Hugo Barra odchodzi z Xiaomi, problemów Xiaomi ciąg dalszy

Hugo Barra odchodzi z Xiaomi!

Wiceprezes firmy Xiaomi odpowiedzialny za ekspansję międzynarodową, Hugo Barra ogłosił, że odchodzi z firmy i wraca do Doliny Krzemowej, aby być bliżej swojej rodziny i przyjaciół.
Hugo Barra

To dosyć niespodziewana decyzja, bo jeszcze kilka dni temu Hugo tryskał optymizmem na indyjskiej premierze Xiaomi Redmi Note 4 z procesorem Snapdragon
Hugo był powiązany z Xiaomi od prawie 3,5 lat, w tym czasie prowadził ekspansję firmy na rynku indyjskim następnie w Indonezji, Singapurze, Malezji, Rosji, Meksyku, Polsce i kilkunastu innych krajach. Ostatnio Xiaomi chwaliło się, że obroty ze sprzedaży w Indiach w 2016r. przekroczyły 1 miliard dolarów.

Xiaomi wydało komunikat, że obowiązki Hugo Barra przejmie inny wiceprezes, ​​Xiang Wang. Tymczasem Brazylijczyk Hugo Barra chce sobie zrobić przerwę, zanim podejmie pracę w Dolinie Krzemowej (Prawdopodobnie odejście nieplanowane, nie znalazł jeszcze nowego zajęcia)

Prawdziwych przyczyn odejścia Hugo nie znamy, wiemy natomiast że Xiaomi ma problemy finansowe , na rodzimym rynku firma stale traci udziały w rynku. W 2016r według nieoficjalnych informacji, firma nie znalazła się w gronie 5 największych chińskich producentów telefonów. W szczytowym okresie była 3 chińskim producentem. Obecnie produkuje niemal trzykrotnie mniej telefonów niż lider – Huawei.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x