Elephone zapowiedziało aktualizacje do Androida 6.0 dla Elephone P8000 i P6000 Pro

Elephone zapowiedziało aktualizacje do Androida 6.0 dla Elephone P8000 i P6000 Pro,  Elephone P9000 będzie dostarczony już z Androidem 6.0 na pokładzie.

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1120 x 712)Obrazek
Do tej pory chińskie smartfony były jednymi z ostatnich, które uzyskiwały aktualizacje dla systemu Android, bywało że zostawaliśmy z tym samym androidem od zakupu aż do rozstania z telefonem. To było często wytykane chińskim firmom, i często decydowało o wyborze droższego producenta, ale z gwarancja wsparcie w przyszłości.

Miniony rok przyniósł znaczne zmiany, wielu chińskich producentów  chcących zaktualizować systemy w swoich telefonach wywarło nacisk na tajwańskiego producenta mikroprocesorów Mediatek i ten chętniej udostępnia kody źródłowe chińskim producentom.

Na chwile obecną wiadomo że niektóre Elephony otrzymają Marshmallow . Elephone potwierdził, że Elephone P8000 i P6000 Pro ma zapewnionego Androida 6, podczas gdy inne modele są w fazie testów. Nowy telefony Elephone P9000 będzie dostarczany użytkownikom z Androidem 6.0
Zapowiedziano też piankę dla Lenovo ZUK Z1, nieoficjalnie Marshmallow może trafić też na kilka modeli ze stajni Xiaomi, samo Xiaomi nie śpieszy się z aktualizacjami dla starszych telefonów pracujących z MIUI na bazie androida 4.4
Ciekaw jestem które  chińskie telefony otrzymają jeszcze aktualizacje do androida 6.0?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *