Recenzja Ulefone Be Touch

TEST Ulefone Be Touch
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 960)Obrazek

Ulefone to młody chiński producent o którym słyszeliśmy już za sprawą telefonu be Pro
W moje ręce trafił właśnie smartfon Ulefone be Touch. Czy może on mierzyć się z dużo droższymi urządzeniami znanych marek i konkurować z innymi telefonami chińskich producentów jak choćby ostatnio testowane Elephone P7000 czy Meizu M1 Note?

BUDOWA
Urządzenie z wyglądu przypomina nieco iPhone 6, na przednim panelu w oczy rzuca się okrągły fizyczny przycisk Home który jest jednocześnie czytnikiem linii papilarnych. Przedni panel zaskakuje jeszcze jednym, ma diodę doświetlająca LED, dzięki czemu miłośnicy selfie będą zadowoleni bez względu na porę dnia. Nad 5,5-calowym ekranem znajdziemy ponadto głośnik do rozmów, kamerę i czujniki światła i zbliżeniowy.
5.5 calowy ekran HD chroniony jest przez szkło Gorilla Glass 3 generacji co zapewnia wysoką odporność na zarysowania. Pod ekranem znalazł się wspomniane wcześnie okrągły przycisk fizyczny z metalowa obwódką, po lewej stronie mamy menu kontekstowe, a po prawej wstecz. niestety przyciski nie są podświetlane. Aluminiowa ramka telefonu ma krągłości podobnie jak w UMI ZERO. Przyciski regulacji głośności i załączania znalazły się po lewej stronie, a gniazda USB i słuchawkowe u góry.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Ulefone Be Touch ma wymiary 158,1 × 77,4 × 8,6 mm i waży 160 gramów. Wykonany jest solidnie, elementy są świetnie spasowane, nic nie trzeszczy i nie poddaje się ugięciom.
Jedynie do czego można się przyczepić, to do zakończenia aluminiowej ramki w dolnej części, nie przylega idealnie do korpusu.

SPECYFIKACJA
EKRAN: 5.5 cala IPS OGS 2.5D Arc Screen, 1920×1080 pixels
CPU: MTK6752 Octa Core, 1.7GHz
GPU: Mali-T760
OS: Android 5.1
RAM+ROM: 3GB+ 16GB
SIM Card: Dual SIM dual standby, Micro SIM and Standard SIM
Camera: 5.0MPprzód, 13.0MP głowna
Bateria: 3050mAh

EKRAN
Ulefone Be Touch pomimo dużego wyświetlacza mierzącego 5,5-cala zbudowanego w technologi IPS OGS oferuje tylko rozdzielczość HD (720p). Pomimo stosunkowo niskiej rozdzielczości jak na chińskie urządzenia, obraz prezentuj się bardzo dobrze. Technologia IPS gwarantuj nam dobre kąty widzenia. Maksymalna jasności wyświetlacza jest na wyższym poziomie niz w testowanym ostatnio Elephone P7000, ale mogła być jeszcze lepsza. Co prawda w słońcu można korzystać z telefonu, ale superamoledy wypadają lepiej.
Kolory są dobrze odwzorowane, choć głębszą czerń oferował Elephone P7000 . Czarny jest delikatnie szary. Dobrze też działa automatyczne ustawianie jasności ekranu, w jasnym otoczeniu mamy jasny czytelny obraz, a nocą nie będziemy oślepieni wyświetlaczem.
Wyświetlacz bardzo dobrze reaguje nawet na delikatny dotyk, precyzyjnie lokalizuje punkty dotyku których obsługuje jednocześnie 5.

SYSTEM
Ulefone be Touch pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego od Google w wersji 5.0 Lollipop.System nie ma nakładki od producenta, ani żadnych zbędnych aplikacji, nawet nie wszystkie usługi google są zainstalowane, co nie jest problemem bo łatwo doinstalujemy aplikacje których używamy.
System jest spolszczony, po angielsku są jedynie ustawienia związane ze sterowaniem gestami na wygaszonym ekranie i ustawienia skanera linii papilarnych. System wygląda niemal identyczne jak w niedawno testowanym Elephone P7000.
Smartfon obsługuje gesty znane z droższych urządzeń , możemy wybudzić telefon bez naciskania jakiegokolwiek przycisku poprzez podwójne tapnięcie w ekran lub pisząc od dołu znak „|”. Można też uruchomić wybrane funkcje telefonu przyporządkowana do jednej z siedmiu liter ” S” „O”, ”Z” „E” W” , „M” i „^” Na przykład pisząc „z” na wyłączonym ekranie otworzymy galerię ze zdjęciami, lub dowolną inna wcześniej zdefiniowana aplikację. System oferuje też wysoki standard jeśli chodzi o bezpieczeństwo i prywatność, a to wszystko za sprawą Identyfikatora linii papilarnych. Ponadto telefon można zabezpieczyć za pomocą pin kodu, Hasła i narysowanego wzoru. Odblokowanie telefonu poprzez skan palca jest skuteczne, musimy najpierw ustanowić wzór- skan palca nie przesuwając go po skanerze,(przycisk HOME) tylko przykładając na chwilę. Alternatywnie ustawiamy kod cyfrowy na wypadek 3 błędnych skanowań. Telefon możemy wybudzić i jednocześnie autoryzować dostęp przytrzymując przez około sekundę przycisk Home. Urządzenie otrzymało już aktualizację OTA w której zlikwidowano kilka bugów, zapewne jeszcze będzie potrzebne kilka aktualizacji aby poprawić optymalizację systemu .
System błyskawicznie reaguje na nasze polecenia działała płynnie, bez przycięć i spowolnień , nawet gdy mamy uruchomione wiele aplikacji w tle.
ObrazekObrazek Obrazek ObrazekObrazek

WYDAJNOŚĆ
Be Touch jest napędzany przez 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6752 o taktowaniu 1,7 GHz i wspomagany przez układ graficzny Mali T760 MP2. System do dyspozycji ma aż 3 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej które możemy rozszerzyć poprzez karty pamięci microSD.
Dzięki tej konfiguracji system działa bardzo płynnie, bez żadnej zadyszki nawet gdy w tle pracuje wiele innych aplikacji.
3 GB pamięci RAM zadowoli nawet wymagających użytkowników. Procesor w benchmarkach osiąga bardzo dobre wyniki zostawiając w tyle o wiele droższe urządzenia. W popularnym Antutu osiągnął 43005 punktów, co stawia go na równi z HTC One M8, Xiaomi Mi4 czy Galaxy S5.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 720 x 1280)Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek ObrazekObrazek Obrazek
Porównanie do innych smartfonów:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Quadrant 21261
Obrazek

KAMERY
Jeśli chodzi o robienie zdjęć to smartfon nie wypada najgorzej, niespodzianka jest zastosowanie diody doświetlającej do przedniej kamery, miłośnicy selfie będą mogli pstrykać fotki także w nocy. Niestety dioda nie jest zbyt dużej mocy, fotki wychodzą bardzo zaszumione.Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 960)Obrazek
Przednia kamera ma 5 megapikselowy sensor.
Z tyłu znajduje się kamera z sensorem SONY IMX214 pozwalająca na robienie zdjęć w rozdzielczości do 13 megapikseli.Ten sam czujnik zamontowano też w Elephone P7000. Ulefone ma tendencję do przebarwiania zdjęć, a w słabych warunkach oświetleniowych zdjęcia wychodzą w różowym odcieniu. Zdjęcia wykonywane w dobrych warunkach oświetleniowych, w naturalnym świetle prezentują się nie najgorzej, ale po czujniku SONY IMX214 spodziewałem się lepszych zdjęć. Jest drobna nadzieją że zdjęcia będą lepszej jakości po aktualizacji oprogramowania.
W słabym oświetleniu zdjęcia są słabej jakości, podobnie robione w całkowitej ciemności.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 4160 x 3120)Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 960)Obrazek

Producent nie zdecydował się na własne dodatki do aplikacji aparatu. Wśród ciekawszych funkcji znalazła się możliwość wyzwalania migawki gestem, zdjęcia w trybie HDR, Tryb ożywionego zdjęcia , Śledzenie ruchu i upiększenie twarzy.

Obrazek Obrazek

BATERIA
Urządzenia zostało wyposażone w akumulator o pojemności 2550 mAh co w połączeniu z ekranem nie jest wielkością która by satysfakcjonowała. . Bateria to jeden z najsłabszych punktów tego urządzenia i nawet nie zrekompensuje tego funkcja szybkiego ładowania. Całkowite naładowanie trwa 2 godziny, a w 15 minut naładujemy akumulator do ponad 30%. Niestety przy intensywnym użytkowaniu będziemy zmuszeni do codziennego ładowania. W teście polegającym na odtwarzaniu materiałów wideo z youtube, przy maksymalnej głośności i jasności ekranu urządzenie pracowało 5 godzin.

DŹWIĘK
Smartfon posiada otwory głośnikowe w umieszczone w dolnej ramce telefonu , co jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ nie zasłonimy otworów kładąc telefon na plecach.
Ulefone Be Touch oferuję dźwięk na przeciętnym poziomie, jest w miarę czysty, bez charczenia. Troszeczkę głośniejszy i lepszej jakości dźwięk wydobywa się z Elephone P7000.

ŁĄCZNOŚĆ
Smartfon posiada wsparcie DUAL SIM dla sieci GSM 850/900/1800 / 1900MHz, WCDMA 850/900/1900/2100MHz, FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz. Nie miałem problemów z zasięgiem. Obsługuje też łączność Bluetooth, i WiFi 802.11b / g /. Wi-Fi ma przeciętną czułość, ale wystarczającą aby w obrębie własnego mieszkania korzystać z internetu.

Obrazek Obrazek

GPS
Gps złapał fiksa w mieszkaniu po kilkunastu sekundach, czyli nie jest źle, choć poziom sygnału jest na przeciętnym poziomie. Jako nawigacja samochodowa spisuje się dobrze.
Obrazek

DOSTĘPNOŚĆ
Smartfon jest dostępny w wielu chińskich sklepach, w tym w bardzo popularnym także w Polsce Coolicool.com gdzie telefon
Ulefone be Touch można nabyć za 219,99$ z darmową przesyłka.
Można już zamówić be touch 2 w którym poprawiono główne wady pierwszej wersji. Przede wszystkim będzie większa bateria ( 3050mAh) ekran w rozdzielczości FullHD (1920×1080) kamerę SONY IMX214 z przesłona f1.8 i najnowszym androidem 5.1 za 229.99 http://www.coolicool.com/ulefone-be-tou … ph-g-39730

PODSUMOWANIE
Specyfikacja telefonu wskazuje ze mamy do czynienia z urządzeniem które może leżeć na wyższej półce obok znacznie droższych, znanych i renomowanych urządzeń.
Za nieco ponad dwieście dolarów dostajemy sprzęt o atrakcyjnym wyglądzie, przypominającym iPhone 6, co dla jednych będzie atutem, a dla innych wadą. Smartfon gwarantuje też wysoką ochronę prywatności za sprawą czytnika linii papilarnych który działa bez zastrzeżeń, jedynie umiejscowienie z przodu nie jest zbyt funkcjonalne, pod aparatem było by poręczniej. Możemy też sterować telefonem za pomocą znaków wykonywanych na wygaszonym ekranie. Do tego dochodzi też funkcja szybkiego ładowanie i 3GB pamięci RAM przy wydajnym procesorze. To wszystko są cechy drogich, flagowych urządzeń innych producentów.
Za niespełna 800 złotych telefon oferuje nam też 5.5 calowy wyświetlacz HD, ale flagowiec w tym rozmiarze powinien pracować w rozdzielczości FHD, co też poprawione w następcy , be touch 2. W telefonie zabudowano kamerę z sensorem znanego producenta, SONY, lecz zdjęcia nie powalają, ale nie są też złe.

Oczywiście producent na czymś próbował zaoszczędzić, w tym telefonie słabo wypadła bateria, która pozwala na 5 godzin oglądania filmów z youtybe. Producent zdecydował się na lampę led dla przedniej kamerki, ale nie zamontował podświetlania dla przycisków nawigacyjnych androida.
Czy warto kupić Ulefone be Toch za 220$ ? Nie. Dopłacając 10 dolarów można już kupić w przedsprzedaży druga generacja tego telefonu, w której szybko poprawił słabe punkty tego urządzenia. Dostaniemy większą baterię, wyświetlacz FHD, lepszą wersję kamery i Androida 5.1

PLUSY
Cena
Wydajność,
Bezpieczeństwo danych

MINUSY
Bateria
Brak podświetlanych przycisków.