Motospeed Inflictor CK104 test, recenzja, opinie.

Motospeed Inflictor CK104, test taniej i dobrej klawiatury mechanicznej.

Każdy z nas używa komputera, wielu z nas tradycyjnych stacjonarnych komputerów z klawiaturami membranowymi które są bardzo tanie. Jednak coraz więcej osób decyduje się na droższe klawiatury mechaniczne. Co daje nam mechaniczna klawiatura? Dziś zapraszam do krótkiego przeglądu klawiatury Motospeed CK104 z podświetleniem RGB
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Motospeed Inflictor CK104 podświetlenie
W PUDEŁKU
W czarnym pudelku poza klawiaturą znajdziemy gwarancję oraz wielojęzyczną instrukcję obsługi. Nie zabrakło też języka polskiego, niestety tłumaczenie z translatora jest mało zrozumiałe.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Motospeed Inflictor CK104

Obrazek

 

RECENZJA WIDEO

 

SPECYFIKACJA
Ilość Klawiszy 104
Rozmiar: Pełnowymiarowa Klawiatura
Włącznik: Blue Switch
Siła Nacisku 50g
Podświetlenie RGB
Multimedialne Klawisze TAK
Klawisze czułość 2mm do wciśnięcia, 4mm do pełnego nacisku
Klawisze materiał ABS
Klawisze kształt Cylindryczne
Interfejs USB
Klik TAK
Wymiary 43.7 x 12.8 x 3.5 cm
Kabel Długość 1.5 metra
Waga 1100g

Motospeed Inflictor CK104pomimo niskiej ceny ma solidną budowę i spore możliwości.

 

BUDOWA
Klawiatura Motospeed Inflictor CK104 posiada 104 mechaniczne klawisze, które bardzo łatwo można wyjąć, wystarczy pociągnąć klawisz w górę. Jest to pełnowymiarowa klawiatura z blokiem numerycznym. Wszystkie przełączniki mają zawsze taki sam skok i działają z taka samą siłą, przyciski są typu MX Cherry Blue, co zapewnia doskonałe wrażenia z używania. Producent deklaruje trwałość przekraczającą 50 milionów kliknięć. Wszystkie klawisze posiadają podświetlenie, dowolnie konfigurowalne. Klawiatura posiada system zapobiegający się blokowaniu klawiszy (Anti-Ghosting).
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Motospeed Inflictor CK104 przełączniki
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Motospeed Inflictor CK104
Kolejną zaletą jest  przedni panel wykonany ze szczotkowanego aluminium, który ma wymiary 43.7 x 12.8 x 3.5 cm. Klawiatura posiada kabel USB o długości 1,5 metra który przy wyjściu klawiatury jest wzmocniony, co uchroni go przed złamaniem. Sam kable też jest stosunkowo gruby, ale nadal elastyczny. Warto też wspomnie o możliwości zablokowania przycisku WIN (można grać bez problemu przypadkowego wciśnięcia okienka WIN)

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Motospeed Inflictor CK104 blok numeryczny
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Motospeed Inflictor CK104 panel aluminium szczotkowane

Poniżej zestaw funkcji obsługiwanej przez klawiaturę Motospeed Inflictor CK104
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1000 x 882)Motospeed Inflictor CK104 funkcje

KLAWIATURA MECHANICZNA
Większość osób używa klawiatur membranowych które są obecnie bardzo tanie, najtańsze modele można kupić za kilkanaście złotych. Co zatem sprawia, że coraz więcej osób kupuje drogie klawiatury mechaniczne których ceny nie rzadko przekraczają 500 złotych?

Głowna zaletą klawiatur mechanicznych jest ich jakość wykonania, ale największe korzyści dają same przełączniki które dostarczają znacznie przyjemniejszych doznań podczas używania niż odbijające gumki.
Każdy przełącznik działa zawsze jednakową siłą, podczas gdy zużyte membrany działają nierówno. Zauważalną różnicę odczują gracze podczas wykonywania serii szybkich kliknięć. Szacuje się, że przeciętny gracz używający klawiatury membranowej potrafi wcisnąć przycisk od trzech do czterech razy na sekundę, na mechanicznej nawet do siedmiu razy.
OK, super, ale nie każdy jest nałogowym graczem, ale używa komputera do pracy, co wtedy?
W tym wypadku także klawiatura mechaniczna ma spora przewagę, pozwala znacznie szybciej pisać niż membranowa.
Identyczna siła nacisku na każdym przełączniku powoduje, że nasze palce szybko nauczą się jak mocno trzeba nacisnąć dowolny klawisz, aby zadziałała zapadka.
Obrazek

PODŚWIETLENIE
Już po pierwszym podłączenie klawiatura powita nas kolorową animacją. Klawiatura Motospeed Inflictor CK104 oferuje podświetlenie RGB z bardzo duża ilością opcji personalizacyjnych. Wszystkie ustawienia są zapisane w w pamięci klawiatury, nie wymaga ona dodatkowego programu celem personalizacji klawiatury. Przenosząc klawiaturę do innego komputera mamy swoje poprzednie ustawienia.

Podświetlenie klawiatury przypadnie do gustu osobom o przeróżnych preferencjach. Najważniejszą cechą jest możliwość przypisania wybranego koloru do dowolnego klawisza. To znów ukłon dla graczy. Poza wyborem jednego z 7 kolorów podświetlenia, można też regulować intensywność podświetlenia.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Motospeed Inflictor CK104

Można też wybrać jeden z wielu efektów specjalnych. Znajdują się tu zarówno tęczowe „fale”, jak również barwne „eksplozje” rozchodzące się od wciskanych przycisków.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 700 x 260)Obrazek
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 700 x 260)Obrazek

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Motospeed Inflictor CK104

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

 

 

DOSTĘPNOŚĆ I CENA
Klawiaturę Motospeed Inflictor CK104 można kupić w chińskich sklepach internetowych, moja klawiatura pochodzi ze sklepu Gearbest, gdzie kosztuje 39.99 $  z Kuponem 11nov156 .  Gdyby kupon wygasł szukaj nowego na stronie z promocjami i kuponami do Gearbest 

lub na forum telchina w temacie z kuponami do chińskich sklepów

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Motospeed Inflictor CK104.

Tanio nie znaczy źle

PODSUMOWANIE
klawiatura Motospeed Inflictor CK104 jest z całą pewnością jedną z klawiatur mechanicznych o najlepszym stosunku ceny do jakości i możliwości. Klawiatura ta cechuje się bardzo dobrą budowa, aluminiowy korpus i przyciski z dobrej jakości plastiku. Możliwość zaprogramowanie dowolnego koloru podświetlenia dla każdego z 104 klawiszy. Zastosowane przełączniki mechaniczne typu Cherry MX Blue zadowolą nie tylko graczy, ale zwłaszcza osoby dużo piszące. Dają one znakomity feedback. Z wad można by wymienić brak podpórki pod nadgarstki oraz że przełączniki są stosunkowo głośne. Pomimo tego jest to świetna klawiatura dla osób które nie chcą wydać ogromnej kwoty na klawiaturę, a chcą skorzystać z dobrodziejstw mechanicznej klawiatury RGB

PLUS
Cena
Budowa
W pełni programowalne podświetlenie RGB

MINUS
Brak podpórki pod nadgarstki
Głośny klik
Brak możliwości przypisania wybranych funkcji do przycisków.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kacper
kacper
6 lat temu

Czyli opłaca sie kupowac ja jako 1 klawiature mechaniczna?

MiklaPL
MiklaPL
6 lat temu
Reply to  kacper

znajomi kupili jako swoją 1 mechaniczną i mówią że jest spoko 🙂

kristek
kristek
6 lat temu
Reply to  kacper

Bierz śmiało

Sovenir
Sovenir
6 lat temu

Gdzie tą klawiature kupić w Polsce ?

NoWamPson
5 lat temu

dzisiaj dostałem i polecam w 100% 🙂

8
0
Would love your thoughts, please comment.x