Oukitel K6000 Plus Recenzja telefonu z ogromną baterią
Oukitel K6000 Plus Test telefonu z ogromną baterią i Androidem 7
Smartfony osiągnęły już wystarczającą wydajność, lecz nadal największym problemem urządzeń przenośnych pozostaje krótki czas pracy na jednym ładowaniu. Oukitel K6000 Plus ma być telefonem który pozwoli ci zapomnieć o ładowarce.
Spis Treści
- SPECYFIKACJA
- RECENZJA WIDEO
- W PUDEŁKU
- BUDOWA
- EKRAN
- KAMERA
- SYSTEM
- WYDAJNOŚĆ
- DŹWIĘK
- ŁĄCZNOŚĆ
- LOKALIZACJA
- BATERIA
- CENA I DOSTĘPNOŚĆ
- PODSUMOWANIE
SPECYFIKACJA
Procesor Mediatek MTK6750 Octacore
Wyświetlacz LCD 5,5 „1920 × 1080 , Gorilla glass 3
pamięć RAM 4GB
Pamięć wewnętrzna: 64GB eMMC
Aparat 16 MP główny , 8MP przedni
Bateria 6080mAh
System operacyjny Android 7.0
Wymiary 157 x 76 x 9.8 mm
Waga: 208g
RECENZJA WIDEO
W PUDEŁKU
Zestaw który znajduje się w pudełku jest dosyć bogaty. Poza telefonem znajdziemy tam duża ładowarkę 2A, kabel micro USB, kabel OTG, folię ochronna na ekran, gwarancję, instrukcję obsługi, silikonowe etui i klucz to tacu Kart.
BUDOWA
Urządzenie to spory kawał solidnie zbudowanego telefonu, Pierwsze co zauważymy , to spora waga telefonu (205g) ,telefon jest też stosunkowo gruby, mierzy aż 9,8 mm,
Przedni panel o szerokości 76 mm mieści 5.5 calowy wyświetlacz nad którym nie zabrakło diody powiadomień.
Pod ekranem ulokowano skaner odcisków palca który pełni też role przycisku Home, obok niego znajdują się pojemnościowe przyciski funkcyjne androida które są podświetlane na biało.
Rama telefonu wykonana jest z metalu, na prawej krawędzi umieszczono przyciski regulacji głośności oraz przycisk załączania.
Hybrydowa taca która znajduje się na lewej krawędzi może obsłużyć kartę pamięci, lub dwie karty SIM.
Os spodu ładnie prezentuje się podwójny grill maskujący głośnik, po środku znajduje się gniazdo do transmisji danych w starym formacie microUSB. Jak widać nie wszyscy producenci stosują gniazda w formacie USB C.
Na górze jest tylko analogowego gniazdo słuchawkowe, jack 3.5mm
Tylna pokrywa jest niezdejmowalna, nie ma dostępu do baterii, u góry i na dole znajdują się wstawki z tworzywa, pod którymi zamontowano anteny. Obiektyw kamery delikatnie wystaje, a towarzyszy mu dioda doświetlająca LED
Budowa telefonu jest solidna, choć spasowanie elementów mogło być na lepszym poziomie. Na szczęście telefon pod różnymi naciskami nie wydaje dźwięków, nie skrzypi.
EKRAN
Telefon Oukitel K6000 Plus wyposażono w 5,5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920x1080px. Prezentuje on dosyć ostry obraz , kolory są w miarę żywe. Kąty widzenia są na bardzo dobrym poziomie.
Maksymalna jasność wynosi 450 nitów, w pełnym słońcu trzeba trochę wysilić wzrok. Minimalny poziom jasności też nie jest perfekcyjny, ale z odsieczą przychodzi funkcja ochrony oczu, która sprawia że biel przyżółknie. Ekran jest pokryty szkłem Asahi Dragontrail co powinno go chronić przed zarysowaniami. Producent nakleił na ekran dodatkowo folię ochronną.
KAMERA
Aparat główny posada 16 Megapikselowy sensor, a przednia kamerka ma czujnik 8MP.
Oukitel K6000 Plus pozwala zrobić dobre zdjęcia w dobrych warunkach oświetleniowych, widoczne jest wiele szczegółów, kolory są nasycone i kontrast jest dobry.
Jednak sytuacja gwałtownie pogarsza się w słabych warunkach oświetleniowych, drastycznie przybywa szumów, i spad ilość widocznych detali.
Przednia kamerka pozwoli zrobić ci piękne selfie , ale ma ona te same bolączki co kamera główna. Dobre zdjęcie wymaga dobrych warunków oświetleniowych
Kamera pozwala rejestrować filmy 3gp w rozdzielczości 1080p. Nasycenie kolorów jest odpowiednie, niestety widoczny jest brak stabilizacji obrazu.
https://postimg.org/gallery/kolmjis0/2e702801/
https://postimg.org/gallery/1h90ygm1m/6a9432bf/
Aplikacja aparatu posiada 4 tryby: Video, Foto, Buauty w którym można wygładzić zmarszczki i odjąć sobie kilka lat, oraz tryb Advance w którym można ręcznie ustawić parametry robienia zdjęć jak ISO , jasność itp.
SYSTEM
Oukitel K6000 Plus jest wyposażony w najnowszego Androida 7.0 Nougat. System posiada siatkę ikon 4×4 , same ikony są delikatnie zmodyfikowane, nieco owalne.
Po rozwinięciu szybkich przełączników mamy dostęp miedzy innymi do funkcji ochrony oczu, (nocne czytanie) a także można szybko włączyć funkcję „Nie przeszkadzać” na dowolny okres czasu.
System wspiera także wiele inteligentnych funkcji, w tym gesty wykonywane na wygaszonym ekranie. Można wybudzić telefon podwójnym puknięciem w ekran, można uruchomić wybraną aplikację pisząc na wygaszonym ekranie ustalony wcześniej gest.
Nie zabrakło też funkcji zmniejszającej ekran w celu wygodnej obsługi jedną dłonią. Bardzo łatwo włączyć tą funkcję przesuwając palcem po dolnej krawędzi wyświetlacza, od środka do wybranej krawędzi. Powiększamy ekran odwracając ta sekwencję.
Skaner linii papilarnych jest w miarę szybki, lecz nie zawsze pierwsze skanowanie jest skuteczne. Warto dodać kolejny palec, skanując ponownie ten sam.
WYDAJNOŚĆ
Na wydajność nie można specjalnie narzekać, aplikacje uruchamiają się szybko, wielozadaniowość nie sprawia mu żadnych kłopotów, zapewne zawdzięcza to aż 4GB pamięci RAM. Może dla graczy nie jest to idealny telefon, ale większość tytułów ze sklepu play działa bez problemów. Najnowsze gry mogą nie działać płynnie na full detalach. Poddałem telefon testowi wydajności w benchmarku antutu, uzyskał on wynik przekraczający 44000pkt
DŹWIĘK
Telefon posiada jeden głośnik, pomimo że grill maskujący jest podwójny. Nie należy on do najgłośniejszych.
Jakość dźwięku jest co najwyżej na średnim poziomie, nie usłyszymy tu metalicznego brzmienia, lecz przy maksymalnej głośności dźwięk jest zniekształcony.
ŁĄCZNOŚĆ
Pod względem obsługiwanych częstotliwości telefon wypada bardzo dobrze, nie zabrakło LTE na kanale B20 (800MHz) dzięki czemu poza miastem nadal można się cieszyć szybkim internetem. Telefon nie sprawia kłopotów, nie gubi zasięgu.
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 900/2100MHz
4G: FDD-LTE 800/900/1800/2100/2600MHz
Wi-Fi jest bardzo czułe, dwie kondygnacje poniżej routera nie ma problemów z łącznością.
LOKALIZOWANIE
Smartfon wykrywa satelity amerykańskiego systemu GPS jak i rosyjskiego Glonass. Łączność jest stabilną, na trasie 70km w deszczowy dzień ani razu nie zgubił trasy. Dokładność lokalizowania jest na przyzwoitym poziomie, przez większość trasy ślad znajdował się w drodze, ale bywało że odchyłka dochodziła do 8 metrów.
Oukitel K6000 Plus pozwoli Ci zapomnieć gdzie leży ładowarka.
BATERIA
Największym atutem telefonu jest ogromna bateria o pojemności aż 6050mAh. Ale wielu z was już zapewne wie, że część chińskich firm zawyża realną pojemność baterii. Jednak w tym przypadku wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku.
Jak zwykle poddałem telefon testowi polegającemu na odtwarzaniu materiałów wideo z kanału telchina.pl przy maksymalnej głośności i jasności ekranu. Oukitel K6000 Plus nie sprawił mi zawodu, urządzenie pracowało nieprzerwanie przez 8 godzin i 25 minut. Włączenie automatycznej jasności znacznie wydłuży ten czas. Jest to jeden z lepszych wyników jakie udało mi się zanotować. W mieszanym trybie przeciętnemu użytkownikowi powinno wystarczyć energii na 2- 3 dni używania, a mniej intensywnie korzystającym z telefonu na 4 dni.
Telefon wyposażony jest w duża ładowarkę 2A, Oukitel K6000 Plus obsługuje również technologię szybkiego ładowania MediaTek PumpExpress. Akumulator można naładować w niecałe dwie godziny, a 20 minutowe ładowanie pozwoli ci używać telefon przez cały dzień. Telefon może służyć jako powerbank.
DOSTĘPNOŚĆ I CENA
Mój Oukitel K6000 Pro pochodzi ze sklepu Gearbest.com, gdzie obecnie kosztuje 179.99$
PODSUMOWANIE
Największą zaletą telefonu jest żywotna bateria którą można bardzo szybko naładować. Nie można też narzekać na płynność działania i wsparcie najnowszego androida 7. Telefon ma solidną metalową obudowę, na przedzie nie zabrakło skanera odcisków palca. Zawodzi aparat w słabych warunkach oświetleniowych. Telefon ma też konkurenta jakim jest Ulefone Power 2. Napiszcie co wy sadzicie o tym telefonie.
PLUS
Bateria
Szybkie ładowanie
Dual Sim LTE 800MHz
Android 7
Solidna metalowa obudowa
MINUS
Zdjęcia w słabym świetle
Brak żyroskopu
Ciche głośniki
Brak mikrofonu redukującego szumy otoczenia
Ocena
Budowa i wygląd: 7
Ekran: 6
Wyposażenie: 7
Kamera: 6
Bateria: 10
Cena: 7
OCENA KOŃCOWA 7.1/10
[…] Zamówiony prze zemnie telefon OUKITEL K6000 PLUS właśnie przyleciał/dopłynął do Polski. Oczekując na pokonanie najtrudniejszego etapu podróży przez paczkę czytam przygotowaną praz serwis http://gadzet.telchina.pl/ recenzję […]
Bateria o rozsądnej pojemności. Czy ten fon może się pochwalić certyfikacją googla?
Proszę przetestować Lenovo P2 😉 Tam jest bateria , która zjada wszystkie te chinole na starcie. Tak wiem,lenovo też chińskie ,ale dobra i optymalizacja i snap 625 robi konkretną robotę!
Pozdrawiam.
Mój Oukitel po 2 miesiącach przestał współpracować, gubi zasięg, w miejscach gdzie do tej pory był pełen zasięg teraz ledwo łapie 1 kreskę, przy włożonych 2 kartach sim, działa tylko 1, z naprawą jest problem – części muszę sama ściągnąć z Chin a potem liczyć, ze któryś serwis podejmie się naprawy…
Tych co kupią tego lub inne telefony Oukitela z dużymi bateriami zachęcam do zmierzenia amperomierzem baterii przy pełnym ładowaniu. W wielu przypadkach będzie to niestety powód do bolesnych rozczarowań. A potem reklamować reklamować reklamować …
Witam, Kupiłam ten telefon jakiś rok temu. Używałam przez ok 2-3 miesiące. Po czym zepsuły się dwa przyciski (od włączania i ściszania). Do tego zepsuł się mikrofon, zaczął się przegrzewac. Potem sam się wylaczal i włączal. Ekran był całkiem niebieski i pojawiały się na nim jakieś znaczki. Najgorsze było to, że kilka razy uruchomił się bardzo głośny dźwięk. Podczas tego niebieski ekran, nic się nie dało zrobić, bo przecież baterii nie da się wyciągnąć . Piszczal. Tak przez jakiś czas. W końcu doszło do tego, że w ogóle się nie chciał włączyć. Było żal bo w końcu znalazłam w sieci… Read more »