UMIDIGI A13 Pro. Duży wyświetlacz, dobra bateria i atrakcyjny wygląd.

Marka Umidigi wcześniej znana jako UMI jest na rynku od 2012 roku, ale nie udało jej się osiągnąć takiego sukcesu jak Xiaomi. Jednak przez te lata firmie nadal udaje się utrzymywać niskie ceny telefonów. Dziś przyjrzymy się bliżej UMIDIGI A13 Pro który szczyci się ogromny, 6,7 calowym wyświetlaczem, duża baterią, Androidem 11 i atrakcyjnym wyglądem. Co jeszcze oferuje smartfon i jakie ma wady o tym w dalszej części.

Telefon można kupić w oficjalnym sklepie producenta na Aliexpress
https://s.click.aliexpress.com/e/_AP2v3B oraz w popularnym Banggood

SPECYFIKACJA

System operacyjny: Android 11
Przekątna ekranu: 6.7 cala
Rozdzielczość ekranu: 1650×720
Pamięć operacyjna (RAM): 4Gb
Pamięć wewnętrzna (ROM): 128GB
Aparat: 48MP
Procesor: Unisoc Tiger T610
Bateria: 5150mAh
Waga: 207g
Wymiary: 168 x 75.68 x 8.7mm

 

RECENZJA WIDEO

 

W PUDEŁKU

W pudełku znajdziemy telefon z nałożonym silikonowym etui, kabel USB C i ładowarkę z europejską wtyczką.

UMIDIGI A13 Pro

BUDOWA

Umidigi A13 Pro ma atrakcyjny design. Posiada metalową ramkę z płaskimi krawędziami, jak w iPhone 13, a tylna pokrywa jest pokryta szkłem. Wyspa z 3 aparatami nieco wystaje z korpusu. Główny aparat ma czujnik Sony o rozdzielczości 48 MP. Z przodu mamy 6,7-calowy wyświetlacz o proporcjach 20,6:9 – ekran jest większy i szerszy niż większość smartfonów. W górnej części jest łezka z aparatem o matrycy 16 MP i przysłona f/2.5 Wyświetlacz ma naturalne, nieprzesycone kolory i niezły kontrast. Jednak wydaje mi się że maksymalna jasność mogła być na lepszym poziomie. Czułość na dotyk jest bardzo dobra.

  UmiDigi A13 Pro

Na prawej krawędzi ulokowano przyciski zmiany głośności oraz przycisk zasilania który jest jednocześnie skanerem linii papilarnych. Skaner jest szybki i bezbłędny. To bardzo wygodne rozwiązanie, wybudzając telefon jednocześnie go odblokowujemy. Natomiast po przeciwnej stronie ulokowane przycisk, skrót do wybranej funkcji jak np. latarka, dyktafon czy printscreen.

UMIDIGI A13 Pro

UMIDIGI A13 Pro
Telefon posiada też jacka 3,5mm który ucieszy wielu fanów muzyki.

Smartfon jest smukły, ma tylko 8,7 mm grubości, waży 207 g. Zbudowany jest solidnie, wszystko idealnie spasowane.

WYDAJNOŚĆ

Umidigi A13 Pro jest wyposażony w SoC Unisoc T610 (8-rdzeniowy procesor, 2 duże rdzenie A75 przy 1,8 GHz + 6 małych rdzeni A55 przy 1,8 GHz, GPU: Mali-G52 3EE z taktowaniem 614,4 MHz), 4 GB / 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci Wewnętrznej.
Smartfon działa płynnie, dobrze radzi sobie z wielozadaniowością, jednak nie polecałbym go zapalonym graczom pomimo że producent chwali się trybem wspomagającym wydajność w grach.

A13 Pro działa na systemie operacyjnym Android 11, który oferuje nam np. jednorazowe zezwolenie uruchomionej aplikacji na dostęp do aparatu/mikrofonu/zdjęć/plików. Tryb samolotowy nie wyłączy Bluetooth, jest też zmienione menu zasilania. Od razu powiem że podczas testów dwukrotnie telefon dostał aktualizację.

Telefon obsługuje radio FM bez słuchawek, Działa też na używanych w Polsce częstotliwościach 3G i 4G

ZDJĘCIA

Główny aparat ma 48Mpx matrycę z przysłoną F/1,8, ultraszerokokątnego aparatu 8 MP z przysłoną F/2,2 oraz aparatu makro 5 MP z przysłoną F/2,4

Jakość zdjęć jest przyzwoita, wiernie odzwierciedlają kolory. W dobrym świetle jest widoczne wiele szczegółów.

Umidigi A13 Pro

Trochę gorzej wypadają zdjęcia nocne gdzie ilość widocznych szczegółów jest wyraźnie mniejsza. Ale jakość nie odbiega od innych telefonów w podobnym przedziale cenowym.

 

 

Jest też aparat macro który przydaje się nie tylko podglądaczom pszczół siadających na kwiatach.

BATERIA

UMIDIGI A13 Pro wyposażono w baterię o pojemności 5150 mAh, którą można w miarę szybko naładować ładowarka 10Watową. Bateria bez problemu wystarcza na dwa dni przeciętnego używania z rozmowami, przeglądaniem portali społecznościowych i filmików lub jeden dzień bardzo intensywnego korzystania z urządzenia.

PODSUMOWANIE

UMIDIGI A13 Pro jest telefonem o atrakcyjnym wyglądzie z dużym czytelnym wyświetlaczem i bateria która dostarczy mu energii na dwa dni. Telefonem zrobimy przyzwoite zdjęcia. Jednak nie jest to telefon dla młodzieży dla której głównym zastosowaniem telefonu są gry. Jednak dla zwykłych użytkowników dla których urządzenia ma być przed wszystkim telefonem i oknem na światowy internet, to jest to ciekawa propozycja.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x