Bardzo dobry odkurzacz 3w1. Jimmy HW10

To już kolejny odkurzacz Jimmy który mam okazję testować i jest on najlepszym urządzeniem firmy z ekosystemu Xiaomi a śmiem twierdzić że nawet jednym z najlepszych bezprzewodowych odkurzaczy pionowych na rynku. Jimmy HW10 jest odkurzaczem 3W1, czyli oferuje odkurzanie na sucho, mopowanie a także można go używać jako odkurzacz podręczny np do odkurzania samochodu czy mebli. Odkurzaczem można prać dywany a dzięki szerokiemu zestawowi akcesoriów można nim odkurzać sofy, firany i inne zakamarki.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

Odkurzacz można kupić w sklepie Geekbuying.pl z szybka wysyłka z Polski za 2199zł.
https://ad.admitad.com/g/i2hgprg6z8f7f8f421eec79c1e2430/?ulp=https%3A%2F%2Fwww.geekbuying.pl%2Fpl%2Fodkurzacze-bezprzewodowe%2F2587-jimmy-hw10-moc-ssaca-18000pa-bezprzewodowy-baterie-litowe-3800mah-odkurzacz-i-myjka-na-mokrosucho-3-w-1-wersja-ue-6946499310913.html
Kupon: JIMMYHW10

 

Odkurzacz Jimmy HW10

 

SPECYFIKACJA

 

Napięcie Znamionowe: 25,2V
Moc Znamionowa: 400W
Typ Silnika: Bezszczotkowy
Pojemność Baterii: 3800mAh
Akumulator: Wymienny
Czas Ładowania: 5 godz.
Czas Pracy
Ręcznie: Tryb Eco 80 min. / Tryb Max 35 min.
Na Stojąco: Tryb Podłogowy 40 min. / Tryb Dywanowy 20min.
Pojemność Zbiornika na Wodę Czystą: 0,5L
Pojemność Zbiornika na Wodę Brudną: 0,4L
Pojemność Zbiornika na Kurz: 0,2L
Odkurzacz Ręczny: TAK
Wałek Dywanowy: TAK
Kontrola Strumienia Wody: TAK
Suszenie Wałka Powietrzem: TAK
Elektryczna Głowica Materacowa: TAK
Asystent Głosowy: TAK

 

 

W KARTONIE

Przesyłkę dostałem w kartonie z rączka do łatwego przenoszenia. Ilość upchanych w nim elementów jest imponująca, a całość jest dobrze zabezpieczona styropianem.

Wewnątrz opakowania znajdziemy duża głowice odkurzającą , mała głowicę z wałkiem, dwie końcówki 2W1 w tym szczelinowa oraz stacja bazowa i ładowarka. Jest to dosyć bogaty zestaw. Wałki są dwa, do dywanów i do podłóg.

 

BUDOWA I WYGLĄD

JIMMY HW10 ma budowę modułową co pozwala łatwo dołączać do jednostki centralnej różne końcówki. Wszystkie elementy idealnie do siebie pasują. Bateria jest wymienialna, dzięki czemu można ją w razie potrzeby wymienić na naładowaną. Można dokupić dodatkowa baterię.

Przyciski sterujące znajdują się zarówno na rączce, jak i na uchwycie jednostki centralnej. Na jednostce centralnej jest też kolorowy czytelny wyświetlacz OLCD na którym pojawiają się wszystkie potrzebne informacje, takie jak poziom naładowania akumulatora, tryb pracy, przypomnienie o konserwacji itp. Odkurzacz wydaje tez komunikaty głosowe, które możemy wyłączyć przyciskiem obok wyświetlacza.

 

Pod silnikiem znajdują się pojemniki na kurz i brudna wodę. Moim zdaniem pojemniki mogły być nieco większe. Pojemnik na brud ma pojemność tylko 0,2 litra i trzeba go często opróżniać. Za to opróżnianie jest bardzo szybkie i proste, wystarczy nacisnąć przycisk i cała zawartość wyląduje w koszu.

Głowica ssąca z wałkiem jest sporych rozmiarów, a wymiana wałka jest szybka i bezproblemowa. W głowicy jest też zasobnik na wodę wyjmowany od góry i zabezpieczony gumową zaślepką, wiec woda przypadkowo się nie wyleje.

Jimmy HW10

Całość można ulokować w bazie ładującej, która ma tace ociekową.

Warto też wiedzieć że odkurzacz JIMMY HW10 jest cięższy od klasycznych odkurzaczy z rurą, a także cięższy od cyklonowego odkurzacza bezprzewodowego.
Ogólnie cały odkurzacz ma solidna budowę, wszystkie elementy są doskonale spasowane, a wygląd jest nowoczesny.

Jimmy HW10

 

ODKURZANIE I MOPOWANIE

JIMMY HW10 wyposażono mocny 400W bezszczotkowy silnik co daje mu aż 18000Pa mocy ssącej.
Do dyspozycji mamy cztery tryby pracy:

AUTO: w którym odkurzacz używa czujników wbudowanych w szczotkę główną i rozpoznaje rodzaj i ilość brudu na powierzchni. W tym trybie to odkurzacz decyduje i mocy ssania oraz ilości dozowanej wody. Ciśnienie ssące zwiększa się podczas odkurzania dywanu.

PODŁOGA: jest to tryb wskazany dla każdego rodzaju podłogi, o ile nie jest to dywan.

TURBO: dedykowany do wyjątkowo zabrudzonych powierzchni

DYWAN: jest to tryb przeznaczony do czyszczenia dywanów, którego najlepiej używać z dedykowanym wałkiem.

JIMMY HW10 można używać w trybie „przenośnym” gdzie do wyboru mamy dwa tryby pracy:

ECO do czyszczenia „tradycyjnych” powierzchni oraz tryb
MAX o zwiększonej mocy przydany do czyszczenia sofy, materaca lub samochodu .

Jimmy HW10 jest odkurzaczem który zostawia najmniej powierzchni nieodkurzonej przylegającej do ściany. Większość odkurzaczy ma dużo większa martwą strefę na brzegu głowicy ssącej.

Samo odkurzanie nie jest męczące, ponieważ wałek ciągnie odkurzacz do przodu.

Niezależnie od tego, czy odkurzacz jest używany w konfiguracji „kompletnej”, czy w wersji „ręcznej” , JIMMY HW10 może bez problemu wyczyścić praktycznie każdą powierzchnię, a także całkiem dobrze radzi sobie z włosami i sierścią zwierząt domowych.

Jimmy HW10 test Jimmy HW10 test Jimmy HW10

 

W przeciwieństwie do większości odkurzaczy mopujących JIMMY HW10 nie zwilża wałków, ale „rozpyla” wodę przed głowica z wałkiem. Rozwiązanie to daje nam większą kontrolę nad rozprowadzaniem wody, zadozujemy wodę tam gdzie jest najbardziej potrzebna, możemy np. bardziej nawilżyć zaschnięte plamy. Minusem tego rozwiązania jest to że musimy uważać aby nie zachlapać ścian lub przedmiotów sąsiadujących ze sprzątaną powierzchnią.

 

Rozlane płyny oraz zaschnięte plamy nie stanowią dla niego problemu.

Jimmy HW10 test

Zrobiłem test rozsypując pokruszone krakersy, sól, mąkę oraz konfetti. Zarówno w trybie Eco jak i Auto odkurzacz bardzo dobrze poradził sobie z zabrudzeniami.

 

KONSERWACJA

Po każdym mopowaniu powinniśmy opróżnić i umyć pojemnik z brudna wodą oraz uruchomić funkcję autoczyszczenia . Po zakończenie urządzenie uruchamia funkcję suszenia szczotki. Polega to na delikatnym obracania wałka co jakiś czas, tak aby każdy fragment miał swobodny dostęp do powietrza który jest przepuszczane przez wałek. Proces ten zapobiega powstawaniu brzydkich zapachów.

BATERIA

JIMMY HW10 wyposażono w baterię o pojemności 26.600 mAh, co pozwala na ponad godzinę odkurzania w trybie ECO, lub około 30 minut w trybie max gdy korzystamy z wersji ręcznej. Pełny zestaw może odkurzać i mopować podłogi do 40 minut, a odkurzając dywany energii wystarczy na 20 minut.
Jest to wystarczająca czas aby ogarnąć przeciętnej wielkości mieszkanie, jak masz ogromny dom, to warto dokupić drugą baterię.

Jimmy HW10 test

PODSUMOWANIE

Jimmy HW10 to naprawdę wszechstronny odkurzacz, po którego zakupie nie będziesz musiał wydawać więcej pieniędzy na zakup kolejnego odkurzacza do dywanów, samochodu lub mopa. Moc i jakość odkurzania jest na dobrym poziomie. Urządzenie poradzi sobie z rozlanymi płynami, zaschniętymi plamami, błotem pośniegowym, odkurzymy dywany, kanapy, meble, firany, samochód, nie straszne mu są włosy i sierść zwierząt. Jego modułowa budowa i wiele dysz ssących sprawia że nadaje się do konserwacji wszelkich powierzchni.

Jeśli chcemy znaleźć wadę, to z pewnością jest to brak automatycznego trybu spryskiwania wodą lub ciągłego zwilżanie wałka. Zyskujemy za to kontrole nad dozowaniem płynu. Pojemnik na brud nie jest zbyt duży, wiec co kilka cykli odkurzania trzeba będzie go opróżniać.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x