Dreame T10 Bezprzewodowy odkurzacz pionowy od submarki Xiaomi

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy Dreame T10 jest dziełem submarki Xiaomi , co gwarantuje już na wstępie przyzwoitą jakość materiałów i wykonania. Ale odkurzacz musi nie tylko dobrze wyglądać, ale zwłaszcza zbierać wszelkie zabrudzenia, kurze, alergeny i roztocza. Z testu dowiemy się jak sobie radzi odkurzacz, jakie ma zalety i jakie wady.

 

Odkurzacz można kupić w cenie $239.29 (910zł):

https://tc.tradetracker.net/?c=17098&m=12&a=248593&r=&u=https%3A%2F%2Fpl.aliexpress.com%2Fitem%2F1005001435976425.html
Kupon: TARYFA12

Dreame T10
Napięcie znamionowe 25,2V
Moc znamionowa 400W
Pojemność baterii 2500 mAh
Waga 1,65 kg
Czas ładowania 3,5 godziny
Silnik bezszczotkowy Dreame SPACE 3.0
Czas działania: do 60 minut
Pojemność zbiornika na kurz: 0.6 l
System filtracji Wielowarstwowe filtrowanie
Moc ssania: 120 AW
Ciśnienie ssania Do 20kPa

 

Główne cechy:

● Mocne ssanie: 20000 Pa, wykorzystuje super mocny silnik z mocnym ssaniem.

● Szczotka w kształcie litery V do wszystkich rodzajów podłóg: Imponująca wydajność czyszczenia podłóg.

● 60 minut żywotności baterii: wysokiej jakości baterie 2500 mAh i inteligentny system zasilania, odkurzacz kontroluje prąd wyjściowy w sposób stabilny i skuteczny bez utraty siły ssania.

● Elektroniczna blokada zasilania: przełączanie trybu pracy w zależności od różnych potrzeb związanych z czyszczeniem .

● Wymienna bateria litowa: Kup wymienną baterię rezerwową o dużej pojemności, aby podwoić czas pracy. Wyczyść do 240m² przestrzeni.

● samoczyszczący System Cyclone System: może osiągnąć sprawność oddzielania pyłu od powietrza do 99,63%. Duża siła odśrodkowa może skutecznie kierować zanieczyszczenia i brud do pojemnika na kurz bez blokowania filtrów.

● Do 99,9% skuteczności usuwania roztoczy: Silne ssanie skutecznie usuwa alergeny, takie jak kurz i roztocza z wszelkiego rodzaju powierzchni, w tym z pościeli, sof i tapicerowanych mebli itp.

● Lekka konstrukcja.

● Niski poziom hałasu: czyści cicho, mniej przeszkadzając rodzinie i zwierzętom.

● Pojemnik na kurz o dużej pojemności 0,6 l : Większa pojemność wychwytuje więcej brudu i bakterii. Podczas opróżniania wystarczy kliknąć przycisk, nie dotykając zanieczyszczeń. Pojemnik na kurz jest również zdejmowany i można go spłukać wodą, aby utrzymać go w czystości.

 

Recenzja wideo

 

 

W zestawie znajdziemy:

Przesyłka doszła bardzo dobrze zabezpieczona, w szarym kartonie był drugi karton, z kolorową grafiką i uchwytem do łatwego przenoszenia. W kartonie znajdziemy , jednostkę centralną z pojemnikiem na kurz 06 litra i wymienną baterią, rurę z aluminium, elastyczny łącznik, głowicę z elektroszczotką, mniejszą głowicę ze szczotka, głowicę z wysuwanym włosiem, głowicę szczelinową, zasilacz, uchwyt ścienny Dreame z kołkami, śrubami i kablem ładującym UE, instrukcję obsługi (brak j. polskiego) i kartę gwarancyjną.

Dreame T10

 

Wygląd i budowa

Na początku szybko zauważymy że odkurzacz Dreame T10 wykonany jest z materiałów bardzo dobrej jakości, wszystko jest doskonale spasowane i nie ma się wrażenia, że to jest tanie urządzenie.
Odkurzacz ma nowoczesny wygląd, zbudowany jest z aluminium i plastiku w białym kolorze. Urządzenie waży poniżej 1,6 kilograma. Niską wagę docenimy używając odkurzacza przez dłuższy czas, ponieważ środek ciężkości jest dosyć wysoko. Pierwszą rzeczą która mnie pozytywnie zaskoczyła to giętki przewód łączący dziki któremu można się dostać głowicą w różne zakamarki, pod łóżka, meble bez potrzeby naciągania się, wyginania czy schylania. Można go połączyć z każdą z trzech głowic.
Drugą pozytywną cechą którą nie często się spotyka u konkurencki jest wymienna bateria o pojemności aż 2500 mAh . Dokupując druga baterię możemy odkurzyć większą powierzchnię, aż do 240m2 lub odkurzać dłużej w trybie MAX

Elektroszczotka ma osłonę wałka z przeźroczystego plastiku, co pozwala obserwować czy pracuje prawidłowo i czy nie nawinęło się coś na niego. Sam wałek jest uniwersalny, przeznaczony do wszystkich rodzajów podłóg. Na wałku są na przemian garby z plastiku lub z włosia w kształcie litery V, co powoduje że zaplata się na niego znacznie mniej nitek i włosów.  Głowica ma przegub pozwalający ustawiać ją pod różnymi kątami.

Dreame T10 Głowica

 

W zestawie jest też mniejsza głowica z wałkiem i szczotka z włosia. Dedykowana jest do tapicerki i innych delikatnych powierzchni.

Dreame T10 Głowica

 

Kolejna głowica ma wysuwane włosie, jeżeli chcemy odkurzać delikatne powierzchnie i nie zostawić rys.

 

Nie zabrakło też przystawki szczelinowej która ma na swych bokach dodatkowe szczeliny.

Dreame T10 Głowica

 

Warto jeszcze wspomnieć o uchwycie ściennym który pozwala nam zawiesić na nim odkurzacz. Wieszak jest też bazą do ładowania odkurzacza, więc każde powieszenie odkurzacza będzie skutkowało ładowaniem baterii. Należy zamontować wieszak blisko gniazdka elektrycznego. Dodatkowo po jego bokach i od spodu są uchwyty na pozostałe głowice. To praktyczne rozwiązanie, które zaoszczędzi nam czasu na szukaniu odpowiedniej przystawki, który po pewnym czasie zawsze się gdzieś gubią.

Dreame T10

Jednostka centralna ma spust który uruchamia odkurzacz. Jeżeli jednak nie chcemy go stale trzymać można włączyć przycisk blokady który znajduje w górnej części rękojeści. Tam też mamy suwak którym możemy wybrać jedna z trzech mocy ssania. Rozwiązanie to już znamy z wcześniejszych modeli V9 i V10

Dreame T10

 

Dużą zaleta jest wymienna bateria która pozwoli znacznie przedłużyć czas sprzątania, o ile zakupimy druga baterię.
Bateria w odkurzaczu bezprzewodowym Dreame T10 ma pojemność 2500 mAh jest to o 200 mAh mniej niż w T20. Maksymalny możliwy czas pracy to w trybie energooszczędnym 60 minut, w normalnym trybie ssania 28 i przy maksymalnej mocy ssania 8 minut. Ze względu na brak wyświetlacza, stan naładowania baterii można odczytać tylko za pomocą trzech diod LED wbudowanych w baterię. Akumulator 2500 mAh można łatwo wyjąć. Odkurzacz Dreame T10 może być też ładowany bezpośrednio z ładowarki.

 

Dreame T10

Dreame T10

 

Urządzenie wyposażono w bezszczotkowy Silnik pracujący z prędkością 100 000 obrotów na minutę. W trybie pracy MAX moc ssania osiąga poziom 20 000 pa. Jest to wystarczająca siła ssania aby odkurzać dywany czy tez zbierać piasek z przedpokoju lub dywaników w samochodzie. . W tym trybie bateria wyczerpie się po 15 minutach.

Odkurzacz ma budowę modułową, co pozwala nam na różne konfiguracje w zależności od potrzeb. Można ssawki montować bezpośrednio do jednostki centralnej lub przez rurę z aluminium. Można też elementy połączyć elastyczna rurą.

Dreame T10

Dreame T10 Dreame T10 Dreame T10

 

 

ODKURZANIE

Wielu z nas posiada już odkurzacze automatyczne, które ułatwiają nam życie wyręczając nas z nieprzyjemnego obowiązku odkurzania. Jednak stare odkurzacze z kablem dalej gdzieś zalegają w schowkach, ponieważ w pewnych sytuacjach one sprawdzają się najlepiej. Niestety bywają sytuacje że musimy użyć odkurzacza w miejscu gdzie nie ma zasilania elektrycznego. Doskonale o tym wiedzą posiadacze samochodów zaparkowanych na osiedlowym parkingu. Odkurzacz bezprzewodowy pozbawiony jest tej niedogodności. Jednak jego moc jest niższa. O ile ze zbieraniem kurzu, rozsypanej maki, okruchów chipsów itp. radzi sobie dobrze, to co z piaskiem który przynosimy na butach?

Dreame T10 nie ma problemu ze zbieraniem piasku, ziemi i innych zanieczyszczeń przyniesionych na butach. Sprawdzi się odkurzając przedsionek w domu jak i dywaniki w samochodzie.

 

Odkurzacz pionowy poza odkurzaniem dywaników i foteli w samochodzie jest niezbędny do odkurzania stopni schodów, półek, krzeseł czy ściągania pajęczyn z sufitu.

 

W zestawie jest dysza ssąca szczelinowa , która wejdzie w szczeliny. Moim zdaniem powinna być węższa, aby łatwiej dostać się do wąskich szczelin. Kolejna dysza 2 W 1 jest wyposażona w szczotkę co zapobiega powstawaniu otarć na delikatnych powierzchniach. W przypadku dywanów pozwoli wyczesać zaplatane okruszki. To kolejna duża zaleta.

Główna głowica ma elektroszczotkę napędzaną silniczkiem. Uniwersalny wałek dobrze zbiera wszelkie okruchy z płytek , ale dobrze penetruje też dywany. Giętki przegub pozwala na precyzyjne ustawienie głowicy pod różnymi kątami dzięki czemu możemy przystawić końcówkę całą powierzchnią do krawędzi ściany. Bywa jednak że głowica jest za duża aby sprawnie nią operować w różnych zakamarkach. To jednak nie jest problemem, wystarczy zmienić głowicę na mniejszą. Sama wymiana jest szybka i prosta, wystarczy przycisnąć przycisk i wyjąc głowicę.

Mniejsza ssawka, dwa w jednym ma wysuwane włosie. To rozwiązanie pozwala nam odkurzać różne powierzchnie. Niestety aluminiowa rura nie ma możliwości regulowania długości . Długa rura świetnie spisze się ściągając pajęczyny z rogów sufitu lub odkurzając inne zakamarki. Modułowa budowa pozwala na różne konfiguracje odkurzacza, można np. podpiąć głowice bezpośredni do jednostki centralnej. Dreame T10 ma pojemnik na kurz o pojemności 0,6 L co pozwala na jedno długie odkurzanie. Jednak gdy zbiornik jest zapełniony kurzem wydajność odkurzacza spada. Opróżniania pojemnika jest szybkie, jednym klikiem. ale bywa że część kurzu zakleszczy się wokół cyklonu.

W środku znajduje się też filtr który można łatwo wyjąć i wyczyścić.

Dreame T10

 

Odkurzacz bardzo dobrze sobie radzi z odkurzaniem paneli , płytek i innych płaskich powierzchni. Bez problemu zbiera rozsypane płatki, ryż czy mąkę na standardowej sile ssania. Zbiera też włosy i sierść. Jeżeli chodzi o dywany to z płaskimi dywanami radzi sobie nieźle, jednak z dywanów typu shaggy z długimi włosami już będzie trudniej wydobyć wszelkie okruchy, nawet w trybie mocy max.

Jednostka centralna z pojemnikiem na kurz jest zespolona z uchwytem, co ma zaletę iż można rurą odkurzacza sięgnąć głęboko pod łóżko lub niski mebel. Elastyczna przedłużka ułatwi odkurzanie trudno dostępnych miejsc.

 

PODSUMOWANIE

Oferta odkurzaczy pionowych bezprzewodowych stale się powiększa i mamy coraz większy dylemat na który model się zdecydować. Odkurzacz Dreame T10 jest częścią ekosystemu Xiaomi co dla wielu fanów marki jest gwarantem dobrego stosunku ceny do jakości. Do jego największych zalet należy dobra jakość materiałów i wykonania. Oczywiście najważniejsza jest jakość odkurzania, a Dreame T10 radzi sobie zarówno z dywanami jak i z piaskiem na dywaniku w samochodzie. Giętki przewód może być pomocny w penetracji trudno dostępnych miejsc. Dzięki wymiennej baterii nie musimy dzielić sprzątania na etapy, wystarczy tylko podmienić baterię. Po zakończeniu pracy możemy powiesić odkurzacz na wieszak w który bateria będzie automatycznie ładowana. Producent zaprojektował wieszak tak aby wszystkie elementy odkurzacza były tam przechowywane, dzięki czemu nie zgubi nam się żądna głowica.

PLUS
Projekt, materiał i wykonanie
Wydajność na dywanie
Wymienna bateria
Przycisk blokujący przycisk zasilania

 

MINUS 

Cena

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x