktów. Obydwa telefony posiadają najnowszy […]

trackback

[…] telefon testowi w benchmarku antutu, gdzie uzyskał wynik przekraczający 142000 pkt.Wcześniej testowany Xiaomi Mi 5S Plus uzyskał znacznie lepsze wyniki, przekraczając 151K punktów. Obydwa telefony posiadają najnowszy […]

trackback

[…] można kupić w polskich sklepach, lecz nie ma co liczyć na najnowsze flagowce telefony Xiaomi jak Mi 5S PLUS, Mi Note 2 a tym bardziej Xiaomi MI MIX który jest trudno dostępny nawet w Chinach. Ale telefon […]

trackback

[…] można kupić w polskich sklepach, lecz nie ma co liczyć na najnowsze flagowe telefony Xiaomi jak Mi 5S PLUS, Mi Note 2 a tym bardziej Xiaomi MI MIX który jest trudno dostępny nawet w Chinach. Ale telefon […]

trackback

[…] 2. Xiaomi Mi 5S PLUS […]

trackback

[…] z wyjątkiem MI3 i Mi Note . Aktualizację dostaną: Xiaomi MI4 , Xiaomi MI5 , Xiaomi Mi5s , Xiaomi Mi5s Plus, Xiaomi Mi Note 2 , Mi Max i Xiaomi Mi Mix . Trochę gorzej wygląda to w serii Redmi gdzie […]

trackback

[…] LeEco PRO 3, wśród popularnych w Polsce marek najlepiej wypadły telefony ZUK Edge, OnePlus 3, Xiaomi Mi 5S Plus, 5S, Note 2 i Xiaomi Mi 5. Ranking zamyka Vivo xplay 6. Zdumiewające jest to, że kolejne miejsca […]

trackback

[…] poprawnie, o ile nie odpalimy 30 aplikacji. Wydajności nie ma co porównywać do flagowców jak Xiaomi Mi5S Plus, ale w przedziale telefonów do 500 złotych jest całkiem dobrze. W benchmarku antutu telefon […]

trackback

[…] Same zdjęcie w dobrym świetle są co najmniej dobre, ale nie tak dobre jak w flagowcach Samsunga czy iPhone. Moim zdanie zdjęcia są lepszej jakości niż uzyskane przez Xiaomi Mi5 S Plus […]

trackback

[…] Xiaomi Mi5s Plus 4GB/64GB za 294.99$ kupon: KMi5SP Xiaomi Mi5S Plus – 6/128 GB cena: 359,99$kupon: PlusK4G recenzja: https://www.youtube.com/watch?v=EziWurcor5Q Recenzja tekstowa, zdjęcia: http://gadzet.telchina.pl/recenzja-xiao … st-opinie/ […]

trackback

[…] GBNOVEMBER (Recenzja) […]

15
0
Would love your thoughts, please comment.x