Helio P90 Zwiększona wydajność i lepsza sztuczna inteligencja

Helio P90 Zwiększona wydajność i lepsza sztuczna inteligencja.

Firma MediaTek zaprezentowała nowy procesor średniej klasy Helio P90,który zbudowany jest w 12-nanometrowym procesie produkcyjnym TSF TSMC . Układ ma ośmiordzeniowy procesor, wbudowany procesor APU i lepszą wydajność grafiki z 50% wzrostem w porównaniu do Helio P70.

Helio P90

Helio P90 to SoC z ośmiordzeniowym procesorem, składającym się z dwóch asymetrycznych klastrów rdzeniowych: 2 rdzenie Cortex-A75 2,2 GHz i 6 rdzeni Cortex-A55 2GHz. Układem graficznym nie jest już Mali-G72 MP3, ale IMG PowerVR GM 9446 taktowany zegarem 970 MHz dostarczony przez Imagination Technologies, który da wzrost wydajności o 15%.

Prawdziwy zmiany w Helio P90 są jednak ukryty w sercu procesora, w jednostce przetwarzania APU v2,0. Przynosi ona ponad czterokrotnie zwiększą wydajność w porównaniu do obecnego APU w Helio P70: moc obliczeniowa sięga 1127 GMACów, co daje 4,6 krotny wzrost wydajności.

Nowy APU obsłuży wszystkie operacje znacznie szybciej i wydajniej niż wersja 1.0, a pierwsze wyniki tej nowej implementacji sprzętowej są widoczne w przetwarzaniu obrazu, ponieważ nowy SoC obsługuje kamery do 48 MP (w Helio P70 były ograniczony do 32MP) , podwójne kamery 24 + 16 MP i rejestracja wideo do 480 klatek na sekundę.

AI analizuje i śledzi ruchy 5 osób w czasie rzeczywistym, identyfikuje wielu rodzajów scen, będzie wsparciem dla Google ARCore i dla odblokowywania urządzenia dzięki dokładnemu rozpoznawaniu twarzy.

5G jest wciąż nieobsługiwany, ale dodano za to obsługę Bluetooth 5.0 i europejskiego systemu pozycjonowania satelitarnego Galileo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x