NO.1 A9 Recenzja telefonu z ochrona IP67

Dziś mam dla was bardzo nietypowy telefon, nie będzie to smartfon, lecz klasyczny telefon, ale w bardzo odpornej obudowie. A więc nostalgicznie zerknijmy na No.1 A9

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek
Nie wszyscy poszukują smartfonów, część osób starszych preferuje telefony z klasyczna klawiaturą. Jest też spora grupa użytkowników którzy poszykują telefonów o podwyższonej odporności, w tym na wodę, kurz i uderzenia. Dla tych grup docelowych został zaprojektowany
No.1 słynie z produkcji odpornych telefonów, Testowaliśmy NO.1 X-Men X2 , wszystkoodpornego smartfona z dużą baterią i LTE , dziś pora na A9.

RECENZJA WIDEO

 

BUDOWA
No.1 A9 nie posiada cienkiego korpusu, ekranu pokrytego szkłem 2.5 D i korpusu ze stopu aluminium. Telefon nie jest nawet specjalnie ładny. Zamiast tych cech No.1 A9 posiada wytrzymałą konstrukcję z tworzywa sztucznego, telefon jest w stanie wytrzymać twarde uderzenia, skrajne temperatury, woda i kurz też nie są mu straszne.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek

Telefon jest dobrze zabezpieczony, dzięki wytrzymałej obudowie, ma mały ekran 2,4 cala w niskiej rozdzielczości 320 x 240 pikseli, fizyczna klawiatura z dużymi przyciskami pozwoli obsłużyć telefon nawet w rękawiczce. Całe urządzenie ma wielkości 137 x 64 x 28 mm.

W górnej części zabudowano pokaźnych rozmiarów latarkę, która może świecić w trzech trybach, pełną mocą, słabszym światłem lub przerywanym. Światło jest bardzo mocne, niedostępne w innych telefonach i może się równać tanim latarką z bazaru.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek

Obrazek
Obrazek

Na prawej krawędzi znalazł się przycisk załączania latarki i przyciski zmiany głośności.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek

Na dolnej krawędzi znajdują się dwa gniazda 3.5 mm port audio i gniazdo USB do ładowania. Najlepsze jest to, że są one chronione przykręcaną zaślepką przed wodą i pyłami.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek

Z tyłu rządzenie znalazło się oko kamery, a pod solidna pokrywą która również zabezpieczona jest dwoma śrubami znajduje się ogromna bateria, dwa gniazda kart sim i gniazdo kart pamięci SD
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek

No.1 A9 posiada certyfikat IP67 co gwarantuje że telefon powinien wytrzymać przez 30 minut zanurzony w wodzie na głębokość 1M, jest też odporny na pyły.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek

SPECYFIKACJA

CPU: MTK6261
Processor Speed (max): 1GHz
RAM: 32MB
Internal Memory: 32MB
External Memory: Support up to 8GB
Display Size: 2.4 Inch
Display Resolution: 240×320
Frequency: 2G: GSM: 850/900/1800/1900
Bluetooth 2.0
FM Radio: 87.5 to 108 MHz
IMEI Number: 2
IP67 Waterproof
Power Bank
Highlight flashlight: Model: High, Low, SOS
Mic and Speaker
Removable Battery
Battery Size: 4800mAh
Continuous Usage Time: About 24 Hours
Battery Standby: About 300 Hours
0.3 Megapixel Rear Camera
Video Resolution: 640×480

SYSTEM
Telefon posiada autorski system który nie ma nic wspólnego z androidem. Menu jest dostępne w kilku językach, niestety brak języka polskiego. Menu telefonu przypomina te które pamiętamy z telefonów z przed 10 lat, powracają wspomnienia z użytkowania noki 3310 lub innego świetnego w tamtym czasie telefonu. Urządzenie obsługuje też radio FM bez potrzeby podpięcia słuchawek.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek

BATERIA
Jedną z zalet telefonu jest bateria, która jest na prawdę duża i ciężka. Akumulator ma pojemność 4800mAh i może służyć jako bank Energi
Biorąc pod uwagę niskie zapotrzebowanie na energię, mały ekran, słaby procesor, możemy niemal zapomnieć o ładowaniu telefonu. Kilku dniowe używanie urządzenia, a wskaźnik baterii nie drgnął. Wszystko wskazuje na to że telefon będę ładował dwa razy w miesiącu.
Nie przeprowadziłem testu polegającego na odtwarzaniu materiałów wideo z Youtube, bo w tym telefonie mija się to z celem.
Obrazek

ŁĄCZNOŚĆ
No.1 A9 nie posiada posiada WiFi ani GPS, . Telefon obsłuży tylko sieci 2G , możemy nawiązywać tylko połączenia głosowe i pisać wiadomości SMS. Telefon wspiera dual SIM ( standardowy rozmiar SIM) oraz gniazdo kart micro-SD do 8GB
Ma też moduł Bluetooth 2.0 i Radio FM

DOSTĘPNOŚĆ
Telefon jest dostępny w dobrze nam znanych sklepach jak Coolicool, Gearbest, 1949deal czy Tinydeal gdzie można go nabyć za niespełna 45 dolarów. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta http://en.001phone.cn/product-no-1-a9-r … e-106.html

PODSUMOWANIE

PLUSY
Bardzo odporna konstrukcja
Dual sim
Certyfikat IP67
Długa żywotność baterii
Latarka
Cena

MINUS
Brak GPS
Brak Wi-Fi
Słaby aparat
Obsługuje tylko sieci 2G

Telefon ten jest adresowany do wąskiego grona odbiorców, pomimo archaicznej budowy i funkcjonalności znajdzie nabywców. Jest to produkt niszowy, idealny dla miłośników wędrówek, miłośników przygód, ludzi którzy lubią dużo podróżować i dla pracujących w trudnych warunkach. Jeżeli jesteś jedna z tych osób, to polecam No.1 A9. Nie polecam go jako podstawowego telefonu, lecz jako dodatkowy, do zadań specjalnych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x