Kaideng K70C Sky Warrior. Test najlepszego drona do 300zł

Kaideng K70C Sky Warrior test najlepszego drona  wśród najtańszych.

Dziś zapraszam do testu drona który pomimo niskiej ceny ma cechy dronów dla profesjonalistów. Ten quadcopter mnie pozytywnie zaskoczył, wypadł lepiej niż można się było spodziewać. Jest on też sprzedawany w Polsce pod nazwą OVERMAX X Bee Drone 7.1 za 670zł. Oczywiście można go kupić za połowę ceny bezpośrednio w Chinach.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Kaideng K70C Sky Warrior

Spis Treści

SPECYFIKACJA
Kaideng K70C Sky Warrior :
Czas lotu: 10 minut
Kamera: rozdzielczość 720p HD 2MP z szerokim obiektywem kątowym
Gimbal z zdalnym sterowaniem nachylenia kamery.
Możliwość przenoszenia kamer typu GoPro (GoPro Hero4, Xiaomi Yi , SJCam, itp)
Bateria: 7.4V 2000mAh Li-Po
Zasię do 200 metrów
Częstotliwość 2,4 GHz z 4 kanałami: Remote
Stabilzacja 6 osiowa
Funkcje: Inteligentna orientacja lotu,Auto powrót.

RECENZJA WIDEO

W PUDEŁKU
Dron przyszedł do mnie w dosyć dużym kartonie, dobrze zabezpieczony w styropianowej foremce. Dron należy poskładać z kilku elementów, w zestawie znajdują się dwa komplety śmigieł, płozy, osłony na śmigła, stabilizator z kamerą , ładowarka oraz kabel w wtyczką europejską, karta pamięci 4GB , czytnik kart mcroSD i instrukcja obsługi.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Obrazek
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Obrazek

BUDOWA
Muszę zacząć od tego że to dron dużych rozmiarów, chyba w swojej cenie jeden z największych, rozpiętość śmigieł wynosi prawie 65 cm. Rozmiar można porównać z najmniejszym dronem jaki testowałem, Cheerson CX-10C
Dron ma rozmiary 55,7 x 53,8 x 17,5 cm i waży 579 gramów.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Kaideng K70C Sky Warrior.

Dron zbudowany jest z plastiku, ma dłubie, półprzeźroczyste okrągłe ramiona, w których zamaskowano diody sygnalizacyjne, przód ma podświetlenie na zielono , tył świeci na czerwono. Głównym zadaniem podświetlenia LED jest ułatwienia nam orientacji lotu, jest to też pomocne w lotach o zmroku. Diody mrugając sygnalizują też stan pracy, np. nagrywanie filmu. Podświetlenie można wyłączyć.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Kaideng K70C Sky Warrior

Na końcach ramion umieszczono szczotkowe silniki, które przekazują napęd na śmigła za pomocą przekładni zębatej, na szczęście jest ona doskonale zabudowana, nie będzie problemów jak z dronami XK 250 i XK 260 gdzie w tryba dostawał się piasek i niszczył delikatną plastikowa zębatkę.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Kaideng K70C Sky Warrior
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

Śmigła musimy sami zamontować, za pomocą kilku plastikowych elementów i stalowego bolca.
Oś napędowa jest solidna i gruba.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

Śmigła można zabezpieczyć osłonami, chroni to i śmigła i postronne osoby. Wirujące ostrze śmigła może skutecznie pozbawić kogoś oka. Dlatego to zabawki dla starszych , odpowiedzialnych osób.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

Dron ma dosyć wysokie plastikowe płozy, aby pod podwoziem przenosić duże kamery jak GoPro itp.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Kaideng K70C Sky Warrior

Dron posiada własna kamerę z najprostszym gimbalem, stabilizatorem obrazu który skutecznie niweluje wibracje i drgania. Jest też możliwość zdalnego regulowania pochyleniem kamery.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Kaideng K70C Sky Warrior

Od spodu na tyle znajduje się duża komora baterii.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

Cała elektronika drona ukryta jest pod łatwo zdejmowalna maską, na górze znajduje się przycisk do załączania quadcptera.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

Dron posiada możliwość zmiany czułości sterowania. To rozwiązanie pozwala sterować urządzeniem zarówno amatorom, osobą średnio zaawansowanym, jak i profesjonalistom
Funkcja automatycznego utrzymanie wysokości zapewnia pełną kontrolę nad dronem.

APARATURA
Aparatura KAIDENG K70C Sky Warrior niw wyróżnia się niczym na tle konkurencji w podobnym przedziale cenowym. Po środku widnieje przycisk załączania, dwa manipulatory, wokół których znajdują się trymery do stabilizowania lotu. Przycisk ustawienia kamery znajduje się pomiędzy przyciskiem załączania , a lewym drążkiem przepustnicy wznoszenia.
W dolnej części na wyświetlaczu można zobaczyć jakość sygnału Wi-Fi , trym pracy drona, stan baterii, oraz wychylenie manipulatorów i trymerów.
Po lewej stronie są trzy przyciski, oświetlenie drona, tryb inteligentnej orientacji lotu i przycisk do robienia akrobacji 3D.
Na górze są jeszcze 4 okrągłe guziki, przedzielone kontrolką zasilania manipulatora.
Od lewej widzimy przycisk nagrywania(dłuższe przytrzymanie) lub robienia zdjęć, Autopowrót , następnie regulacja mocy drona i przycisk uruchamiania silników lub zatrzymania (przytrzymujemy przez 3 sekundy)
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

KAMERA
Kamera wyposażona w stabilizator powinna zapewnić nagrania lepszej jakości, pod warunkiem że zamontujemy kamerę o odpowiedniej rozdzielczości.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Kaideng K70C Sky Warrior
Niestety kamerka dodana do zestawu to najsłabszy ogniwo tego quadcoptera. Mój ma kamerę 2MP, ale jakość nagranych filmów i zrobionych zdjęć pozostawia wiele do życzenia. Jakość nagrań jest na poziomie innych tanich dronów jak Syma X5HC Sprzedawana jest też wersja z 5 megapikselowa kamerą, ale najlepszym rozwiązaniem będzie podpięcie własnej kamery sportowej. Dron ma możliwość przenoszenia kamer typu GoPro Hero 4, SJCam itp.
Warto podkreślić, że jest to najtańszy dron który ma giętkie ramię kamery, kąt nachylenia regulujemy przyciskiem na aparaturze podczas lotu. Z całą pewnością jest to najtańszy dron dla miłośników fotografii podniebnej.
Poniżej kilka zdjęć wykonanych kamerą 2MP:
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

FUNKCJE
KAIDENG K70C Sky Warrior posiada funkcję zawisu, możesz puścić drążek, a dron będzie utrzymywał stałą wysokość.
6-osiowy żyroskop pozwala na zachowanie stabilności w czasie lotu, co jest idealne dla uczących się latać, panowanie na dronem jest stosunkowo łatwełatwiejsze.

Tryb inteligentnej orientacji lotu umożliwia lot do przodu niezależnie od ułożenia drona względem nadajnika. Jednak ta funkcja może nie zawsze działać prawidłowo, więc lepiej utrzymywać drona zielonymi światłami ustawionymi w naszym kierunku. Wykorzystuje on magnetometr, czyli posiada elektroniczny kompas. Na podstawie jego odczytów quadrocopter ustawia sobie kierunki bezwzględne. Niestety w tanich amatorskich urządzeniach po dłuższym locie zaczyna pojawiać się przekłamanie i dron nie koniecznie poleci zgodnie z wychyleniem drążka na aparaturze. Więc obserwacja światełek jest nadal konieczna.

Funkcja automatycznego powrotu wymusza powrót drona, tak jak poprzednio, może się zdarzyć ze dron nie koniecznie przyleci dokładnie do nas.

Quadcopter może robić flipy w kierunku wskazanym przed drążek kierunku, a wystarczy przycisnąć tylko jeden guzik na aparaturze.

LATANIE
KAIDENG K70C Sky Warrior daje możliwość ustawienia mocy z jaką będzie pracował dron, są trzy progi mocy co jest bardzo dobre dla początkujących. Dron ten ma spory ciąg, potrafi podobno unieść ciężar do pół kilograma. Dron pomimo niskiej ceny robi wrażenie profesjonalnego, i sam lot też jest dostojny i spokojny. Zasięg drona wynosi około 200 metrów, warto mieć w aparaturze nowe baterie, nie wyczerpane. Dronem można wykonywać flipy, choć nie wyglądają tak spektakularnie jak w mniejszych dronach. Niestety silny wiatr wygrywa i z tym dronem, może mieć on problem z powrotem pod wiatr. Spokojny lot, możliwość zawisu, sprawia, że dron może nieźle się wywiązać jako latająca kamera, pod warunkiem że zamontujemy dobrej jakości kamerę. Oczywiści nie jest to sprzęt dla profesjonalistów, ale dla amatorskich nagrań będzie niezłym wyborem.

BATERIA
Kaideng K70C zapewnia również długi czas lotu, wyższy od średniego czasu innych quadcopterów w tym samym przedziale cenowym. Dron zasilany jest bateria o pojemności 2000mAh Li-Po wymiennym akumulatorem, K70C ma czas lotu 9 do 10 minut. Należy pamiętać, że im większa ładowność, tym czas lotu będzie krótszy. Sama bateria waży więcej niż najlżejszy dron którego posiadam. Dron posiada zewnętrzną ładowarkę ze stabilizatorem. Ładowanie trwa ponad pól godziny.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA
KAIDENG K70C Sky Warrior jest świetnym dronem, nic dziwnego że jest produkowany pod różnymi brandami w tym na polski rynek.Nazywa się on u nas OVERMAX X Bee Drone 7.1 i kosztuje 670zł+ przesyłka. Jednak za połowę tej ceny można go kupić w sklepie gearbest.com gdzie kosztuje 81.24$ Ale z kuponem zniżkowym RC18OFF można cenę obniżyć o kolejne 18% do poziomi 71.23$ czyli 285 złotych nie licząc ewentualnego Vatu 23%.
Najwięksi skąpcy mogą jeszcze odzyskać część płatności za zakupy w chińskich sklepach.

Kaideng K70C Sky Warrior test najlepszego drona  wśród najtańszych.

PODSUMOWANIE
Quadcopter KAIDENG K70C Sky Warrior jest  najlepszym dronem w swojej kategorii cenowej, ma niesamowity stosunek możliwości do ceny. Za niecałe 350zł (280+ Vat) mamy dużego drona przeznaczonego zwłaszcza dla miłośników fotografii i podniebnego filmowania. Dron ma zdalnie sterowany przegub mocowania kamery, można szybko zmieniać kąty filmowania. Uchwyt kamery jest kompatybilny z uchwytami kamer sportowych jak GoPro, Xiami i SJCam. Jest tez stabilizator kamery, co powinno poprawić jakość nagrań. Bateria quadcoptera też jest ponad przeciętna, co powoli na dłuższą zabawę. jeszcze raz podkreślę, jest to jeden z najlepszych, jak nie najlepszy dron z kamerą, do 500zł. POLECAM początkującym jak i bardziej zaawansowanym maniakom latania.

OCENA
Wygląd- 8/10
Bateria – 9/10
Funkcje – 8/10
Łatwość użytkowania – 9/10
Cena 10/10
OCENA KOŃCOWA 8.8/10

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
widmo82
widmo82
7 lat temu

mozesz uzupełnic recke zdjęciem końcowek baterii i podac ich wymiar oraz informacje czy zmiesci sie cos do srodka wiekszego?

Puma
Puma
7 lat temu
Reply to  widmo82

Ledwo firmowe pakiety się mieszczą i jest jeszcze problem z wciśnięcie końcowek tak żeby zamknąć klapkę bez przycięcia kabli

trackback

[…] 3.Kaideng K70C Sky Warrior Quadcopter $ 81.24 Test http://gadzet.telchina.pl/kaideng-k70c- … ego-drona/ […]

Puma
Puma
7 lat temu

Ja latam z kamerą o wadze 45 gram i po jakimś czasie 2/3 minuty dron opada powoli do ziemi od której się odbija i ociazale wzbija mimo na maxa dodanej mocy na silniki, z kamerą lata troszku gorzej ale daje radę. Moje baterie ładują się 2,5 do 3 godzin (dwa pakiety to 6 godzin) ale za te „piniendze” to super zabawka jest i nie mogę narzekać bo bez kamery śmiga jak bielik:) pozdrawiam i polecam

Filip
Filip
6 lat temu

Spalił mi się silnik i płyta główna. Płytę wymieniłem jednak mam problem ze znalezieniem kompatybilnego silnika, Zamówiłem z allegro do overmaxa, ale nie nadaje się zbytnio bo łożysko 3x ciężej chodzi niż w kaidengu. Wie ktoś gdzie kupić, albo ma na sprzedaż?

5
0
Would love your thoughts, please comment.x