Oukitel K6000 Plus. Pierwsze wrażenia.
Oukitel K6000 Plus. Pierwsze wrażenia.
Smartfony osiągnęły już wystarczającą wydajność, lecz nadal największym problemem urządzeń przenośnych pozostaje krótki czas pracy na jedbym ładowaniu. Oukitel K6000 Plus ma być telefonem który pozwoli ci zapomnieć op ładowarce.
SPECYFIKACJA
Procesor Mediatek MTK6750 Octacore
Wyświetlacz LCD 5,5 „1920 × 1080 , Gorilla glass 3
pamięć RAM 4GB
Pamięc wewnętrzna: 64GB eMMC
Aparat 16 MP głowny , 8MP przedni
Bateria 6080mAh
System operacyjny Android 7.0
Wymiary 157 x 76 x 9.8 mm
Waga: 208g
W PUDEŁKU
Zestaw który znajduje się w pudełku jest dosyć bogaty. Poza telefonem znajdziemy tam duża ładowarkę 2A, kabel microUSB, kabel OTG, folię ochronna na ekran, gwarancję, instrukcję obsługi, silikonowe etui i klucz to tacu Kart.
BUDOWA
Urządzenie to spory kawał solidnie zbudowanego telefonu, Pierwsze co zauważymy , to spora waga telefonu (205g) ,telefon jest też stosunkowo gruby, mierzy aż 9,8 mm,
Przedni panel o szerokości 76 mm mieści 5.5 calowy wyświetlacz nad którym nie zabrakło diody powiadomień.
Pod ekranem ulokowano skaner odcisków palca który pełni też role przycisku Home, obok niego znajdują się pojemnościowe przyciski funkcyjne androida które są podświetlane na biało.
Rama telefonu wykonana jest z metalu, na prawej krawędzi umieszczono przyciski regulacji głośności oraz przycisk załączania.
Hybrydowa taca która znajduje się na lewej krawędzi może obsłużyć kartę pamięci, lub dwie karty SIM.
Os spodu ładnie prezentuje się podwójny grill maskujący głośnik, po środku znajduje się gniazdo do transmisji danych w starym formacie microUSB. Jak widać nie wszyscy producenci stosują gniazda w formacie USB C.
Na górze jest tylko analogowego gniazdo słuchawkowe, jack 3.5mm
Tylna pokrywa jest niezdejmowalna, nie ma dostępu do baterii, u góry i na dole znajdują się wstawki z tworzywa, pod którymi zamontowano anteny. Obiektyw kamery delikatnie wystaje, a towarzyszy mu dioda doświetlająca LED
Budowa telefonu jest solidna, choć spasowanie elementów mogło być na lepszym poziomie. Na szczęście telefon pod różnymi naciskami nie wydaje dźwięków, nie skrzypi.
Oukitel K6000 Plus kosztuje w Chinach 720 złotych.
DOSTĘPNOŚĆ I CENA
Mój Oukitel K6000 Plus pochodzi ze sklepu Gearbest.com, gdzie obecnie kosztuje 179.99$
Jesteście zainteresowani tym telefonem, chcecie wiedzieć jak trwała jest bateria, jak działa GPS, jakie zdjęcia robi telefon? Obserwujcie forum telchina, za kilka dni pełną recenzja.
Czy ten smartfon będzie miał certyfikację googla, czy nie?
jeśli nie to za kilka miesięcy przestanie działać sklep play i będziemy mieć zwykły telefon z kalkulatorem. Jeśli będzie certyfikacja to sam chętnie bym go kupił 🙂