Xiaomi Mi5 , Mi5 Plus – najnowsze plotki

O nowych modelach Xiaomi, Mi5 i Mi5 Plus mówi się w ciągu kilku ostatnich miesięcy dość często. Informacje na temat specyfikacji stają się coraz bardziej dokładne i realne.

Obrazek

Najnowsze plotki które do nas docierają między innymi poprzez Weibo mówią że Xiaomi Mi 5 będzie posiadał ekran QHD o rozdzielczości 2560×1440 co przekłada się na 565ppi
Może nieco dziwić procesor Snapdragon 810 który nie cieszy się dobrą opinią ze względu na poważny problem z przegrzewaniem. Jedyną nadzieją jest zastosowanie tu najnowszej, trzeciej generacji choć i tak zdaniem wielu seria 810 jest poprostu wadliwa.
Główny aparat ma mieć 16 megapikseli i umożliwiać nagrywanie sekwencji wideo Ultra HD 4K. Bateria o pojemności 3000mAh będzie wpsierana systemem szybkiego ładowania.
Całością ma zarządzać Android 5.1

Rekomendowana cena ma oscylować w okolicach 386 dolarów

Lepsza wersja, Xiaomi Mi 5 Plus ma być wielkości Xiaomi Mi Note Pro za sprawą wyświetlacza 5.7 cala QHD

Pozostałe parametry są już znacznie poprawione, moc obliczeniową ma zapewnić Snapdragon 820 – procesor który jeszcze nie trafił na rynek co sugeruje że Mi 5 w wersji Plus zadebiutuje później niż standardowa wersja. W Mi 5 Plus powinniśmy cieszyć się metalową obudową i 23 megapikselowym aparatem głównym z optyczną stabilizacją obrazu i laserowym ustawianiem ostrości.

Aparat przedni ma mieć imponujące 12 megapikseli a bateria pojemność 3500mAh. System szybkiego ładowania umożliwi naładowanie od 0 do 100% w 50 minut.

Obydwa modele Mi 5 mają oczywiście wspierać LTE.

Cena Xiaomi Mi 5 Plus nie została ujawniona ale można przypuszczać że będzie to około 450-531 dolarów

Źródło: Weibo

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o