OPPO: 100 milionów smartfonów sprzedanych w 2016r.

OPPO w 2016r. zdołało sprzedać 100 milionów smartfonów.

Chiński producent smartfonów OPPO chwali się wynikami sprzedaży. We wszystkich kwartałach 2016 firma odnotowała 100% wzrost sprzedaży, bez oznak spowolnienia! W 2016 roku sprzedano blisko 100 milionów telefonów.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 640 x 512)OPPO


OPPO w zeszłym roku sprzedało 99,4 mln smartfonów , dla przypomnienia w 2015 było to zaledwie 42,7 mln smartfonów. Wynik ten pozwolił OPPO zająć czwarte miejsce wśród światowych producentów, zaraz za Samsungiem , Apple i Huawei według badań rynku przeprowadzonych przez International Data Corporation (IDC).

Kluczem do sukcesu okazała się strategia firmy mówiąca że należy produkować telefony z najwyższej jakości kamerami. Wiceprezes firmy, Sky Li powiedział „Sukces zawdzięczamy wysłuchaniu potrzeb naszych użytkowników i dostosowanie urządzeń do ich stylu życia. Będziemy kontynuować tą politykę , jak również kontynuować naszą globalną ekspansję.”
OPPO

Seria OPPO R9 okazała się niesamowitym sukcesem, a zawdzięcza to modzie na zdjęcia selfie.
Warto zauważyć, że OPPO osiągnął ten świetny wynik bez sprzedaży na europejskich i amerykańskich rynkach. Ze wstępnych danych IDC wynika, że ​ OPPO posiada 6,8 procent globalnego rynku smartfonów – imponujący wyczyn jak dla firmy, która istnieje zaledwie osiem lat.

Top 5 Producentów telefonów w 2016
W 2016r. OPPO rozszerzyło swoją działalność i jest już dostępne w 26 państwach, w tym takich jak Arabia Saudyjska, Kazachstan i Nowa Zelandia. Obecnie firma planuje wzrost sprzedaży w Egipcie i Afryce Północnej za sprawą niedawno utworzonego centrum marketingowe w Egipcie.

W najbliższym czasie firma wypuści flagowego OPPO Find 9 i nowego średniaka – OPPO A57. Mnie dziwi fakt, że firma ta nie została jeszcze doceniona na naszym rynku, jej wyroby są niszowe, nie są znane  nawet wśród użytkowników forum o chińskich telefonach. Jedynym wyjątkiem są telefony submarki OnePlus. Co sądzicie o marce OPPO i jej telefonach? Czy Xiaomi nie strzeliło sobie w kolano montując przeciętnej jakości aparaty do swoich telefonów ? Wiele chińskich firm szybko rosło w 2016r.  Jednak spadki sprzedaży odnotowały Xiaomi i Lenovo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x