Zakrzywiony ekran w telefonie MEIZU

Zakrzywiony ekran w telefonie MEIZU

Samsung zapoczątkował modę na wygięte wyświetlacze, nic więc dziwnego że czołowi chińscy producenci jak Huawei, Xiaomi i Meizu chcą poszerzyć swoje portfolio o takie urządzenia.
Obrazek
Pierwszym chińskim producentem telefonów z zakrzywionym po boku wyświetlaczem jest Vivo z modelem XPlay 5. Rozwiązanie to jest dobrze przyjmowane w Chinach, Vivo pod względem sprzedaży wyprzedził Xiaomi, nie wspominając o Meizu. Nic więc dziwnego że największy chiński producent Huawei i mniejsi jak Xiaomi planują wydać jak najszybciej nowe telefony z zakrzywionymi ekranami od Samsunga.
Wszystko wskazuje że pierwszym chińczykiem z zakrzywionym ekranem będzie MEIZU. Do sieci wyciekły zdjęcia z telefonem pracującym pod kontrolą flyme i charakterystycznym przyciskiem Home.

Zakrzywiony ekran w telefonie MEIZU
Obrazek
Obrazek

Meizu w przeszłości współpracowało z Samsungiem, wykorzystując do swoich telefonów procesory Exynos , więc zakrzywiony wyświetlacz też może trafić do ich telefonów w pierwszej kolejności.

Meizu w tym roku wydało już 3 telefony, a kolejne trzy są planowane i może już jeden z tych telefonów będzie posiadał taki ekran .
Nie wiadomo co Flyme zaimplementuje za rozwiązania, ale można się spodziewać że boczna część ekranu posłuży do wyświetlania dnia tygodnia, skrótów do popularnych kontaktów czy jako obszar z powiadomieniami. Czy waszym zdaniem warto dopłacać nie małe kwoty za wyświetlacz który robi wrażenie, ale nie koniecznie jest praktyczny?

źródło: gizchina

Jedno przemyślenie nt. „Zakrzywiony ekran w telefonie MEIZU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *