Recenzja NO.1 G3, test smartwatcha z funkcją telefonu.
Recenzja NO.1 G3, test smartwatcha z funkcją telefonu.
Smartwatche są do tej pory stosunkowo drogimi gadżetami na które nie wszystkich stać. Na szczęście chińskie firmy mają w ofercie niedrogie inteligentne zegarki. Kilka miesięcy temu testowałem zegarek z Androidem , NO.1 D5 który został przyjęty z dużym zainteresowaniem. Dziś zapraszam do recenzji jeszcze tańszego smartwatcha, NO.1 G3. Zegarek był nagrodą w konkursie w grupie o zakupach w Chinach, do której serdecznie zapraszam.
No. 1 było do niedawna znane z produkcji pancernych, wodoodpornych smartfonów, a teraz firma specjalizuje się w budżetowych smartwatchach, których w ofercie ma coraz więcej. NO.1 G3 jest przykładem jednego z najtańszych smartwatchy, co zatem oferuje ten zegarek?
Spis Treści
- SPECYFIKACJA
- W PUDEŁKU
- RECENZJA WIDEO
- BUDOWA
- EKRAN
- SYSTEM
- ŁĄCZNOŚĆ
- BATERIA
- CENA I DOSTĘPNOŚĆ
- PODSUMOWANIE
SPECYFIKACJA
CPU: MTK2502
RAM: 64MB
ROM: 128MB
Karta pamięci: 16GB
Kompatybilny z : Android,IOS
W PUDEŁKU
Smartwatch znajdował się w kwadratowym białym kartoniku, dosyć eleganckim, ale wcześniej ten sam zegarek otrzymałem w metalowej, okrągłej puszce.
W środku znajdziemy poza zegarkiem:instrukcję obsługi oraz kabel USB z magnetyczną końcówką do ładowania. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie , nie trzeba posiadać podstawki ładującej jak w NO.1 D5
BUDOWA
No.1 G3 wzornictwem łudząco podobny jest so Samsunga Gear S2.
Koperta wykonana jest z metalu, po prawej stronie ulokowano dwa przyciski, górny służy do powrotu na poprzedni pulpit, zaś dolny , mniejszy przycisk służy do szybkiego wywołania zegarka, lub do wygaszenia ekranu. poniżej koperty, w plastikowej części korpusu widoczny jest grill maskujący głośnik.
Po lewej stronie widać jedynie mikrofon.
Spód zegarka posiada plastikową pokrywę, w górnej części umieszczono czujnik do pomiaru tętna, zaś w dolnej części piny do podpięcia kabla z końcówka do ładowania.
Pod pokrywą znajduje się bateria, a pod nią dwa sloty na kartę pamięci oraz na kartę SIM.
Pasek wykonano z miękkiej białej gumy, nie powoduje ona uczulenia.
Sprzączka ma tradycyjny kształt i jest w polerowanym, srebrnym kolorze.
Zegarek wygląda dosyć dobrze, jest stosunkowo mały przez co będzie idealnie pasował na kobiece nadgarstki.
EKRAN
No.1 G3 posiada 1.3 calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 240 x 240 pikseli, czyli odrobinę wyższą od testowanego wcześniej Rthyn L6. Jest to rozdzielczość typowa dla budżetowych smartwatchy. Na plus trzeba powiedzieć, że cała tarcza jest czuła na dotyk i pod całą kryje się wyświetlacz, bez czarnego paska u dołu.
Wyświetlacz nie najgorzej radzi sobie na słońcu, czytelność jest o wiele lepsza niż na opasce Xiaomi MiBand 2
WYDAJNOŚĆ
G3 jest napędzany przez tajwański procesor MediaTek MTK2502 który wspierany jest przez 64 MB pamięci RAM i zaledwie 128MB pamięci ROM z możliwością rozbudowy o 16GB
Pamięć jest bardzo mała, konieczne będzie rozbudowanie pamięci poprzez zabudowany w zegarku slot kart. Urządzenie działa pod kontrolą autorskiego systemu . Niestety wśród dostępnych języków brakuje j. polskiego, ale jest kilkanaście innych do wyboru z angielskim na czele. Obsługa jest bardzo intuicyjna, więc bez obaw każdy da radę nawet bez znajomości i języków obcych, Zegarek nie obsługuje Sklepu Play. Smartwatch działa w miarę płynnie, ale można czasem dostrzec mikro przycięcia. Nawigowanie po zegarku odbywa się za pomocą gestów na ekranie oraz dwóch bocznych przycisków, górny, większy służy do powrotu o jeden poziom, zaś mały wywołują tarczę zegarka i wyłącza wyświetlacz. Po włączeniu urządzenia widzimy tarcze zegara.
FUNKCJE
Jak każdy zegarek, tak i ten musi spełniać swoja podstawową funkcję, czyli wskazywać czas.
Domyślną tarczę zegara możemy zmienić na jedna z kilku dostępnych.
W tym celu przytrzymujemy palec na tarczy zegarka, a następnie przesuwając w bok zmieniamy tarcze, do wyboru jest 6 wzorów bez możliwości doinstalowania kolejnych.
Przesuwając palcem w prawo lub lewo zmieniamy pulpity z zainstalowanymi aplikacjami, przesuwając palcem do góry wywołamy tarczę zegarka.
Ikony do programów można pogrupować po 4 na ekran, lub pojedynczo.
Na pierwszym pulpicie ulokowano „kontakty”, „dialer do nawiązywania połączeń” , „historię połączeń” i aplikację do pisania SMS
Korzystając z tych narzędzi możemy zdecydować czy korzystać z pamięci , karty sim zegarka, czy też z zasobów sparowanego telefonu.
W następnym pulpicie znajduje się dostęp do przeglądu powiadomień, nowe otrzymujemy na bieżąco,modułu bluetooth, kodu QR do aplikacji do zarządzania zegarkiem oraz jest tez skrót do ustawień zegarka.
Na następnym pulpicie znajduje się odtwarzacz muzyki, aplikacja do wywoływania spustu migawki aparatu,jest też dyktafon i skrót do zmiany skórki który nic nie zmienia.
Kolejny pulpit to dostęp do Alarmu, kalendarza, kalkulatora oraz stopera który potrafi zanotować 20 międzyczasów.
W kolejnej karcie znalazły się funkcje zdrowotnościowe,takie jak krokomierz,
monitor snu i monitorowanie siedzącego trybu życia.
Kolejny ekran oferuje rzadko spotykaną funkcję pomiaru temperatury ciała, o dziwo działa to sprawnie.
Kolejne pulpity zawierają aplikacje do przeglądania folderów galerii zdjęć, ale najciekawsza jest aplikacja dzięki której możemy zadać pytanie google, albo nawiązać połączenie mówiąc „zadzwoń” a następnie mówiąc nazwę kontaktu. Tak samo można pisać SMS
Funkcja telefonu, to dodatkowy bajer rzadko spotykany zegarkach za niecałe 200 złotych. Można za pomocą zegarka prowadzić rozmowy w trybie głośnomówiącym, mało dyskretnym. Na dodatek będziemy gadali do zegarka co może na ulicy wywołać zdziwienie i zainteresowanie, nie wspominając o tym, ze osoby wokół nas będą wiedziały o czym rozmawiamy. Możemy dzwonić z lokalnej karty w zegarku, lub z karty w telefonie.
Jeżeli nie chcesz zabierać ze sobą dużego telefonu, to ten zegarek może okazać się idealny do utrzymania łączności ze światem. Proponuje zamówić do niego kartę z pakietem darmowych rozmów i transferem do wykorzystania, np. Virgin freemium. Jakość rozmów jest na średnim poziomie, słyszalne są szumy otoczenia. Głośnik też mógł być głośniejszy, bo na hałaśliwej ulicy trudno zrozumieć rozmówcę.
Wadą zegarka jest mały obszar czuły na dotyk. Pisanie SMS czy innych wiadomości nie jest komfortowe. Na szczęście możemy to zrobić mówiąc do zegarka.
Producent dodał funkcje „Wyszukiwania głosowego”, zegarek nie nasłuchuje nas stale, ale po jej włączeniu możemy wypowiedzieć dowolne hasło po czym usłyszymy wynik wyszukiwania. Możemy też w ten sposób nawiązywać połączenia telefoniczne, pisać SMS itp. przez co nie musimy korzystać z małej klawiatury w zegarku.
Jedną z ważniejszych funkcji inteligentnych zegarków są powiadomienia. Najpierw musimy sparować zegarek z telefonem za pomocą aplikacji którą pobierzemy z serwerów po zeskanowaniu kodu QR który znajduje się w instrukcji oraz w menu zegarka. Po tej operacji zegarek będzie nas informował o nadchodzącym połączeniu, SMS itp.
ŁĄCZNOŚĆ
Zegarek ten posiada gniazdo karty SIM, który obsługuje sieć GSM. W tej cenie to rzadko spotykana funkcja.
Zegarek obsługuje sieć: GSM850/900/1800/1900MHz
Ponadto urządzenie może się łączyć za pomocą Bluetooth 4.0
BATERIA
Zegarek posiada baterię o pojemności 380 mAh, ładujemy go kablem zakończonym magnetycznym mocowaniem, nie pomylimy biegunów, bo kabelek jest odpychany przez magnes.
Energii w urządzeniu bez problemu wystarczyło na jeden dzień intensywnego używania, lub na dwa dni normalnego używania.
CENA I DOSTĘPNOŚĆ
Smartwatch NO.1 G3 jest dostępny w kilku kolorach, a można go kupić w najlepszych chińskich sklepach. Najtaniej , bo za 47$ jest dostępny w Gearbest.com. W sklepie Everbuying kosztuje obecnie 66 dolarów zaś kupując na aliexpres musimy wydać minimum 49,99$
Recenzja NO.1 G3, test smartwatcha z funkcją telefonu.
PODSUMOWANIE
Jeśli nie miałeś jeszcze smartwatcha, a chcesz się przekonać czy to produkt dla Ciebie, to ten zegarek będzie dobrym wyborem. Wydając poniżej 200 złotych możesz mieć zegarek który ma funkcję popularnej opaski fitness, Xiaomi MiBand 2, zlicza kroki, mierz tętno, temperaturę ciała oraz monitoruje sen. Smartwatch pełnia też dobrze funkcję powiadamiania o nadchodzących emailach, SMSach , czy powiadomieniach z facebooka. Kolejnym atutem jest funkcja niezależnego telefonu, świetnie spisze się na wyprawach rowerowych, górskich i tam gdzie nie chcesz zabierać telefonu, a chcesz mieć kontakt ze światem. Minusem jest brak j. polskiego oraz brak modułu GPS. Ale za 180zł to świetna propozycja. Możecie też podyskutować na forum NO.1 o smartwatchach i telefonach tej firmy. pełna oferta dostępna na stronie http://en.001phone.cn/
po kilkudniowym użytkowaniu tego modelu stwierdziłem: krokomierz – bardzo niedokładny , pulsometr – nieporozumienie , jeśli chodzi o dzwonienie z sim to raz działa a raz nie, rozłącza po 1sek lub wogóle nie da się zadzwonić. odradzam w zupełności. china nadal jest china :/
[…] No.1 G3+ będzie zaktualizowaną wersją testowanego No.1 G3 Co się […]