Huawei Sprzedał ponad 100 milionów smartfonów w 2015r

Największy chiński producent telefonów planował w tym roku sprzedaż aż 100 milionów smartfonów, taki sam cel miało też Xiaomi. Wczoraj Huawei ujawnił za pośrednictwem Weibo, że sprzedał już ponad 100 milionów smartfonów. Jest to rekordowy wynik firmy, Huawei jest trzecim największym producentem smartfonów na świecie, wyprzedzając LenovoPrzybliż (rzeczywiste wymiary: 690 x 335)

Obrazek

Firma w 2015 roku wydawała nowe urządzenia co kilka miesięcy, w ofercie maja udane telefony dla wszystkich grup docelowych. Huawei jest też jednym z nielicznych chińskich producentów smartfonów, który ustanowił silną obecność w wielu międzynarodowych rynkach w Azji i Europie.

Tak więc nie dziwi, że firmie udało się sprzedać ponad 100 mln sztuk w 2015  roku. Dla porównania, Xiaomi miał również cel 100 mln sztuk, a skończy ze sprzedażą tylko około 73 milionów telefonów w tym roku. Przyczyna słabszego wyniku Xiaomi jest wejście na rynek chiński nowego silnego gracza, LeTV. Ponadto Xiaomi łamie wiele patentów co ogranicza jego sprzedaż  poza rynkami Chin i Indii, nie ma z tym problemów Meizu i LeTV które z nowym rokiem wchodzi do USA. Dal przypomnienia, najnowszy model LeTV X500 w 10 dni od premiery sprzedało się w ilości 11 milionów sztuk.2016 będzie jeszcze bardziej interesująca dla Huawei, firma ujawniła że wejdzie na rynek amerykański z smartfonem Honor 5X oraz flagowym Huawei Mate 8.

Obecnie tylko 3 firmy na świecie produkuja ponad 100mln smartfonów, Huawei dołączył do ekskluzywnego grona obok Samsunga i Apple.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x