Coolpad Tiptop 2, smartfon bez ramek bocznych

Wśród producentów smartfonów panuje obecnie trend na smartfony z minimalnymi ramkami bocznymi lub ich całkowitym brakiem.

Obrazek

 

Z chińskich producentów podobnie już postąpiło Meizu z MX4 i MX4 Pro, Xiaomi z Mi4i i Mi Note, Oppo z modelem R7, Huawei ma P8, a teraz Coolpad prezentuje swój bezramkowy smartfon Coolpad Tiptop 2

Niestety render który widzimy nie pokazuje prawdziwych ramek, czarna grafika skutecznie maskuje granice ramki i ekranu.
Pomimo tego, że telefon ma nowoczesny wygląd zewnętrzny, , to specyfikacja jest słaba. Telefon posiada 5,5-calowy ekran w rozdzielczości 540P 960. Procesor zabudowany w urządzeniu to Qualcomm, Snapdragon 410 który wspomagany ma być przez 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia do 32 GB), aparat z przodu ma matrycę 8MPx a z tyłu 2MP. Ponadto urządzenie posiada niewymienną baterię o pojemności 2500 mAh.

Pozostała specyfikacja obejmuje łączność Wi-Fi, 4G LTE i GPS / A-GPS. Telefon posiada miejsce na dwie karty MicroSIM, gniazdo kart microSD i będzie pracowało z Androidem 4.4 KitKat z nakładką od Coolpad . Telefon ma kompaktowe wymiary, 153 x 5,5 mm i x77.5 , waży 158g
Urządzenie jest skierowane do osób, które preferują wygląd ponad funkcjonalność. Oczekuje się że telefon Coolpad będzie kosztował w chinach więcej niż urządzenia o podobnej specyfikacji innych producentów.

źródło:gizchina