Podwójne wyświetlacze: Vivo NEX czy Nubia X

W zeszłym roku obserwowaliśmy trend dążący do jak największego zagospodarowania powierzchni telefonu przez wyświetlacze. Doszliśmy już do niemal bezramkowych telefonów, ale producentom jest nadal mało i zaczynają montować wyświetlacze z obydwu stron telefonu.  Nubia X i druga edycja Vivo NEX są tego doskonałym przykładem.

Podwójny ekran Vivo NEX kontra Nubia X

Który telefon z podwójnym ekranem jest lepszy: Vivo NEX lub Nubia X?

Podwójny ekran Vivo NEX kontra Nubia X: Specyfikacja

Vivo NEX kontra Nubia X

Niedawno wydano kolejny model Vivo Nex. Nowy model wyposażony jest w podwójny ekran, co oznacza, że ​​ma ekran zarówno z przodu, jak i z tyłu. Z przodu telefon ma 6,39-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 × 2340 i stosunku 19: 9.

Podwójny ekran Vivo NEX

Z tyłu znajduje się 5,49-calowy ekran OLED o rozdzielczości 1920 × 1080. W górnej części tylnego wyświetlacza umieszczono kamery telefonu, a także miły dodatek światło w kształcie pierścienia -idealne do zrobienia robienia zdjęć selfie. światło to służy też do powiadomień. .

Po prawej stronie znajdują się regulatory głośności i przycisk zasilania głównego wyświetlacza, natomiast po lewej stronie znajduje się drugi przycisk zasilania. Drugi przycisk zasilania uaktywni drugi ekran u, a także przełączy telefon w tryb selfie.
 U góry Vivo zachowało gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Nubia X ma bardzo podobny układ: na przednim panelu LCD znajduje się 6.26-calowy ekran LCD FHD + (2280 x 1080) i z tyłu mniejszy 5.1-calowy wyświetlacz OLED o niższej rozdzielczości (1520 x 720) . Telefon ma bardzo cienkie ramki.

Wyświetlacz Nubia X

Podobnie jak w przypadku Vivo Nex, kamery zostały przeniesione na tył telefonu.

Podwójny ekran Vivo NEX vs Nubia X: mocna specyfikacja

Vivo NEX to jeden z niewielu urządzeń na rynku z 10 GB pamięci RAM – jest to znacznie więcej niż przeciętny użytkownik potrzebuje.

Telefon napędzany jest przez procesor Qualcomm Snapdragon 845, na dane zarezerwowano 128 GB pamięci , energii dostarczy bateria 3,500 mAh. Telefon z dwoma wyświetlaczami mógł mieć większa baterię.

Podwójny ekran Vivo NEX Snapdragon 845

Vivo NEX działa pod kontrolą Funtouch OS 4.5 który bazuje na systemie Android 9.0 Pie

Nubia X używa tego samego procesora Snapdragon 845 i jest dostępna z 6 lub 8 GB pamięci RAM.

Ma też sporo opcji, jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną: 128 GB, 256 GB lub 512 GB.

Nubia X ma nieco lepszą baterię 3800 mAh .

Bateria Nubia X 3800 mAh

Vivo NEX Dual Display vs. Nubia X: Kamery

We Vivo NEX Dual Display posiada trzy kamerami, wszystkie znajdują się z tyłu telefonu. Posiadają konfigurację 12.0MP + 2.0MP + TOF 3D..Dodatkowo, mamy już wspomniane wyżej światło pierścieniowe, które da dodatkowe oświetlenie.

Vivo NEX Dual Wyświetl trzy kamery

Model Nubia X ma 24-megapikselowy główny obiektyw z dodatkowym 16-megapikselowym . Jednak zdjęcia znacznie ustępują jakością Vivo NEX Dual

Podwójne aparaty Nubia X

Czy dodatkowe ekrany są przydatne?

Istnieją zdecydowane plusy posiadania dwóch ekranów na jednym urządzeniu:

Po pierwsze, możesz robić dwie rzeczy w tym samym czasie: grać w grę z przodu telefonu, mając jednocześnie czat lub kamerę na drugim ekranie.

Po drugie, oba telefony oferują łatwe sposoby przełączania między dwoma wyświetlaczami – za pomocą fizycznych przycisków lub przypisanych skrótów. 

dodatkowe ekrany Vivo NEX Dual Display

Po trzecie, posiadanie wszystkich aparatów po jednej stronie da nam zdjęcia tej samej jakości zarówno dla zwykłych ujęć, jak i zdjęć selfie.

Jakie są wady podwójnych ekranów?

Podwójny wyświetlacz wymaga podwójne ochrony, obydwie strony są szklane.
Może być też zauważalny wzrost zużycia baterii.

Vivo NEX czy Nubia X ?

Najnowszy Vivo NEX z podwójnym wyświetlaczem jest dostępny za 739,99 USD, natomiast Nubia X jest znacznie tańsza  . Vivo NEX ma ładniejszą konstrukcję – ma trzy kamery z lampą pierścieniową (zamiast tylko dwóch jak w Nubii X).  NeX ma też niesamowitą pamięć 10 GB RAM. 

Który telefon Ty byś wybrał ?

Jak sądzicie, czy podwójne ekrany będą zyskiwały na popularności, czy jednak poczekamy jeszcze kilkanaście miesięcy na telefony ze składanym wyświetlaczem?

źródło: Gearbest

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x