Okulary Allwinner tańsze od Google Glass

Allwinner prowadzi  prace nad własną wersją smart okularów znanych nam już w wersji zaprezentowanej przez Google. Możemy je nazwać  Allwinner Glass choć dotąd nie ma on jeszcze oficjalnej nazwy. Firma zapowiada że będzie to produkt bardziej zaawansowny od Google Glass.

untitled

Allwinner Glass będzie działał w oparciu o własny procesor A33 (procesory Allwinner są stosowane najczęściej w tabletach a także w smartfonach, TV Box-ach czy e-readerach). Projektem wizualnym zajęło się  Tajwańskie studio designerskie  Coretronic.

 

Ten gadżet tak jak i produkt Google  wykorzystuje  technologię optyczną „prism”  (czyli pryzmat). Znajdziemy tu też łączność WiFi, Bluetooth a po sparowaniu okularów ze smartfonem możemy wydawać komendy głosowe.

Cenę ustalono na 199 dolarów i jest to  mniej niż życzy sobie Google za ich gadżet ale wciąż wydaje się to nieco zbyt wiele. Na szczęście producenci  z  Chin szybko reagują na zmiany popytu i podaży więc cena może spaść.

Przyznam szczerze, na tym etapie rozwoju tej konkretnej gałęzi gadżetów ubieralnych nie zdecydowałbym się na zakup smart okularów. Jednocześnie przyznaję że  jest to produkt interesujący a kroki podjęte przez Allwinner mogą stworzyć doskonałe podwaliny pod rozwój podobnych urządzeń.

Źródło: Gizchina