Xiaomi oskarżone o kopiowanie Mini Jawbone

Xiaomi oskarżone o kopiowanie Mini Jawbone

Xiaomi od dwóch lat stara się wejść na rynek USA, tymczasem firma nadal nie pozbyła się nawyku kopiowania rozwiązań innych. Tym razem Xiaomi zostało oskarżone o kopiowanie wzornictwa głośnika bluetooth Mini Jawbone Jambox.
Obrazek
Xiaomi jest jednym z 5 największych chińskich producentów telefonów, firma wprowadziła też do swojego portfolio szeroki wachlarz różnych artykułów domowego użytku. Jednym z nich jest głośnik bluetooth który okazał się łudząco podobny do produktu konkurencji.
W przeszłości Xiaomi zarzucano kopiowanie Meizu ( Xiaomi Mi2), innym razem firma posądzona została o kopiowanie rozwiązań Apple, było też kilka mniejszych spraw. Jak widać Xiaomi nic sobie z tego nie robi i nadal chętnie sięga po pomysły innych.

Xiaomi oskarżone o kopiowanie Mini Jawbone.

Tym razem oskarżenia wysunęła firma Jawbone specjalizująca się w produkcji głośników bluetooth, jak widać podobieństwo głośników jest spore.
Xiaomi nie złożyło jeszcze oficjalnego oświadczenia o zarzutach, jak sądzicie , jaka linię obrony obierze firma ? Czy w obliczu ciągłych problemów z naruszaniem własności intelektualnych, firma zdoła zaistnieć na rynku USA i europejskim? Jak wiemy od dawna jest to jej celem, ale może okazać się to bardzo kosztowne.

 

źródło:gizchina

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x